MONTIGNAC (109) STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Ehei, bravo! Ati vazut daca sunteti cuminti? Asta pentru ca eu sunt la coada calsamentului si din motive de cumintenie si din cauza ca acum sunt rusii peste mine deci la mine e 1kg in plus. Exact apa pe care o retin de obicei. Deci eu zic, asa dupa cum ma stiu, stagnez. Dar va prind din urma! Vin tare pe urmatoarea suta.

Vacanta in Maroc cu POZE
Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

si eu de ieri cu rusii pe cap , ma simt imfiorator de rau .... ce sa mai si raportez

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

cat am avut ... si ... cat mai am
s-au topit 18 kg, mai am 2 kg pana la targhet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

helloooo nu mai slabeste nimenii
m-ati parasit toate
acuma stam in casa mai mult , nu avem timp de scris

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

cat am avut ... si ... cat mai am
s-au topit 18 kg, mai am 2 kg pana la targhet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

andanii, sper ca te simti mai bine astazi

eu scriu, scriu, scriu...dar vorbesc de una singura on si off-topic...povestesc despre mancare, boli, depresii, copii, masini de spalat, case!!! (da, da, chiar v-am pus o intrebare pe aceasta tema acum mai multe saptamani dar n-a zis nimeni nici pas (cu a de la Romania)), stabilesc strategii pentru decembrie, alte concursuri, laud, incurajez, ovationez, competitionez cinstit...deci eu nu am parasit corabia, si rog sa se consemneze asta...mai mult de-atat nu stiu ce sa fac...

astept tabelul modificat cu noile greutati raportate pe 10, conform regulilor concursului. poate daca apare tabelul vor veni si celelalte fete sa raporteze: cresteri, scaderi, stagnari,orice...

ieri am fost conforma si am mancat pui cu sos rosu si usturoi si struguri inainte de culcare. si i-am facut sotului popcorn la microunde si nu m-am atins de nici o floricica.

azi am inceput cu 2 bucati wasa goale, in fata computerului...in schimb azi n-am baut deloc apa...nu stiu de ce dar nu mi-e sete deloc.

mi-am mutat hainele, am probat cateva si inca nu-mi vin...deci eu trebuie sa ajung la marimea 40 si acum nu incap bine decat in 44...in 42 incap intinsa pe spate, si cand ma ridic imi iese burta pe toate partile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

ymca modific imediat si tabelul , ma simt tare rau si azi , sunt la lucru , am multe de rezolvat .... offfff

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

cat am avut ... si ... cat mai am
s-au topit 18 kg, mai am 2 kg pana la targhet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moana spune:

Am fost convinsa....cum imi cumpar cantar imi schimb si eu stilul de viata. Deocamdata studiez si incerc si eu sa aplic una alta.

Intrebare despre fructe. Pot sa mananc oricate intr-o zi(ex. 4-5 mere) in conditiile in care le mananc la 3 ore dupa o masa si cu 1 ora inainte de urmatoarea masa? Mi-e mai simplu daca intre mesele principale bag si 2 gustari si fructele imi sunt cele mai la indemana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

moana, ne vei gasi cu siguranta aici cand te hotarasti! succes la gasirea cantarului potrivit!

si cum andanii e ocupata si se simte rau, iar eu trec printr-o pasa activa, iata ce spune MR. Monti himself despre fructe:

Si, atunci, cand trebuie mancate?
De fiecare data cand sunteti pe stomacul gol. Dimineata, de exemplu, inainte de micul dejun. Dar, dupa aceea, va trebui sa asteptati, pana sa incepeti sa mancati, astfel: o jumatate de ora, daca micul dejun este glucidic (adica pe baza de cereale, de exemplu) si o ora, daca este lipidic (oua, sunca, branzeturi).
De asemenea, veti putea manca fructe seara, tarziu, inainte de culcare. Adica, la cel putin 2-3 ore dupa ce ati luat cina.
Pentru cei care au probleme de insomnie (care, de altfel, ar trebui sa se rezolve in parte datorita metodei de alimentatie expuse in aceasta carte), se recomanda sa nu consume portocale la culcare, vitamina C avand un efect care stimuleaza starea de trezie.
Un fruct poate-fi consumat, eventual, si la mijlocul dupa-amiezii. Dar va trebui sa va asigurati ca a trecut suficient timp de la pranz (circa trei ore) si ca mai este destula vreme pana la cina (cel putin o ora).
Puteti chiar sa luati mese compuse numai din fructe. Cu conditia sa nu mancati decat atata.
Lamaia aproape ca nu contine zahar, de aceea, puteti sa-i beti sucul (neindulcit) in orice moment sau sa-l folositi la mancare.


Cu alte cuvinte: ai liber dimineata, la gustarea de dupa-amiaza si eventual dupa cina. Sau daca te tine stomacul, poti avea mese compuse numai din fructe.

Tu-ti cunosti mai bine organismul. La mine merele declanseaza o foame nebuna si prefer sa am alte tipuri de gustari sau sa renunt cu totul la gustari. Mananc fructele de obicei la 3 ore dupa masa de seara si asa impusc 2 iepuri dintr-o lovitura: iau cina devreme, adica pe la 17-18 si mananc fructele sanatoase conform regulilor monti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moana spune:

ymca multumesc pentru raspuns. Am citit si eu din carte numai ca nu mi-e foarte clar. Pot manca fructe si dimineata si seara? Sau e cu "sau" intre ele si nu cu "si".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

moana, eu am inteles ca e cu "si", si prin urmare functionez pe baza de "si".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

am modificat rapid , sper ca nu am gresit nimic , am scris in loc de timp care era subanteles kg slabite , nu am conceput prtea bine tabelul ala, da ma rog ..... am impartit si floricele la cine a meritat ancuta conduci in top .....

eu ma simt groaznic, nu stiu ce am , am racit ca ma doare burta si capul groaznic , am luat medicamente si degeaba

ele , apropo te-am sters din tabel sa nu fii pe acolo cu 0.00 ..... sa-ti spun ca noaptea trecuta te-am visat , am visat ca am fost la tine la Brasov, imi prezentai casuta, am baut cafea, ce fain am comunicat, copii s-au jucat ... interesant nu ? oare ce-o fi insemnand visul asta ... nu prea ma pricep la vise

va las fetele , mai vorbim

azi am mancat asa:
cerale cu lapte
varza calita cu piept de pui la rotisor si rosii cu condimente
mai departe inca nu stiu

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

cat am avut ... si ... cat mai am
s-au topit 18 kg, mai am 2 kg pana la targhet

Mergi la inceput