MONTIGNAC (109) STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

mama da ce mobilizare aici ..... ce sa mai zic ... nimic nimic

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

cat am avut ... si ... cat mai am
s-au topit 18 kg, mai am 2 kg pana la targhet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

La capitolul popularitate/activitate simpatica pe forum ramanem corijente toate! Ei sa nu ne suparam pentru atat lucru. Important este sa nu avem abateri si sa slabim! Mie inca mi-e strain acest lucru, slabitul adik. Poate ar trebui sa-mi ascund si eu cantarul, sau mai bine sa-l pun pe Mihai sa mi-l ascunda

Vacanta in Maroc cu POZE
Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Neata buna!
eu sint destul de ok, doar ca maninc mult...nu ma pot abtine. macar e conform...

Ymca, de cintarit eu ma cintaresc in fiecare zi..nici nu pot functiona altfel...santate multa si tie si fetelor

Ani, magazinul ala e in spate la minicenter, e colt. eu n-am fost niciodata, dar asa mi-a explicat colega asta a mea care mai face mincaruri arabesti. si s-ar putea sa gasesti tahini la sora...

Am vaut pe tabelul de concurs ca sintem toate cam la aceeasi greutate...ce interesant ne-am potrivit!



Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

O sa incerc sa nu ma mai abat de la dieta. Azi am mancat pana acum: omleta cu feta si rosii. La amiaza cred ca o ciorba de perisoare iar pe seara o salata.
Mersi AncaB, o sa mai caut o data.

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Azi am citit pe culinar despre dieta Oshawa cu cereale. A tinut-o cineva? M-ar fi batut gandul dar la cat sunt de pofticioasa nu stiu daca as rezista 10 zile.

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

ani, a tinut-o cineva de la mine de la birou, dar pentru niste probleme medicale (trigliceride - valoare fff mare)...problemele s-au ameliorat dar nu a avut rezultate in sensul slabirii, sau oricum ceva nesemnificativ; din cate am inteles dieta Oshawa e una de detoxifiere si de re-echilibrare a organismului din punct de vedere al energiei Yang si nu una de slabire. Deci colegul meu a tinut-o, i-a fost greu, s-a simtit mai bine dupa dar probabil ar fi trebuit sa mai faca 1-2 serii ca sa se simta toate efectele. tu pentru ce ai vrea sa o tii?

anca, multumesc ...deja incep sa ma simt mai bine...am devenit mare fan patlagina si muguri de pin cu aceasta ocazie...cred ca si fetele sunt OK...off topic: ce mai mananca Stefan la masa de pranz? noi suntem in pana de idei ( sa reamintesc ca bebele nostru e alergicla proteina laptelui de vaca deci nu serveste nimic pe baza de iaurt, smantana, branza, cascaval, lapte, etc; s-a saturat deja de celebrele piureuri din diverse combinatii de legume+ carne/galbenus ou; mai mananca ciorbita de diverse dar ieri de exemplu i s-a pregatit un ghiveci extraordinar cu toate legumele sanatoase si niste piept de pui si l-a scuipat - si nu e prima oara.... ma rog, sa nu ma intind, dar daca ai 2-3 feluri cu care sa mai jonglam si noi...)

eu am fost cuminte si ieri, si am avut tot branza cu ardei dimineata, pui la rotisor la pranz, salata cu ton si multa lamaie la cina de la ora 18 si struguri seara tarziu. am mancat destul de putin zilele astea...nu stiu ce mi s-a intamplat si sper sa ma mai tina...

azi am inceput iar cu branza si ardei gras si sper sa ajung la cora sa mai iau ceva pui la rotisor si struguri seara...am si niste peste pe-acasa, poate il mananc pe ala si renunt la pui...

nu sunt foarte inventiva la mancaruri; merg pe lucruri facute f rapid si care se mananca la fel de repede...oricum sunt mandra ca am rezistat cand in casa s-au mancat snitele, friptura porc cu cartofi prajiti si paste cu branza...toate imi plac la nebunie dar nu m-am atins de ele.

sunt cu toate panzele sus...si sper sa bata vantul din directia buna...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

salut, tuturor
azi a fost o zi de tot porcu'!!!! in sensul ca am gustat numai interzise....asta e ...cred ca imi vine CM, ca prea mi-e pofta de toate...de fapt nu pofta ci mai degraba...foame de nestavilit...as minca si urechile vecinilor daca s-ar putea si tot nu cred ca m-as satura...

ma rog, astea sint problemele mele de azi...sper ca miine sa nu se mai repete...ca sa am si eu ce raporta in 10.

ymca, eu lui stefan am inceput sa-i mai dau si din ceea ce mincam noi. bine, lui fara sare si condimente de genul vegeta, insa in rest, cam ce papam noi....saptamina asta a mincat paste fainoase cu sos de carne de vita, facut cu bulion de casa si cu usturoi. i-am mai dat spanac cu ou sau cu carne de pui, brocoli cu carnita, pireu de legume diverse cu carne de vita, pui sau peste sau ou, mamaliga cu brinza si cu smintina (tu poti sa-i dai cu sos de carne, de ex, daca nu poate papa lactate), miine are ficatel de pui cu pireu de cartofi, gris cu lapte. din cite stiu eu este ceva lapte fara lactoza in comert si l-ai putea folosi la mincarurile cu lapte. cind voi face tocanita de cartofi sau fasole verde scazuta va primi si el.

fetele, scuze de off-topic. nu v-am suparat, nu?

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Buna dimineata
Va invit la decofeinizata.
Anca nu ne-ai plictisit, ne-ai dat idei noi de papa .
Ymca, ma gandeam ca nu mi-ar pride rau o cura de detoxifiere. Dar cat inca alaptez nu am curaj sa incep.
De dimineata am mancat omleta cu salata de ridiche neagra .

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Si off-topic. Mi s-a stricat masina de spalat rufe deci trebuie urgent sa imi achizitionez alta. As vrea una cu incarcare verticala. Aveti ceva sfaturi legate de firma?

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Si on-topic. Ce stiti despre indulcitori? Ca citeam zilele trecute un topic aici cum ca ar fi nocivi. Ar tebui sa mai sap si pe net dupa informatii. Bea cineva cafea cu fructoza? Cum e?

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput