Bobocei de septembrie-octombrie 2008

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Fetele, cine o sa faca listuta, uitati-va si la pepenasii de iulie-august. Acolo au pastrat si linkul cu odiseea, au facut tare frumos prima pagina, imi place mult.



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nausica

Multumim, Claudinna, pt primul capitol.

Fetelor, back in business: bebelusii vostri sughitza? Ania incepe sa sughitze de fiecare data cind se streseaza, imi pare mie. Ori cind i-e foame si nu primeste lapticul suficient de repede, ori daca o nemultumeste ceva si nu ne prindem noi la timp ce.
Dar e atit de caraghioasa, aseara stateam amindoi si rideam in hohote de ea, si saracul copil a sughitzat vreo 3 minute dupa care a vazut ca n-are cu cine discuta si s-a oprit - ma rog, intre timp o luasem la noi in pat .

Nausica si Ania
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference


Pusica mea sughite de cele mai multe ori dupa ce ragaie.

Eu, iepurica Cea mai fericita mami de Elena
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Ce sirop in cazuri de febra trebuie sa am musai in casa?

Am avut o noapte taaare agitata. Nu prea a dormit. I-am dat si san, si completare. De data asta cu biberonul . Deja e chinul de pe lume la lingurita. Ba nu inghite, ba il scuipa. Ne facem fleasca pe hainute (desi o infas ca sa ii pot stapani manutele.

Fug ca a dormit 5 minute si se cere mufata.



Eu, iepurica Cea mai fericita mami de Elena
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Citat:
citat din mesajul lui iepurila

Ce sirop in cazuri de febra trebuie sa am musai in casa?

Am avut o noapte taaare agitata. Nu prea a dormit. I-am dat si san, si completare. De data asta cu biberonul . Deja e chinul de pe lume la lingurita. Ba nu inghite, ba il scuipa. Ne facem fleasca pe hainute (desi o infas ca sa ii pot stapani manutele.

Fug ca a dormit 5 minute si se cere mufata.



Eu, iepurica Cea mai fericita mami de Elena
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.



Noi avem Panadol si Nurofen ..si supozitoare cu paracetamol.Sper sa nu aveti nevoie.Alexia da ,la fel ff mult din manutze

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Andy
Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Sa va intreb repede cat am timp: este normal ca buricelul sa ii mai sangereze si la 3 zile dupa ce a cazut? Il tamponez cu alcool alb si pun baneocin? Ce sa fac?



Eu, iepurica Cea mai fericita mami de Elena
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Citat:
citat din mesajul lui andy.p

Citat:
citat din mesajul lui iepurila

Ce sirop in cazuri de febra trebuie sa am musai in casa?

Am avut o noapte taaare agitata. Nu prea a dormit. I-am dat si san, si completare. De data asta cu biberonul . Deja e chinul de pe lume la lingurita. Ba nu inghite, ba il scuipa. Ne facem fleasca pe hainute (desi o infas ca sa ii pot stapani manutele.

Fug ca a dormit 5 minute si se cere mufata.



Eu, iepurica Cea mai fericita mami de Elena
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.



Noi avem Panadol si Nurofen ..si supozitoare cu paracetamol.Sper sa nu aveti nevoie.Alexia da ,la fel ff mult din manutze

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Andy
Alexia


Sarumana. Sper sa nu aiba nici un bobocel nevoie

Eu, iepurica Cea mai fericita mami de Elena
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Pentru febra supozitor cu paracetamol, numai ca mie mi se pare fff mare asa ca il tai in 2 si in pun in 2 reprize.

Ah, si sa nu uit, bine v-am gasit si la scutecele!

fericita de - Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_and spune:

Ce emotionant sa va gasesc la scutece! N-am reusit sa mai scriu la odisee asa ca va multumesc aici tuturor pentru perioada minunata in care ati fost un sprijin real si niste prietene de nadejde, nu stiu ce m-as fi facut fara voi. Ar fi mult mai multe de spus dar sunt cu ochii pe pitica care sta sa se trezeasca. Oricum, sper sa ma pot revansa fata de voi, am cam 4 ani la dispozitie nu?
Noi suntem bine, avem botezul pe 9 asa ca suntem in pregatiri. Am luat si noi Colief pentru colici si se pare ca are efect la noi . Doamne ajuta! Trebuie sa mai primesc doua cutii, asa ca daca are nevoie cineva cred ca voi avea una in plus.
Am ajuns la 5kg, am schimbat si pediatrul cu d-na Valeria Herdea la sfatul Evei si este intr-adevar un medic foarte bun. Maine facem 8 saptamani si pe 7 doua luni, asa ca trebuie sa luam vaccinul. Din ce am citit la voi ne-am decis la Infanrix Hexa, sper sa nu aiba reactii adverse mai ales ca urmeaza botezul la doua zile dupa.
Inca nu mi s-a retras burta, mi se pare cam mare, o fi normal la doua luni dupa nastere? La ginecolog n-am ajuns inca, poate dupa botez, n-am avut timp deloc de mine pana acum.
toate fetele si in mod special pe Anca, Monica, Laura, Andy g, Kid, Muuh, Simodina, Alina (mami de Alexa), Eva, babytza, Musette, Clau geo, Denisa, gargaritza, July, angelynna, Nusha, tzitziri. Atat isi aduce aminte neuronul lauz acum, oricum va iubesc pe toate, chiar daca n-am nominalizat.

Mami super fericita de Mina Alexandra (07.09.2008)

Mina Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

andreea and avem botezul in aceeasi zisi noi suntem in pregatiri mai mult pt mami acum ca pe bebe l-am aranjat deja si restul sunt puse la punct...cu burtica stai linistita si eu ditamai burtoiul parca as zice ca nu s-a retras deloc de la nastere si am tot cezariana ca si tine...la kg stau bine s-au dus 7 de cand am ajuns cu bebe acasa mai am 7

iepu la noi buricutzul n-a sangerat deloc nici cand a cazut nu stiu ce sa zic , am mai auzit si la alti bebei ca le-a sangerat buricutzul nu te ingrijora

fetelor david al meu are o iritatie pe fata de toata frumusetea mai ales pe la gurita , probabil de la laptic ca el papa lacom umple gurita si apoi mai da si pe afara...deocamdata il dau cu bepanthen sper sa-i treaca ca mi-e tare mila de el si arata urat tare...voi ati patit asa ceva?macar sa mai aud si alte pareri





Mamica de bobocel David-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Citat:
citat din mesajul lui iepurila

Sa va intreb repede cat am timp: este normal ca buricelul sa ii mai sangereze si la 3 zile dupa ce a cazut? Il tamponez cu alcool alb si pun baneocin? Ce sa fac?



Eu, iepurica Cea mai fericita mami de Elena
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.




E normal. Si la noi a mai sangerat putin cateva zile. Il curatam cu alcool sanitar si baneocin.

Printesa mea iubita Valentina


Soricelul meu iubit

poze

poze David

Mergi la inceput