Colectia de toamna-iarna 2005 (215)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Camy,Lavi,Mandy , multumesc mult pentru urari nu ma mir ca a racit, in casa e frig rau ca nu avem caldura..stam intr-un bloc cu centrala proprie si administratorul nostru toata vara nu sa ocupat sa obtina nu stiu ce aprobare...si acum asteptam aprobarea ca sa poata da drumu la caldura noi stam la etajul 4 din 4 si stanga/dreapta apartamentului nostru sunt scarile blocului deci si mai frig ssper ca pana la ziua ei sa dea drumu la caldura !

Mandy , cum a fost la petrecere?

Meems , frumoase pozele iar tu pari tinerica rau! cati ani ai implinit? Toate prietenele tale de la masa erau romance?

Fetelor, stie cineva ceva de Ina? a trecut aproape o luna de cand a scris ultima oara pe forum.



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

La petrecere a fost super...sau cel putin asa vreau sa cred
Kriszti a primit o gramada de cadouri, jucarii,jocuri,haine, dar cel mai mare succes le-au avut un pistol care scaote niste zgomote infernale si o masinuta cu telecomanda. A avut doua torturi mari de ciocolata, care s-au topit f urgent astfel incat pentru gradi a trebuit sa ii cumpar un al treilea tort.
Nu am descarcate inca pozele din pacate, dar promit sa pun un link in contul comun cat mai repede posibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Am citit scutecul asta cam pe sarite, dar vreau sa urez si eu insanatosire grabnica tuturor bolnaviorilor.

Mandy, ma bucur pt starea ta de spirit.

Catutza, am implinit 29 de ani in ziua de 29, ocazie cu care am mai invatat un termen: golden birthday – cand varsta si ziua nasterii sunt reprezentate prin aceeasi cifra. Da, toate prietenele mele de la masa sunt romance.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Neata!
Aseara mi-a picat netul, of, si cate raspunsuri am de dat! le las pe dupa amiaza...
Meems la multi ani, sa ai parte de tot ce-ti doresti!
Si doar un singur raspuns:
Miri la raguseli cel mai bine merg aerosolii. In rest - siropuri, pastilute - nu stiu.

Hai ca trebuie sa plec.
Va pup!

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Cata la tanc am intrat! cind intrebai de mine si ...

ca sa-i urez Mimei La multi ani fericiti, sanatosi, cu rauri de fericire si impliniri!!!!

si micutului Stefan La multi ani fericiti, sanatosi, sa cresti maricel si voinicel!

( acum un an pe vremea aceasta aflasem ca sint gravi, asa ca este o zi cu totul speciala pentru mine )

La multi ani frumoaselor Iris si Anna la implinirea unui anisor, sa ramaneti la fel de cumintele pentru mami si tati! ( scuze de intarziere!)

Nasei Lavi sa-i traiasca finutul iar ea sa-i carmuiasca pasii cu intelepciune si rabdare ( pe care le are din plin!)

si fiindca este plin sezon aniversar;
La multi ani piticilor colectiei, sa creasca sanatosi, fara griji si sa ne bucure viata!

Despre noi:
Bobita a ramas acelasi cumintel si dragalas, gangureste, canta, isi apuca jucariile, zambeste din plin, nu-mi vine sa cred ca maine face 4 luni. Fantastic de rapid mai trece si timpul asta!
Eu mi-am facut saptamina trecuta operatie pentru legarea trompelor, deci fabrica de copiii s-a inchis.
A fost mai mult impactul emotional decit durerea fizica, dar toate sint trecatoare, o sa ma obisnuiesc cu ideea.
Rachieare party de Halloween la gradi - o sa fie printesa, cum altfel? - Cata, ma intrebai mai demult ce noutati am despre ea; sintem inconjurati de printese pe chilotei, cd-uri, dvd-uri, cizmulite, bluzite, pantofiori, rucsacel, farfurioare, etc. ne domina printesele, ce mai! iar fata mea zilnic se transforma din Cenusareasa in Printesa adormita - Alba - ca -Zapada - Mica sirena, etc. deci nu are timp sa se plictiseasca cu atitea identitati cite schimba -:) Ii place mult la noua gradi, au activitati variate, a invatat limbajul semnelor ( au colegi surdo-muti cu care trebuie sa comunice) a fost in mini-excursii cu bus-ul, este tare incantata.

In rest, ne bucuram ca sintem sanatosi si ne pregatim de iarna (a nins ieri pentru prima data ).

Eram datoare cu poze de la botez, le-am trimis in ct. comun.

Pupicei mii!

PS- am salvat un draft dar nu stiu pe unde sa-l caut? , vad ca multe s-au schimbat de cind am lipsit


Ina, Rachel Georgia ( 23 Nov.,2005)si Robert Edward (1 Iulie, 2008)


Today is a wonderful day; I choose to make it so.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Feli, Ina - multumesc

Ina, ce bine c-ai mai intrat sa ne mai povestesti de voi!

Ioana, sa-ti traiasca mezinul si sa aiba parte de multe impliniri in viata. Sa va bucurati de el!

Am trimis si eu invitatie in contul comun la poze proaspete cu Rianna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

buna dimineata.

Am vazut poze de la botezul lui Bobby. Superb aranjamentul la local. Mi-a placut fff mult. piticotul....ce sa mai zis, frumos punk-istul, mami, tati, la fel, dar mai ales fericiti.
Sa va traiasca printesa si punk-istul.


MEEMS frumoasa varsta ai implinit.
Imi place mult Rianna. Dar, poate nu vad eu bine - nu ar fi exclus, cred ca trebuie sa merg la un control si sa schimb ochelarii - dar nu ma hotarasc cu cine seamana, cu tine sau cu sotul. Adica mi se pare ca are de la amandoi, dar nu mi-e clar de la cine mai mult.

Cred ca Vlad ar dormi la zoo acolo cu animalele asa de mult i-ar placea.



BIC cu "capacirea" zacustei, bunica-mea dupa ce punea zacusca in borcane - cat mai fierbinte - baga borcanele la cuptor fara capac pana prindeau o crusta. Apoi le lega cu sfantul celofan usor umezit sa faca priza si le lasa in pat cald pana se raceau de tot.
Soacra'mea de ex a facut zacusca si de cate ori deschid un borcan, il arunc. Ea nu a fiert f bine zacusca sa scada, pe motiv de "legumele fierte de tot isi pierd vitaminele" nu le-a bagat la cuptor....probabil capacele nu au prins bine...cu toate ca fiecare borcan desfacut a facut "click"..nu stiu dar a facut mucegai deasupra si s-a acrit.
Pacat de bani si mai ales pacat de munca/timp.

Sper din tot sufletul ca la anul sa ma harnicesc si eu si sa fac ceva pt "camara"


Ma duc sa ma apuc de spalat covoarele din bucatarie. Ca daca Vlad continua sa faca febra, ne ducem sa-l luam si macar sa apuc sa fac niste treaba.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

He-he, azi e ziua lui Stefanel-frumusel de Ioana77!

La multi ani! Sa cresti mare, sanatos si fericit alaturi de familia ta frumoasa!

Joy ai mare grija cu Vlad daca face febra pe fond de bronsita nu cumva sa face pneumonie.
Analizele pe care ti le-a dat Stanciu probabil sunt pt ca sa gaseasca daca are sau nu astm, ceea ce e important, trebuie luate unele masuri. De doctori de familie de-astia incompetenti sunt satula si din pacate asa sunt majoritatea. Are el lipsurile lui ca e mereu grabit, dr Stanciu, dar per ansamblu e un dr foarte bun.

Ina ma bucur ca ai revenit, sa-i fie de bine botezul punk-istului! Am sa ma uit la poze putin mai tarziu, cand apuc.
Cum a fost operatia, laparoscopica? Usoara dpdv fizic?

Mandy eu zic sa faci ce simti ca e bine! Poate mai incolo isi gaseste si sotul tau post acolo si va mutati cu totul, cine stie! In ce oras e vorba sa te muti?
Bafta multa!

Miri ceai cu miere, vitamina C, aerosoli daca ai aparat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

of, of, of of,....cat neuron mai am....
STEFANEL SA CRESTI MARE SI VOINIC, SA FII SANATOS SI FERICIT. LA MULTI MULTI ANI!!!!!


LAVIA da, daca mai face febra si azi, ma duc sa-l iau si merg la Stanciu la urgenta, nu plec din cabinet pana nu-l vede. Face oricum febra de 38.5-38.7 de 2 ori pe zi, dimineata si seara.
Si analizele alea sunt pt alergie, IgE. La laborator am platit mai mult, pt ca aia de acolo mi-a recoltat si pt IgM si IgG, eu i-am zis doar IgE total ca asa mi-a scris Stanciu. (asa o trebui, nu stiu ce sa zic, probabil ea stia mai bine ce inseamna total)

Acum mi-am adus aminte de ceva ce vreau sa va intreb: Vlad are de la un timp incoace, pe fata pielea ca o spuzeala. Pe obraji. Nu este fff proeminenta, dar este. Nu are fata finuta cum avea el.
Si asta-mi aduce aminte de ceva ce discuta ANDA legat de dermatita atopica.
Poate avea o legatura cu alergia lui si cu astmul, nu???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Joy astmul ESTE o reactie alergica, de-aia ti-a si dat sa faci acel IgE total. Si adesea astmul merge mana in mana cu dermatita atopica, adica se intalnesc ambele la acelasi copilas. Nu e exclus sa fie asa ca trebuie sa faci aceste investigatii.

Mergi la inceput