Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(7)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana_du spune:

Buna seara burtici!
isa13belle felicitari pentru minunea de fetita!
maria_bunica bine ai "implinit" 10 saptamani!
alinutza23, mergi la un ecograf performant si un dr. bun! Poate ai ovulat mai tarziu.
Honeybaby imi pare ingrozitor de rau! Imi imaginez ce e in sufletul tau! Ai incredere si data viitoare va fi bine! Suntem alaturi de tine, din tot sufletul!
oanaiacovita, apreciez din suflet efortul tau si iti multumesc. Daca te pot ajuta, o fac cu placere, problema fiind ca mai plec din Bucuresti cam o data pe luna si se intampla ca trei-patru zile sa nu pot intra pe net. Sunt un scolar bun, asa ca daca ma poti invata ce si cum, te ajut cu placere!
Pupici la mamici de albinute!

Oana D.
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Oana&year=2009&month=5&day=12&babycount=1
12+

http://www.youtube.com/watch?v=1MQMxP-Fu_0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Oana_du..multumesc..sarcina usoara in continuare si tie!!!

Ca tot se vb ieri de pofte...uite ca acum m-a apucat si pe mine ca vreau gogosari in otet si muraturi puse de mama!!!I-am zis si imi vor pune pachet..dar pana una alta,ma duc sa caut un magazin romanesc pe aici...poate gasesc ceva...



Totul e bine cand se termina cu bine!!!http://www.flickr.com/photos/24984384@N08/


10+

http://bd.lilypie.com/xVz4p1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Oana, activeaza-ti te rog PM-ul.
Mergi in partea stanga unde scrie Mesaje private-> Options->Activeaza mesaje private.
Dupa ce ai sa ti-l activezi iti voi da parola de la userul comun si iti voi explica. Nu este complicat!

Oana



Viata mea...o continua LUPTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ganesha spune:

Philip si bebe beca, multam de informatiile legate de valorile tsh eu credeam ca daca tsh-ul este in valorile stabilite de laborator ca a fi normale totul este ok, dar se pare ca nu e chiar asa in timpul sarcinii. Marti sper sa ajung la endocrinolog si sa-l iau la intrebari, ce-i drept acest endocrinolog nu-mi inspira prea multa incredere dar altul nu stiu nefiind de prea multe luni aici.Am incredere in dr ginecoloaga care e super specialita dar din pacate la ea ajung abia pe 20 noiemb, at m-a chematsi asa am niste emotii si mi se pare o eternitate pana atunci.
Oricum sper din toata inima ca totul o sa fie bine.
Philip te rog mult sa-mi spui care este parerea dr tau endocrinolog.


7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Happymum, daca ai RH negativ, trebuie sa faci o analiza de determinare a anticorpilor antiRH (parca asa se numesc), adica se determina daca tu ai facut sau nu anticorpi. Daca nu ai facut, totul e perfect!
Eu la prima sarcina am facut analiza asta cam o data la 2 luni, acum va trebui sa merg sa o fac lunar. A, si dupa ce am nascut am facut ceva vaccin (nu mai stiu cum se cheama), dar trebuie facut in 72 de ore de la nastere.

Laura, cred ca ti-am mai raspuns, daca tu ai RH- si sotul RH-, nu e nici un fel de problema, pentru ca nu vei face anticorpi, copilul avand RH-.

10+ si Bogdan (04.02.2005)
Poze1
Poze2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

ciao fetelor!!! am si eu o intrebare..eu am acum 11 saptamini si de 2-3 zile ma doare extrem de rau spatele...inainte foarte foarte rar aveam probleme cu spatele...astazi de exemplu am avut chiar din minutul in care m-am dat jos din pat azidimineata...dar ma mir, din cauza ca nu am burtica inca...deci nu car inca kg in fata ca sa aiba dece sa ma doara spatele...si nu inteleg...sa fie de la sarcina? sau de la altceva? hmm...

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare! AM intrat sa va salut!
Bun venit mamicilor noi!
Vad ca sunt burtici care stiu deja ce sex are bebelusul! Ce frumos!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 11+]
Concediu la mare 2008

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Dicirstea bun venit! Se pare ca noi am mai fost colege la cealata odisee!


Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 11+]
Concediu la mare 2008

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Honeybaby imi pare rau de pierdere suferita! Stiu ca in aceste momente cuvintele sunt de prisos, dar ai incredere in Dumnezeu ca va rasari soarele si pe strada ta!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 11+]
Concediu la mare 2008

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Am citit ca multe dintre voi inca va simtiti rau! Mie m-au cam lasat "raurile", in schimb dorm mai mult si obosesc mai repede! Nu ma mai bizui sa-mi scot copilul afara cand sun singura! Am primit rezultatele la majoritatea analizelor si sunt bune! Mai am de vazut rezultatele la CMV, Toxo si dozarea anticorpilor anti-rH. Sper sa nu fie probleme! Noapte buna si vise placute!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 11+]
Concediu la mare 2008

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput