Colectia de toamna-iarna 2005 (215)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Lavi, eu ii dau Dariei biotics baby si a mers bine.
Sanatate maxima Nataliciului drag!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Mama este singura fiinta capabila sa-si imparta iubirea intre cei zece copii ai ei
si totusi sa i-o dea fiecarauia intreaga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Meems, Multi ani sanatosi si fericiti alaturi de cei dragi tie! Tot binele din lume iti doresc!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianca_mo spune:

LAVI, Serban lua la 2 1/2, 3 ore dupa antibiotic un plic de biotics baby in ceai de menta, ca nu puteam sa i-l dau in lapte cum e indicat, si mai continuam si dupa ce nu mai avea de luat antibiotic o perioada. la el are efect acesta, Ecoflorina nu i-am dat, dar am citit ca e f. buna.

Bianca, mama lui Serban
10 decembrie 2005
serban

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

LAVI, just my opinion:
Mi se pare destul de tarzie ora de culcare a lui Nati, ora 15, mai ales ca la gradinita este mult mai devreme. Eu zic ca poti sa-i spui bonei ca vrei sa ii faci un program cat mai asemanatot cu cel de la gradinita si o culci cel tarziu de la ora 14, asta insemnand pusa in pat la 13:30, deci masa de pranz la 13. Nici Stefan, daca trece de ora 15, greu il mai culc, mai ales daca ora aia se suprapune cu prezenta mea in casa! Poate merge asa!.

Eu la administrare de antibiotic merg pe combinatia:
- Biotics, 2 pliculete pe zi, la cel putin 1,5h de la administrare antibiotic
- Debridat, de 3 ori pe zi, 5 ml inainte de mancare.

alfel, la noi e jale, se plange rau de dureri de burtica!

Pupam Nataliciul, sanatate maxima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Hello si de la noi!

In primul rand, La muuulti ani linistiti si plini de impliniri pentru Memsulici! Sa fii mereu asa de zambitoare si calda![s]

Lavi- of, biata Natlaici. Stie DELIA de un medicament de burta mirific, care s egaseste doar la plafar si se numeste X...ca am uitat, de tuta ce sunt. RIPLEY, heeeelp!!!!Pupam burtica amarata!

Tania- si a mea are la fixuri...

Mic dejun- ce e aia? Bibe cu lapte imdeiat la sculare - ca mai nou bandita nu se mai culca dupa el, spre marea mea disperare- apoi mai catre ora 10, ousor fiert sau iaurtel Danonino, dar numai daca are ea chef. La gradi insa papa tartinute cu branza sau sunca etc, cica portie dubla!!!!

Feli- asa un dor mi s-a facut de soarec...e tare gingasa cu baleteaza ea pe acolo!

Papusi- Sarah are perioada d emamosenie excesiva cand le tot plimba si ia si cu ea afara, si perioade ca acuma, cand nu o pasioneaza in mod deosebit.

Acum suntem in lumea lui Ariel. Se uita de 2 ori pe zi la "Mica sirena". E drept ca si mie-mi place mult de tot.


Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Tania, programul lui Nati cu bona (cand o aveam pe Silvia la gradi) era:
-sculare de voie, masa de dimineata
-parc,
-la ora cel tarziu 13 inapoi si gustarea de fructe
-de pe la 13.30 nani, ca sa se trezeasca pe la 15.30-16 sa-i dau masa de pranz inainte sa o luam pe Silvia de la gradi.

Masa de pranz prefer sa i-o gatesc si sa i-o dau eu. De obicei Nati manca foarte bine dimineata + fructele ii ajungea.

Cand e si Silvia acasa, tanti se leneveste, stau mai mult in parc si dupa ce vin in casa nu o mai culca pe Nati.

Oricum sper sa mearga mai mult la gradi de-acum incolo, doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Multumesc pt raspunsuri privind Bioticsul. Sper sa gasesc.
Noki, Eridiarom se numeste medicamentul Deliei, nu stiu daca il gasesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Salutare si de la noi!

Sunt in urma rau de tot cu forumul, imi cer mii de scuze. Dar tot e bine ca suntem la zi cu activitatile de pe-acasa, care imi rapesc tot timpul plus ceva pe deasupra.

Un sincer La multi ani! din partea noastra primilor sarbatoriti ai colectiei, sa cresteti mari, sanatosi, bucurosi si frumosi! Ne-am tot gandit la voi, din pacate greu de tot mai ajung la calc.

Si sanatate multa bolnaviorilor, vad ca iarasi e aglomerare pe lista

Am citit doar subiectul curent deocamdata.
Lavi, reparatoare de burtica eu stiu asa: Biotics, Enterol, Ecoflorina. Si intr-adevar mai era ceva din afine, dar nu-mi mai amintesc nici eu cum ii spune

Gata pauza, s-a intors printisorul de la plimbare si intru iarasi la stapan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Maria bingo! Enterol! Stiam eu ca mai e ceva cu E dar nu-mi aduceam aminte!
Multumesc. sa vad ce gasesc din astea la farmacie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Asa asa..Eridiarom. Mereu uit cum il cheama.Batranetea, deh.

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput