Bobocei de septembrie-octombrie 2008

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Fie ca acest nou inceput sa ne apropie si mai mult, sa ne ajutam la fel si in anii ce vor urma si DD sa aiba grija de puiutii nostrii sa fie sanatosi, fericiti si norocosi!!!!!!




mami de Daria Anastasia

Nocom (asa spunea baietelul meu Noroc, cand era mai micutz)

poze cu noi


poze DARIA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Buna dimineata !Iata-ne la scutece..ce frumos!!
Claudinna multumim de primul capitol..sa fie plin de vesti bune si de bobocei sanatosi si necoliciosi.
Sunt de acord si eu cu fetele sa mai eliberam listuta.
toate mamicile si bobocei
Ma duc la odisee sa le incurajez pe maimicile in devenire.

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Andy
Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabinel spune:

buna dimineata! hop si eu cu primul mesaj la scutecedeja imi lipseste odiseea. eram obisnuita sa intru direct la mamici norocoase de sept-oct. sa avem bebei sanatosi si sa se faca mari, mari si cuminti. aici vom posta despre primele gangureli, primul cuvant, primul pas, primul dinte. ufff, de acum incepe perioada frumoasa si grea in acelasi timp. va pup!

mami de Amalia Stefania
poze
povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Viata frumoasa si plina de bucurii va doresc BOBOCEILOR!



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Multumim, Claudinna, pt primul capitol.

Fetelor, back in business: bebelusii vostri sughitza? Ania incepe sa sughitze de fiecare data cind se streseaza, imi pare mie. Ori cind i-e foame si nu primeste lapticul suficient de repede, ori daca o nemultumeste ceva si nu ne prindem noi la timp ce.
Dar e atit de caraghioasa, aseara stateam amindoi si rideam in hohote de ea, si saracul copil a sughitzat vreo 3 minute dupa care a vazut ca n-are cu cine discuta si s-a oprit - ma rog, intre timp o luasem la noi in pat .

Nausica si Ania
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

A, inca ceva: ieri ne-a cazut netul (si cablul, si telefonul) si am fost destul de disperata pt ca stiam ca e ultima zi de odisee si voiam sa va "aud". Asa ca, seara, cind si-a revenit netul in sfirsit, m-am repezit la calculator ca un uliu. Si barbatu-miu a comentat ceva cum ca sint neto-dependenta, asa ca i-am explicat ca se termina odiseea, etc.

Si a facut o fata fericita si a zis: "Da? Gata cu forumul?" Si eu i-am raspuns: "Nu, ma, ne mutam la clubul scutecelor." La care normal ca s-a spart de ris si mi-a prezis ca o sa stau pe forum pina o sa implineasca copilul 18 ani si o sa plece de-acasa.

Eu zic ca nu stie despre ce vorbeste. Pai, dupa ce pleaca copilul de acasa, ce-o sa fac? O sa ma pun in pat si-o sa astept sa mor? Ne-ne-ne - eu zic ca o sa ne intilnim si la "Clubul pensionarelor", "Odiseea menopauzei", "A doua tinerete" si, cine stie, care-om mai avea putere in degetzele, poate bagam pina la "Clubul scutecelor de adulti".

Asta ca sa deschidem capitolul in cel mai optimist ton.

Nausica si Ania
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preety spune:

Bine v-am gasit la scutecele! Sa fie o odisee plina de bucurii pentru mamici si pitici. Va pe toate!

Ref. la sughit, si fetita mea sughite de obicei dupa ce papa. Cica elimina aerul din stomacel... Si sughite cateva minute bune. Am intrebat pediatra si a zis ca e perfect normal.

Fetelor, daca ma mulg, credeti ca-mi pot pastra lactatia vreo 2 sapt de acu incolo? Cam cat de des ar trebui s-o fac? Reamintesc ca sunt pe tratament cu Clexane si ca mi s-a indicat de catre sa nu alaptez ...


mamica fericita de Sorina Gabriela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Nausica nici al meu nu intelegea ce am aseara ce am, si dupa ce i-am spus mi-a pus cam aceasi intrebare ca si al tau. El saracu se bucura ca scapa de forum da... NO CHANCE MAN!!



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

nausica si Alexia sughite dupa ce manaca..eu ii dau lapte si-i trece,sau daca nu vrea lapte o las sa scanceasca un pic,am observat ca daca adoarme ii trece sughitul singurel.
Cred ca asat cu neto-dependenta o avem toate..barbatu-meu cand vine acasa se uita pe laptop si stie ca suntDC dependenta ca e tot timpul deschis.Si ai dreptate ..avem o grmada de subforumuri care sa ne tina ocupate si dupa ce implinesc copii 18 ani

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Andy
Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Bine v-am gasit in clubul scutecelor

Va dorim un weekend frumos, noi o tulim afara

Mamica fericita de Carla Alexandra
Piti mic se face mare
Povestea puiului meu drag

Mergi la inceput