Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(7)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luanaroman spune:

Buna fetelor,

Nu am mai scris de ceva vreme deorece am fost tare ocupata. Am fost la eco de 8 saptamani si am vazut un bebe tare dragut , are capsor , are picioruse si manute f mici asa ca niste mugurasi dar se vad f bine ( ecograful e unul performant in Ungaria).

Vad ca ati scris foarte mult sunteti niste harnicute , va pup pe toate.

Luana

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela2001 spune:

BUna.
Am avut niste zile aglomerate la serviciu si n-am mai reusit sa va citesc.

Vad ca multe dintre voi au si facut eco morfologica. Se face atat de devreme?
La cate saptamani se face triplul test (la prima sarcina n-am facut)? Trebuie facuta si ecografie in acelasi timp, ca sa fie concludent testul?
Eu m-am programat la eco la 14 saptamani si o sa ma mai duc si la 22.

Cum mai stati cu greturile? Eu nu le am tot timpul asa cum le-am avut la prima sarcina, mai mult atunci cand sunt f obosita.
Voi beti cafea?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela2001 spune:

Fetele care mai aveti un copil, ii duceti la gradi?
A mea merge la gradinita, dar nu stiu daca sa o mai duc sau nu, de teama sa nu-mi aduca acasa vreo boala care ar fi periculoasa pt bebe?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabryella81 spune:

e cineva pe aici?...sau numai eu stau in casa..am o stare nasoala rau de tot..sper sa-mi treaca

8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Luana, felicitari pentru eco! de ce mergi in Ungaria, vrei sa si nasti acolo? la Szeged?

Ela2001, eu il voi duce pe Bogdan la gradinita in continuare, oricum atunci va avea deja 2 ani de cand merge la gradinita, sper ca imunitatea sa-i mai creasca (nu sta foarte rau nici acum) si sa nu ia chiar toate bolile de la gradinita.

Gabriella, mai sunt si eu pe aici dar astept copilul sa vina acasa sa-l adorm. Ca e plecat cu taica-su la cursa de carturi.

10+ si Bogdan (04.02.2005)
Poze1
Poze2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Gabryella, tu aveai probleme cu vecinii? Am citit la un moment dat un post pe Discutii generale, sper ca nu te confund. S-au rezolvat?

10+ si Bogdan (04.02.2005)
Poze1
Poze2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_du spune:

Buna ziua albinutelor!
Ela2001, am facut in saptamana 12-a eco morfofetala de trimestrul 1, unde i s-au masurat lui BB toate organele, coastele, coloana, craniul, falangele etc. La triplul test te duci cu un formular special (cel putin asa este la Euroclinic, unde merg eu) in care medicul descrie datele fizice (dimensiunile lui BB) si aceste date fizice se coreleaza cu rezultatele de la testul de sange (triplul test). Doctorita mea a spus ca triplul test pot sa il fac incepand cu saptamana a 15-a pana in saptamana 20. P.S.: Beau cafea. Beau aproximativ o jumatate de ceasca dimineata pentru ca altfel mi se face rau eu avand tensiunea foarte mica (8-9). O beau cu lapte si zahar si, daca pot, inainte mananc o banana ca sa nu il stresez pe bebel. Am intrebat la doctor si nu e interzisa cafeaua (maxim doua cesti pe zi).
luanaroman, felicitari pentru piticutul vazut la ecografie!
Va pup pe toate!

Oana D.
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Oana&year=2009&month=5&day=12&babycount=1
12+

http://www.youtube.com/watch?v=1MQMxP-Fu_0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Buna fetele!!!

Luana...felicitari pt puiul mic vazut la ecograf!!!

Ela...eu beau cafea din cand in cand...cea facuta acasa la filtru nu o mai suport deloc,nici macar mirosul,cand isi face sotul pt el,asa ca beau de la cafeterii cand ies in oras!!!Cateodata beau descofeinizata!!!Medicul a zis ca pot bea ,daca imi permite organismul...1-2 cescute nu se intampla nimic!!!

Gabriela...multi,ca sa iti treaca starea nasoala!!!

Totul e bine cand se termina cu bine!!!http://www.flickr.com/photos/24984384@N08/


10+

http://bd.lilypie.com/xVz4p1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabryella81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui strunfita

Gabryella, tu aveai probleme cu vecinii? Am citit la un moment dat un post pe Discutii generale, sper ca nu te confund. S-au rezolvat?

10+ si Bogdan (04.02.2005)
Poze1
Poze2



...nu sunt eu ...cred ca ma confunzi...sunte pe aici doar de vreo 3 saptamani...

8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rudyi spune:

luana felicitari pentru eco...si eu m-a gandeam sa incerc sa merg la un medic in ungaria doar ca nu stiu nici ungureste nici nu am un punct de plecare (nu cunosc nimic despre medici, spitale etc)
daca mi-ai putea furniza mai multe informatii legate de acest subiect mi-ai fi de mare folos

in rest noi facem fata asalturilor de greata si asteptam rezultatul analizelor

toate

5+

Mergi la inceput