Colectia de toamna-iarna 2005 (215)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Eu va tot citesc zilnic, dar cand sa postez mereu apare cate ceva si trebuie sa fug

Lavi sanatate Natiliciului, sa se faca bine burtica!

Meems vazui ca e ziua ta...La multi ani, sa fii sanatoasa si sa ai parte de tot ce-ti doresti!

Jucarii preferate..plastilina, abtipildurile pe care le lipeste pe unde apuca, o papusa pe care o spala de n-shpe ori pe zi si in rest..chestii domestice, mai o telecomanda, mai un ruj, mai o pudra

Micul dejun - bibe cu lapte +/- cacao, tartina cu martinel si tartina cu miere, ou fiert foarte rar si fructe. Ce-or fi, fructe sa fie.

In rest....asa cum ne stiti, nici de prea bine, nici de prea rau. Pupam pe toata lumea

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI , www.flickr.com/photos/madau/sets/72157606362146432/" target="_blank">de la 2 la 3 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Roxi, Lavi, Cami, Ioana, Noki, Madau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:

meems- La multi ani,mami de Rianna!
sanatate piticilor mucosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

La multi ani, Meems! sa fii sanatoasa si vesela asa cum te stim noi mereu

Lavi , multa sanatate lui Nati! noi am luat eridiarom de la farmacia donna, nu am stiut ca se gaseste si la plafar.

Bia mea e bleaga rau de la raceala, azi mai mult in pat a stat, sa jucat dar in pat



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Off, Cata ... si Bia??? Tinem pumnii sa nu fie nimic grav! Sanatate multa!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Mama este singura fiinta capabila sa-si imparta iubirea intre cei zece copii ai ei
si totusi sa i-o dea fiecarauia intreaga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Catutza Sanatate multa Biencutei!
Alta jucarie de succes: trusa medicala.

Am luat Biotics si i-am dat un pliculet in iaurt. Mai am niste pliculete de Hydrasec, ma gandesc sa i le dau si pe alea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

demult n-am mai fost asa in urma cu cititul.
pentru MEEMS,MAYA &NATY.cam intre aceste aniversari mi s-a rupt filmul.

fi-miu a fost 2 zile la Ploiesti, cu trenul evident, l-au tuns acasa cu masina si a urlat cine stie cat, acum este fff ragusit. [size=2]sa-i dau ceva contra raguselii? ce?[/size=2]ptr amatori cica saptamana viitoare mai sunt bilete, pe urma se incheie stagiunea la circ.noi incercam sa luam ptr sambata la 11.dureaza 2 ore spectacolul, sper sa-i placa lui D.


Pupici, sa fiti sanatosi si la punga grosi!
e prea aproape recesiunea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Fetelor, sunteti de milioane! Va multumesc din suflet pt urari Ma incadrez si eu in colectia aniversara Am trimis cateva poze de ieri in contul comun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Tot pe fuga...abia am venit de la job, ca de luni nu mai merg si imi instruiesc colegii.Da' recuperez de acum incolo...
Meems, multi multi ani fericiti si o viata frumoasa iti doresc.
Roxi, nu e de joaca cu otitele astea din pacate. O spun in cunostinta de cauza. Am probleme cu auzul din cauza otitelor repetate pe care le-am facut.
Delia, ce face Irisuca? Au aparut deja caninii? Mai face Ana isterii dupa ce vine de la gradi?
Catutza, sanatate multa Biencutei, pupam pitica bolnavioara.
Lavi, eu Biotics i-am dat lui Kriszti impreuna cu antibioticul.Mi s-a parut ok.
Fetelor nu stiam ca Anda e plecata, si chiar sunt curioasa de astro...Lavi, sa stii ca nu plang in barba , in mod inexplicabil ma simt atat de usurata si de bine...relaxata, nu simt nici urma de depresie. Dimpotriva. Totusi poate ma roade curiozitatea...si va spun de ce: toata viata mea am fost nehotarata si asa am renuntat la joburi mai bune daca asta insemna mutarea din oras, am renuntat la emigrarea in Canada, desi aveam actele...acum simt in mod ciudat ca e momentul unei schimbari majore. As avea o sansa buna, dar ar insemna sa plec din oras la sute de km si sa fac naveta la sf de saptamana. Si in mod curios, eu care eram cam refractara la asa ceva, acum simt ca e momentul. Sau am luat-o razna?
In orice caz zilele astea am primit atat de multe incurajari, imbarbatari, mesaje de bine, incat am realizat ca nici macar nu stiu cati oameni imi doresc binele. Si e un sentiment extraordinar...bineinteles mai sunt si din aceia care se bucura enorm ca au scapat de mine. Dar sincer, nici macar nu sunt suparata pe ei. Oare m-am maturizat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

am intrat pe fuga, sa-i urez si eu LA MULTI ANI CU SANATATE SI TOT CE-TI DORESTI MEEMS !!! s]


MULTAM de raspunsul legat de tuse. Azi, am mai discutat cu o farmacista si cum Vlad si-a schimbat iara tusea - nu credeam ca se poate, dar iara tuseste mai mult sec in schimb numai are mucisiorii aia in gat - am hotarat sa-i dau ce mi-a dat Stanciu.


LAVI nici nu stii ce bine mi-a facut mesajul tau referitor la faptul ca S este un dr bun.
Asta si pt ca tocmai ce m-am contrat cu socra'miu ca mi-a reprosat ca dau prea multi bani pe medicamente si analize si ca ar trebui sa ma duc DOAR la dr de familie, sa mi le dea gratuite...bla bla bla.
Asta pt ca S mi-a dat niste analize si pe cuvantul meu, ultimii bani din portofel i-am dat la analize. Am fost inspirata sa iau toti banii din casa, anume 84 lei si exact atat au fost analizele, adica numai o imunograma si un IgE.

Pe dr de familie sunt suparata rau, ma gandesc sa o schimb sau sa ma duc inainte de vaccin la S sa-i vada pe pitici si dupa ce am ok-ul lui sa-i vaccinez. Si zic asa pt ca dupa ce mi-l vaccineaza pe Alex, o intreb intr-o doara...: "nu era rosu in gat, nu?" (se uitase in gatul lui, dar nu mi-a zis nimic) si ea zice "nu...are doar un gat viral". Asta insemnand, ce???
Alex muceste de marti dupa-amiaza dupa vaccin, acum nu prea mai face febra in schimb Vlad mi-a facut astazi 38.5 febra...si noi i-am debarcat la tara ca trebuie sa mergem la o nunta sambata.
Sper sa nu fie nevoie sa-i aducem mai devreme la doctor. Ca prefer sa urle decat sa fie bolnavi.


Incerc maine sa-mi bag si eu nasul in discutie despre stat acasa/mers la servici si despre "problemele" fratiorilor mai mari cand sunt si ei mici.





Mergi la inceput