Colectia de toamna-iarna 2005 (215)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

tania, multumesc de intrebare sper sa fie mai bine insa nu stiu de ce nu isi revine cu auzul, tot timpul trebuie sa ii repet si zice ca nu aude, astzi era langa usa si tati incerca sa descuie usa si ea pur si simplu nu a auzit, cand i-am spus ca e tati la usa a inceput sa chiuie.
imi poti lasa adresa ta de YM, vreau sa vorbesc ceva cu tine am nevioe de un sfat in privinta alexiei.
tania poate ca este vorba de textura materialului, nu de forma sau culoare, posibil sa nu suporte cum se aude/ simte materialul din care este facuta camasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Mic dejun: in zilele de gradi cereale cu lapte; acasa de obicei oua, sau cate o felie de paine/bagel cu branzica (cream cheese).

Meseria de mamica... e, cu siguranta, cea mai cea. Cine i se poate dedica in totalitate are toata admiratia mea.

Bic, Monet - multumesc pentru urari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Roxana, nici Sma nu pare atrasa de jucarii, pina cind mi-am dat seama ca nu le faceam eu destula reclama, ca stateau in cutii. E foarte atrasa, insa, de bebelusi. Are 3 si mai vrea inca unul de ziua ei, ceea ce probabil ca va primi.

Feli, ca de obicei, e tare de tot Ilinca. Unde mai pui ca e si o fata foarte culta.

Pe mine ma amuza tare sa vad video-urile cu copii si sa constat ca gradul lor de dezvoltare a limbajului este foarte asemanator.

Smaranda Ioana, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si discutia de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

meemsy draga mea, La Multi Ani! Sa ai tot ce iti doresti, sanatare si noroc
Sa nu iti dispara niciodata zambetul de pe buze

edit: la tine este inca 29

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Ce chestie, cu atractia fata de papusi - bebelus, e la fete mai mamoase. Personaje gen Silvia mea sau Alexia lui Roxi, sau Sarah, nu cred sa fie fane.

Tania taaaare de tot Che cu fixurile lui. E om, cu personalitatea lui, iti place-nu-ti place.
Daca va zic MD al Silviei... o cana de lapte +
-paine cu almette (nu alta crema de branza!!!)
-paine cu pate Martinel
Sau lapte cu cereale.
Bineinteles ca nu cumpar toata ziua pate pt ca nu mi se pare chiar indicat, are o multime de grasime animala (hai sa zici ca Martinel are mai putine E-uri)

Alexandrina pai box de pampersi, cum sa scriem? "bax" ? Vine de la box = cutie.
Scuze nu voiam sa zic sa nu o deranjati pe Anda ci ca Mandy trebuie sa se ridice din "groapa de potential" psihica in care e acum indiferent ce zic astrele.

Roxi mai du-o pe Alexia la un ORL-ist, o fi vreo problema inca la ureche din moment ce nu aude. Mi-0a zis si mie ORL-ista ca dupa otite repetate pot aparea pb cuauzul.

Tania nu, bona nu o scoate pe Nati pt ca fiind Silvia acasa stie ca nu sunt legata de un program, la ora h sa trebuiasca sa fiu cu Nati dormita si mancata sa o iau pe Silvia. Asa ca o lasa sa o culc eu
Dar eu la ora 15 cand vin odihnita de la servici, nu stiu de unde sa le iau pe toate, sa fac fetelor de mancare, sa mai intind/strang o rufa samd. Nu am timp sa stau dupa Nati sa o culc. Pe cand ea n-are nimic de facut, de Silvia nu se ocupa ca o lasa la TV, macar ar putea sa o culce pe Nati pana la ora 15. Azi i-am zis si eu si Virgil, sa vedem. ca maine iar trebuie sa ajung la dentist la ora 19 cu mandrele de manuta. Fac vreo 45 de minute pana acolo cu schimbat metrou, mers o bucata pe jos...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

He-he! Meems la multi ani! sa fii mereu relaxata si optimista asa cum esti acum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

lavi, asa voi face. multam
nu's scutece?

edit: va rog mult sa imi dati si mmie idei cum sa il fac sa manance pe matei piureul de fructe si cel de legume, sunt disperata ca nu vrea deloc deloc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Roxi ai si tu dreptatea ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

LA MULTI ANI, Meems !!! Sa fii sanatoasa, voioasa, norocoasa si iubita la maxim!!!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Mama este singura fiinta capabila sa-si imparta iubirea intre cei zece copii ai ei
si totusi sa i-o dea fiecarauia intreaga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Fetelor, cum le zicea la medicamentele pt restabilirea florei intestinale? Biotics, Ecofolorina, mai erau?

Nati bineinteles face diaree dupa antibiotic; nici nu mai stiu daca v-am spus

Acum cu gatul e chiar bine, vioaie, in regula, nici nu mai tuseste. Dar si-a stricat stomacelul si saraca de ea se scapa in chilotei Pampers nu vreau sa-i mai pun, gata! Face doar de 1-2 ori pe zi dar moale rau. Mirosul e mai degraba acid, de mancare nedigerata, nu e fetid, deci clar nu e infectie.

Pana una alta am trecut-o pe regim si vreau sa-i iau ceva pt refacerea florei.

Mergi la inceput