Gravidute si Mamici curajoase de Nov-Dec2008 (116)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Buna mamici si burtici!

Diana bun venit acasa!

Mav cate chinuri poate indura o mama! Am ramas fara cuvinte! Rafacere rapida!

Spiridusule bine ai revenit! Superb filmuletul cu fratiorii!

Bebecris iti inteleg durerea si socul prin care ai trecut. Ma rog la Dumnezeu ca bebe al tau sa fie bine si sanatos!

DIAMISHA
Suntem cu gandul la tine! Asteptam vesti cat de repede se poate!

ginye Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Mav imi pare rau ca a trebuit sa treci prin asa ceva. Dar acum gata , incearca sa lasi totul in urma : a trecut ! Priveste in fata caci ceea ce este in spate nu mai poti schimba. Iar la final s-a terminat cu bine. Trebuie sa fi o luptacioasa pentru tine si familia ta !

Diana , nici nu stiu daca ti-am urat bine ai revenit dar cred ca sti ca te asteptam pe forum si ma bucur ca esti activa atit de devreme.

Dia iubita suntem alaturi de tine. Sunt convinsa ca ai foarte mari emotii dar gandurile noastre bune si optimiste sper sa te ajute. Iti toti pumnii sa fie bine si sa ai o nastere asa cum ti-ai dorit iar peste ceva timp sa ne povestesti despre bebe si primele tale emotii !

Eli sunt aici , consemnata la domiciliu. Cind ai ajuns in Craiova sa ma anunti. Sa insisti la telefon pt. ca s-ar putea sa nu pot raspunde din prima.

Edit : Bebecris am citit si poveastea ta ! Impresionanta. Undeva am retrait momentele de cosmar pe care le-am avut cu Eva la nastere. Ma bucur ca ai avut-o alaturi pe Dr. Culcer iar lucrurile s-au reglat treptat datorita interventiei ei prompte. Sanatate !

Mirtha mama de Eva
http://community.webshots.com/album/565533323SncafB?start=0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Nu te mai culpabiliza ! Sunt convinsa ca ai facut tot ce ti-a stat in putinta sa fie lucrurle bine si ai fi facut tot ce depindea de tine sa nu treci prin asa ceva nici tu nici bebe.
Sunt lucruri care scapa de sub controlul nostru.
Va fi bine . Hai incearca sa fi curajoasa.

Citat:
citat din mesajul lui bebecris

hipoxie, circulara, insuficienta placentara data de trombofilia mea..iar pneumonia congenitala data de o infectie ascunsa la mine si care nu a putut fi descoperita la analize...
din cauza mea...nu am putut sa duc sarcina pana la 38 de saptam macar si au fost probleme....acum astept rezultatul la biopsia facuta tumorii!!!!alte emotii!!!
la 4 luni o sa-i fac un control neurologic...

multumesc.....
am ezitat mult pana am scris...as fi vrut sa fie altfel.

Cristina - mami de DAVID ANDREI

votati-ne si pe noi!!!! poza be2...multumim http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=3

pe 20 oct...ora 23:05 a venit pe lume MINUNEA MEA - DAVID ANDREI


Copilul este o minune dumnezeiasca, dar din dragoste umana!!!!


Mirtha mama de Eva
http://community.webshots.com/album/565533323SncafB?start=0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Buna seara,
Felicitari Mav, pt Antonio Imi pare rau ca te-ai chinuit asa, or sa treaca durerile fizice, le vei uita in timp... Bine ca e bebe sanatos...si o sa te refaci si tu. Mai bine iti facea ceza...

Nature, bafta pe 16! Am citit prin ce ai trecut cu bebe matei, si iti admir taria si curajul de a o lua de la capat!

Bebecris...vad ca si tu ai avut ceva probleme, iti doresc sa fie totul bine!

Sper sa fie bine si Diamisha, pt mine la ceza...

Diana, bine ai revenit. In legatura cu vip-uri, nevip-uri, pt mine chiar nu are importanta acest aspect, aici suntem toate mamici, viitoare mamici, ne sustinem una pe alta... Eu ddespre tine am aflat intamplator, citind pe aici, insa in mintea mea chiar nici nu s-a schimbat, conteaza mult sa fim unite in actiunile noastre..sarcina, nastere, bebelusi, familie etc

Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007 www.andreeaioana.ro" target="_blank"> Poze
Povestea sarcinii si a nasterii


si 37+ Ana Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miky-ea spune:

Citat:
citat din mesajul lui nature
Miky - ma intrebai tu de dr: nasc cu Dr.Badiu ( pe care il iubesc, e un scump si e foarte atent si precaut).Tu la cine esti?

Eu sunt la Dr.Vasiliu,e tare draguta...sper sa fie totul bine...

Graviduta fericita...
http://bd.lilypie.com/6phTp3.png
AMR maxim 2 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Hola amigas!

Suntem acasa...sunt rupta de oboseala si ma cam doare capul, am fost prea stresata azi si am facut cam mult efort...am aranjat toate lucrusoarele lui bebe si putina curatenie si grija de bebe care oricum e cuminte....dar nu mai pot, sunt sfarsita si asta mai mult pt ca mi-a fost foarte teama de prima zi cu bebe acasa. Ce sa mai zic ca mi-a luat 30 de minute sa-i pregatesc biberonul lui bebe....unde sunt biberoanele??? stai sa le sterilizez...stai sa citesc cum se foloseste strilizatorul....sai sa citesc cum se prepara laptele vai de capul meu...azi am fost de ras si de plans.
Prichindelu doarme ma duc si eu la nani si maine pun si pozici.

Mav vai prin ce-ai trecut cu nasterea......cum e Sebi cu fratiorul?

Diana felicitari pt Tudor Stefan, am vrut sa te sun cand eram in spital, dar nu aveam nr tau de tel...dar e bine ca suntem inapoi pe baricade cu forumul.



Isabela lui Rafael Nicolas

Primul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

Mav, bine ai revenit. Refacere rapida si sanatate maxima.

bebecris, emotionanta povestea si frumos bebe. Sa-i dea DD sanatate si putere de acum inainte.

babyzapi, ma bucur ca esti acasa cu bebe Nicolas. E normal sa fii stresata si nesigura, mai ales in situatia data. Dar ai sa vezi ca totul o sa fie bine. Trebuie doar sa crezi

_
"You gotta sing like you don't need the money /You gotta love like you'll never get hurt
You gotta dance like there's nobody watching/ It's gotta come from the heart/If you want it to work" Adam Brand

38s + poate Vlad, poate David, poate Sergiu, poate Emanuel (dar mai negociem)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miky-ea spune:

Bebecris,sa dea Dumnezeu ca de acum inainte sa aveti parte numai de momente frumoase alaturi de minunea voastra,sa va bucurati de el!Imi pare rau pentru momentele cumplite prin care ai trecut...
Mav,refacere rapida si sa uiti cat mai repede de chinurile prin care ai trecut la nastere!
Spiridusule,scump tare filmuletul cu fratiorii!
Eu cred ca ma bag in pat,ma simt un pic obosita..ne-am plimbat un pic si acum vad ca printesa se rasuceste in burtica...
Va urez o noapte linistita!

Graviduta fericita...
http://bd.lilypie.com/6phTp3.png
AMR maxim 2 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Citat:
citat din mesajul lui Miky-ea

Citat:
citat din mesajul lui nature
Miky - ma intrebai tu de dr: nasc cu Dr.Badiu ( pe care il iubesc, e un scump si e foarte atent si precaut).Tu la cine esti?

Eu sunt la Dr.Vasiliu,e tare draguta...sper sa fie totul bine...

Graviduta fericita...
http://bd.lilypie.com/6phTp3.png
AMR maxim 2 SAPTAMANI


Nature, Miky, eu sunt la Dr. Peteu. DPN e 22, dar dr zice ca la 39 sapt am putea face cezariana. Depinde si de bb

Mav, am citit cu sufletul la gura povestea ta. Doamne, prin ce ai trecut! Cat poate suferi o mama pt puiul ei! Oricum, ai fost f curajoasa, jos palaria! O sa te refaci si o sa uiti partea sta neplacuta sau macar n-o sa mai fie atat de puternica amintirea. Bine ca e bb sanatos!

Bebecris, of, rascolitoare povestea ta, bine cate ai trecut si cate ai indurat...nu te mai invinovati, nu are rost si nici nu ai niciun pic de dreptate/motiv sa faci asta. Am vazut pozele micutului, e f dragalas si frumos, ramasesem cu ochii la pozele din cadita Totul o sa fie bine si cu biopsia si cu toata controalele pe care le vei face puiutului la momentul potrivit! Sa cresteti mari!

Babyzapi, ce simpatica esti! Parca te vad fugind prin casa, debusolata! O sa te obisnuiesti cu toate, e normala reactia asta "asa, bun, suntem acasa, si acum...???" Important e ca sunteti acasa si ca bb e bine, ca papa, restul se rezolva.

Diamisha, suntem langa tine, curaj, tinem pumnii!

Bertha 37+ si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004)


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamisha spune:

Buna seara, ladies!

As vrea sa va multumesc, in primul rand, pentru sustinere...mi se pare ciudat sa vad numele meu pe langa agitate...pe de alta parte, sunt fericita ca am ajuns la final, ca inchei o perioada necesara pentru ca sa reusesc sa fac acest copil, neasteptat, dar aparut si dorit odata cu marea iubire a vietii mele, Claudiu. Va spun sincer ca, fara sotzul meu, nu as fi facut fata emotional tuturor transformarilor prin care am trecut si ii datorez foarte mult pentru ca m-a ajutat sa ajung aici. Un alt sprijin important a venit si de la fetele de la aceasta odisee, care m-au ajutat sa inteleg ca nu sunt singura care trece prin situatii cel putin inconfortabile si ca un psihic bun ajuta. Am "furat" de la voi optimism, gandire pozitiva, incurajare, lucruri pentru care trebuie sa va multumesc, mi-ati usurat mult acest drum!!!!

M-am lungit, dar nu stiu cat de repede ma voi putea intoarce pe forum si vroiam sa ma asigur ca v-am spus aceste lucruri! O sa dau un semn maine celor doua deja mamici, Mirtha si Diana! La ora 9 dimineata, sunt la spital, banuiesc ca pe la 11, voi fi nascut.

Diana

38+ Sonia

AMR 1 zi

Mergi la inceput