Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(7)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabryella81 spune:

Mesc fetelor...mi-a mai trecut..am dormit si a mai trecut starea nasoala toate burticutzele

8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karmen_ spune:

Buna, mamicutelor! Calculul e senzational. Am fost la un super-dr. cu un super-ecograf si mi-a spus ca DPN este 23.05.09. Exact aceeasi data care mi-a iesit si aici.
Sanatate maxima si pupici dulci tuturor!
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue77 spune:

Salutare burticute

eu azi ma simt mai bine, vineri mi s a facut rau, asa cum te simti inainte sa lesini, apoi m am simtit rau, fara vlaga, sambata la fel, abia azi mi am revenit dar cum m am apucat iar de treaba a inceput sa ma doara jos burtica, asa ca m am cumintit la prima sarcina n am avut asa ceva...in fine sper ca totul e ok.
Voi ati simtit stari de astea de lesin?

Ela2001 eu il dic pe Marc la scoala n am ce face, acum e mai maricel si se imbolnaveste mai rar, ce pot sa aduca si sa te afecteze pe tine e citomegalovirus dar cred totusi ca e deja mare pt asta, gripa poate in rest nu prea are ce sa te afecteze zic eu.

Fetelor eu la prima sarcina citisem undeva ca trebuie sa bem cam 500 ml de lapte pe zi, si ma supuneam in fiecare zi, cred ca o sa incep si acum, voi beti lapte?

Pupici

NOI 10+/ 12 + UM si Marc (28.08.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mika_ue spune:

Salutare la toate burticutele!
Eu cum sunt noua pe forum, astept sa ma familiarizez un pic cu voi, sa va tin minte user-ul si evolutia.
Insa as avea si eu o curiozitate: la voi incepe sa se vada burtica?
La mine pana acum nu se cunoaste decat la cantar diferenta. In rest... simt un pic la haine, la pantaloni cand ajung la incheiat si talia o simt altfel, dar burtica inca nu a crescut deloc. Bebe e bine, dimensiunile sunt normale, insa eu fiind mai slabuta si facand mult sport inainte probabil burtica apare mai greu. Vom vedea cu timpul .

13 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Blue77...eu nu am avut stari de-astea de lesin..dar se pare ca la unele femei sunt normale in sarcina!!!Daca analizele sunt ok si medicul nu ti-a zis ca sunt probleme,eu zic sa nu te ingrijorezi!!!Eu lapte nu pot sa beau,nu am baut defel,iar sa beau fortat nu prea pot mai ales acum cand am din cand in cand greturi!!!In schimb mananc branza,branza topita...

Mika_ue...sa scrii repede 10 mesaje,pt ca esti moderata acum si mesajul nu apare in timp real!!!La mine se cunoaste foarte putin burtica..si simt un pic la cateva perechi de blugi,care erau mai fixi in talie,si acum ma deranjeaza!!!Avem timp sa ne etalam si burticile...toate la timpul lor!!!

Totul e bine cand se termina cu bine!!!http://www.flickr.com/photos/24984384@N08/


10+

http://bd.lilypie.com/xVz4p1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mika_ue spune:

maria_bunica, saru mana pentru sfat. nu stiam asta cu 10 mesaje.

blue_77 si eu am ametit joi sau vineri, m-am dus la baie si am simtit ca mai am un pic si lesin. nu stiu de ce. m am dus repede in camera, m am intins pe pat (sunt destul de obisnuita cu lesinurile, in sensul ca stiu cand urmeaza si cum sa reactionez) si apoi mi-am revenit. m-a surprins pentru ca nu am avut sentimentul acesta de foarte mult timp (de obicei patesc numai cand merg la analize sau vad perfuzii), insa cum totul a fost bine apoi nu m-am speriat.

13 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AgnesLuca spune:

ma alatur si eu grupului
UM 11.09.2008
DPN 17.06.2009

pina acum nu am avut probleme cu greturile, doar cu durerile de burta, asemanatoare celor premenstruale. medicii de aici le cansidera normale in primul trimestru de sarcina??!!prietena mea din ro zice sa nu le tratez cu indiferenta ca s-ar putea sa fie probleme...no-spa nu exista in germania si nici un alt preparat pe baza de drotaverine, asa ca mi-am cumparat buscopan, aceeasi substanta activa cu scobutilul din ro. am intrebat si ginecologul si e ok. voua cum va mege ?
va pup,
agnes, 7+
urmeaza si semnatura oficiala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AgnesLuca spune:

ah, si da, si eu am deja "burtica" desi sunt f slaba, sau poate tocmai de aia ;-) dar posibil sa aiba legatura cu "aerul" din burta, din pacate de asa ceva nu duc lipsa

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ganesha spune:

Fetelor la mine nu se cunoaste burtica, e si mai mica decat a voastra dar nu-mi mai vine nimic, asta pt ca am pus vreo 3 kg pe mine si toate hainele mele erau fixe, asa ca acum ma strang toti pantalonii.Cat despre ameteli eu mai vad stele, nu verzi ale mele sunt argintii, cand dau la rate,tare rau este cu greata asta,nu ma lasa toata ziulica si mai nou ma balonez f mult.Dar nu ma plang, dacat toata ziua, i-am facut sotului capul patrat cred, sper ca in cateva saptamani sa se mai imbunatateasca lucrurile, asa am auzit eu ca din trim 2 e mai bine

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_MVT spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalina_b

Buna dimineata! Intru si eu, mai rar pentru ca nu prea am timp. Dar va citesc mereu.

Eu raportez greata non-stop, voma cel putin o data pe zi, noaptea dorm foarte prost, ma trezesc de cateva ori pe noapte plus ca deja dorm cu 2-3 perne pentru ca altfel am aciditate. Si eu sunt ca o oala sub presiune (plina de gaze) si am o burticuta vizibila deja.

Intreba cineva mai sus cand se termina toate aceste neplaceri, teoretic din luna a patra, practic ... nu se stie. La Eva m-au tinut toata sarcina, am vomitat inclusiv in ziua in care am nascut. Acum sper ca nu se va mai repeta, dar cine stie.

Eu pana acum am slabit, la Eva a fost la fel, dar in total am luat 12 kg. Dar sincera sa fiu as prefera sa ma ingras, dar sa ma simt bine.

Mie nu mi-a putut spune la ecograful de 12 saptamani sexul copilului, asa ca mai astept. La Eva mi s-a spus ca probabil va fi fata cam in aceeasi perioada.

Catalina, 13+ si mamica de Eva Maria (1 iunie 2007) POZE


Catalina, eu am aproape 12 saptmani si ma simt foarte rau. Mi-e greata non stop. SI eu am slabit. La Tudor m-am simtit mai bine dupa 16 saptamani.
Sa speram ca o sa treaca

mami de Tudor si 11+

Mergi la inceput