MONTIGNAC (109) STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Este mult mai buna decat cea cu indulcitori. Mie mi se parea mereu ca indulcitorii modifica gustul si imi era teama ca si cu fructoza o sa patesc la fel dar chiar nu e nici o diferenta. Problema este ca nu stiu de unde pana unde spun ei ca are o putere mai mare de indulcire ca mie mi s-a parut pe dos. Si daca e sa luam in considerare puterea calorica este fix la fel cu a zaharului. Deci... Nici nu mai stii ce sa crezi...

Sunteti cuminti, pe baricade? Si eu

Vacanta in Maroc cu POZE
Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

anca ...si noi mai dam de la noi, pentru ca gatim oricum f sanatos, dar ei nu prea-i place nimic...oricum uitasem de ficatei asa ca vom incepe o campanie de popularizare...multumesc mult

eu nu sunt bautoare de cafea, dar imi indulcesc ceaiurile, limonadele tot cu fructoza si nu se modifica gustul...si sunt de acord cu andreea u puterea de indulcire..trebuie sa pun mai multa fructoza ca sa se indulceasca ceva (decat as pune zahar sau indulcitor)

ani, mama mea are ariston cu incarcare verticala si destul de computerizata...la inceput o privea cu mult respect si nu o folosea...cand m-am dus intr-o vizita acasa am invatat-o rapid cum se manuiesc tastele si acum e multumita...e foarte user friendly si modelul se numeste AVTF 129 (dar cred ca mai sunt si alte modele si marca e una buna, cel putin in familia noastra am nimerit numai exemplare bune)

sunt inca pe baricade, mananc conform si putin!!!! am incercat in dimineata asta o pereche de pantaloni din trecut si inca nu intru in ei..se inchid dar imi iese un rand de sunci extrem de inestetice

si da-i si lupta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Atunci o sa incerc cu fructoza. Dar daca e cum zice Androix atunci imi iau zahar brun si gata. Oricum e doar o lingurita pe zi, nu?

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Ani, welcome to the club. azi am primit masina de spalat noua...ca si a mea s-a stricat de tot. am cumparat beko, de 6kg si viteza de stoarcere 1400. cu incarcare frontala.
cea veche a fost cu incarcare verticala, bosch. foarte buna si ne-a tinut multa vreme. eu am fost tare multumita de ea, insa i-a venit timpul, era veche tare de tot.
mai sint bune si cele wirlpool sau, daca ai fonduri, AEG, nemtesti.


Citat:
citat din mesajul lui puisorul

Si off-topic. Mi s-a stricat masina de spalat rufe deci trebuie urgent sa imi achizitionez alta. As vrea una cu incarcare verticala. Aveti ceva sfaturi legate de firma?

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery



Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Ani, eu folosesc "zahar pentru diabetici". e o cutie albastra, pe care scrie in germana...se gaseste la cora. e o combinatie de indulcitori artificiali, nu schimba gustul mincarii si se poate si gati cu el. cu fructoza sint si eu de acord cu fetele...nu mi se parea ca indulceste suficient

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

sunt mega ocupata , v-am citit da nu prea am timp de raspuns lung

despre indulcitori ce sa zic , daca beti o cafea cu o lingrita de zahar nu e crima , cred
fructoza cred ca e ok la prajituri, eu foloseam la spuma vara sau cand fac orez cu lapte la baietii mei .... eu nu sunt fan dulcigarii , eu cu ciocolata sunt mare dragoste , nu prajituri , nu placinte ,nu mancare dulce .... gen compot, gem , macaroane cu branza dulce, clatite nuuuuuuu ..............la mine sa fie sarat totul .... dulce se numeste cioco si-atat ... da e destul pentru a ma ingrasa

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

cat am avut ... si ... cat mai am
s-au topit 18 kg, mai am 2 kg pana la targhet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

pap cereale si lapte cu inka .... merge incercati (inka e tot cereala) si da gust bun cerealelor seci

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

cat am avut ... si ... cat mai am
s-au topit 18 kg, mai am 2 kg pana la targhet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

imi este pofta de smantana...de care am voie si in ce combinatii? cand eram mica mancam smantana cu putina sare si cu paine...deci nu vreau combinatii spectaculoase...ma ajutati fetele? in primul rand, am voie smantana? desi l-am citit pe monti de 5 ori, nu s-a prins mai nimic de mine..ma rog, doar 3 idei...foarte fixe

ieri am fost iar conforma si am incheiat seara cu 2 mandarine si jumatate de pomelo...nu se vede mai nimic nici la haine (si cred ca nici la cantar) din cauza de CM nou sosit

si-am inceput de 2 zile sa beau dimineata pe stomacul gol un pahar cu apa calduta in care pun putina lamaie si seara fac 15-20 abdomene...dupa 2 ani in care n-am facut mai deloc...

androix m-a pus pe ganduri cand a facut un calcul cu cele 40 de saptamani si cat ar fi putut sa slabeasca...conform calculelor mele, as fi foarte fericita daca as da jos 12 kg, deci o munca de 3 luni, poate 4 ...adica teoretic inseamna un chin de 4 luni pentru o viata de huzur, pentru ca faza 2 de la monti chiar e permisiva...asa ca trebuie sa ma trezesc dimineata cu treaba asta in cap: 120 zile abtineri versus 100.000 zile placeri.

si nici n-a inceput bine concursul de noiembrie ca eu ma gandesc deja ca am avea nevoie de unul si pentru decembrie, pentru ca altfel ne ia magia sarbatorilor si cine stie cate kg in plus ne aduce mos craciun. deci cred ca si pentru decembrie trebuie sa facem ceva in acest sens

la placinte...inapoi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

ymnca ai voie smantana sigur dar sa fie smantana 12% cu branza combinata .... eu o mananc cu sunca, ardei , rosii .... fara paine .... deci smantana fara paine sau eventual dupa cum spuneau fetele pe aici daca este painea 50% faina integrala si 50% tarate se poate combina chiar si cu paine

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

cat am avut ... si ... cat mai am
s-au topit 18 kg, mai am 2 kg pana la targhet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

andanii, multumesc.

mama, ce lipsa de miscare pe aici. incep pana chiar si eu sa ma sperii.

inchei o noua zi buna si conforma...sper sa vad ceva pe 10

Mergi la inceput