Pepenasi de iulie-august 2008 (32)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Neatza!

Boticelule, de unde sti tu ca nu mai ai lapte ? Se plange Nancy cumva ? Eu am inteles ca daca o pui la san nu are cum sa dispara laptele ... doar daca o pui din ce in ce mai rar.

Narcisa, eu nu stiu sa fac pureul ala de avocado. Stiu ca se da crud la bebei: il tai in doua, scoti samburele ala, cu o lingurita scoti miezul si il blenduiesti si gata pureul. Cica tre sa aiba culoarea verde inchis si usor moale ca sa fii sigura ca e copt si proaspat.

Veceul functioneaza de minune !

Noi am inceput cu succes diversificarea cu cereale de orez: ii dau o singura data seara, fro 20 grame ... dar tot ma scoala de 2 ori pe noapte. Evident ca cu lingurita nu am avut succes, asa ca ii dau deocamdata cu seringa.

Sibylle

Nasterea ariciului junior VLADIMIR

Cum a intrat Anna in viata mea ANNA

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">SONIA ARE NEVOIE DE AJUTOR! UN CONT PAYPAL VA STA LA DISPOZITIE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadnabr spune:

Neatza fetili,

Multumim frumos pentru complimente!

Narcisa Pai am pus o tona de machiaj pe fatza sa ascund tooaaaate urmele de oboseala si sa dau bine la poze Azi chiar m-a sunat soacra sa-mi zica ca aveam " a positively glowing look" lol! Long live the sun tanning powder!

Cat despre aratat bine..., bre, nimeni n-a observat ca imi crapau si pantalonii si bluza pi mini??? Ca suncile erau stranse de pantalonii magici! Am zis ca e botez si cum trei sferturi din familion arata super...io macar bine sa arat!

Asa cum am zis aseara, a iesit frumos! Le-am pus bufet suedez si am invitat pe toata lumea sa se simta ca acasa, asa ca daca au vrut vreun ceai sau cafea, si-au facut-o singuri! (halal gazda ha? ) Julia a fost o cuminte pana pe la 4 cand sarmanu' bebe era asa de obosit ca a plans pana la 5,30 cand din disperare am urcat-o in masina si a plecat ta-su cu ea si a adormit. A dormit toata noaptea, am hranit-o in somn asa...si s-a trezit vorbarici la ora 7 azi cu un chef de vooooorbaaaaaaaa...

Azi am de strans...da' nu ma grabesc Oricum camera Soniei e dezastru curat, toate jucariile sunt afara si ... Ata ete...le-om aranja noi si pe astea...numa' ca azi am asaaaaaaaaaa o lene in mineeeee....

Biri Te astept la o cafea cu tort pe margine... e yum yum Filmuletzul e facut inainte de botez la ora 6,30 cand madam nu avea chef de somn ci de...vorba

Violeta29 Felicitari si tie pentru mica crestina! poze??

Anooo Fata daca io avea corpul tau...

Ruxule, Carmenelo ca mi-ati suportat isteriile zilele astea!

Sunule Am cerut poze cu mine, especially for you!

Ileanna sorry ca ai fost supi si eu nu am fost pe faza

La multi ani Bogdan!! La multi ani Aida!!

V-am pupicit







Madalina, mami de Sonia si bebe Julia

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=73416c45ab38350f329596" target="_blank">Poveste muzicala Sonia www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733e6ffec10c82874e8219" target="_blank">Poveste muzicala Julia



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rontzy spune:

'Neatza!
pus pozele, Ile...ai de dat un miel,ca ma-ai botezat...(ma rog....confundat,da' te cred....neuronu')
Mada....bine ai revenit!multumim de capitol nou!

Rontzy,mamica lui David-Andrei25.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rontzy spune:

fetele.......am pus o poza cu gingia mai umflata....cred ca e semn de dintisor...in curand!dati-va si voi co parerea!

Rontzy,mamica lui David-Andrei25.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

salutare!!!
ne scuzati de absenta dar a murit socrul meu si am avut o perioada mai grea.
noi am crescut, avem 7 kg, ne hlizim cat e ziulica de lunga, bem suc de mere si morcovi de vreo luna iar incepand de azi si putin suc de portocale. Ne lingem pe bot cu suculetul si maraim de zor cand se termina
Bebe doarme foarte bine, insa inca se mai trezeste o data pe noapte sa pape. Dar doarme si ziua, se joaca singurel in bouncer-ul lui, e un dulce.
Deja visam la bebe2, speram sa se nasca in 2010 ca suna frumos asa ca vom trece la "treaba" dupa ce face Luca 1 anisor.
Asteptam cu nerabdare publicare in Monitorul Oficial a legii cu indemnizatia de 85%.
pupam toate mamicile, pepenasii sunt mortali, niste dulci toti!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

ariadno n-am fost suparata fata . Spume zilnice, nimic deosebit, stai pe pace.

rontzy mie asha mi s-a cuplat neuronu'. K are regulile lui acuma ... dc se fixeaza pe o chestie ... are viatza lui. Acum imi dau seama k pe Gini nici macar nu o cunosc live. Pozele le-ai facut mici presupun. Da si mie ID de mess ca sa mi le dai la dimensiunea originala.

De azi i'm back la cura de slabire k iar m-am dus inspre 61 de kg. Paractic de la botez ma tot invart intre 58 shi 61 dar nici nu am mai reushit sa ma tzin de treaba calumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

Ah si sa nu uit sa-i multumesc lui mada pt superdieta (e usor de tinut) care, din pacate, pana acum nu a dat rezultate adik am inceput-o acum 3 sapt si nu am slabit decat 3 kg Si mai fac si nitel sport din cand in cand. Oricum inca nu renunt si tot sper sa incep sa scad pt ca mai am vreo 10kg de dat jos. Acum am 67 bleah

Noi nu prea mai alaptam, doar o data pe zi, in curand vom trece pe formula 100% dar nu-mi fac sange rau sunt fericita ca bebe-i sanatos, rade in hohote si creste vazand cu ochii.

La capitolul ASA NU mentionez ca m-am reapucat de fumat cu mare veselie si fumez cele mai slabe tigari existente dar sunt super fericita ca-mi fac iar de cap. Si cateodata mai bag si berici la halba, moartea mea. Zici ca sunt o adolescenta care a scapat de sub ochii parintilor si nu stie ce nazdravanie sa faca mai intai. Mie mi-a fost greu, recunosc, cu toate restrictiile din timpul sarcinii si alaptarii. Acum incep sa ma simt din nou liberaaaaaaaaaa
Nu va luati dupa mine ca am luat-o complet raznaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rontzy spune:

ILE....deja ai id-ul meu....

Rontzy,mamica lui David-Andrei25.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Acu mi-am dat si eu seama ca suntem deja in noiembrie si ca a fost ziua Mihaelei...

Misa, LA MULTI ANI sanatosi!!! Sa fiii fericita alaturi de Ralucuta si sot!!! Scuze de intarziere..

vad ca vorbiti de diversificare...eu nu am de gand sa incep inca , abia pe la 6 luni o sa incep...

Bubuleana, condoleante!!!


Cristina
de Mihai Daniel (30.07.2008)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Buna fetelor!

Nu am lipsit de figuri sau ceva sau ca sa fiu strigata nici nu am citit din urma ca nici nu am deschis calculatorul decat de vreo doua ori si atunci nici n-am intrat pe forum.
E bine sa mai stai departe si de calc am petrecut cat mai mult timp cu fetele mele si cu sotul mei iubit ne-am plimbat am fost la ziua unui baietel de 2 ani anyway quality time.
Sunt prin zona sa vad cand apuc sa si scriu ca Ami e tare suparici nu stiu ce are aseara s-a tot trezit ba lapte ba ceai ba nimic dai si plange acuma sa vedem daca ii trece sua daca ne paste vreo raceala ceva. Revin mai incolo ca iar plange pisoiul.

PS Pupici la toata lumea si mie mi-a fost dor de voi da a fost si bine sa fiu offline si departe de calculator o perioada.

de A & A

Lupta cu kg

Mergi la inceput