Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 2009 (74)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

ary - tu nu ai vazut vasutul, eu nu stiu cum sa mai fac sa imi pot taia unghiile la picioare.

voi nu aveti senzatia uneori ca parca suntem gravide de cand lumea?

daca mai cresc un pic, pana sa apuc eu sa ajung acasa la etajul 4 cristi o sa aiba timp sa faca curat si sa puna si mancare in farfurii. eu, care urcam scarile alea fugind...

29+ cu T. Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

AMR 9 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

aryia suuper faza cu vasutul
Alina, ia ceva medicamente Ana? ca ele pot modifica culoarea si consistenta scaunului.
si eu sunt de acord cu NU cantar ptr bb... e instrument de tortura pentru mame. nici umidificator daca stiti ca nu e excesiv de uscat in casa sau excesiv de cald... dar daca e vreuna din situatiile astea atunci e util ptr ca bebelusii au niste nasucuri fenomenal de mici si care se infunda imediat.
in rest... sterilizator da, babyphone da, termometru de baie.. l-am primit cadou, a fost util in cateva dati, dupa aceea m-am obisnuit cum ii place domnului apa si nu l-am mai folosit. termometru ptr el da, din cel de ureche.
eu am sortat ieri din hainutele ff mici ale lui Pat, o parte o sa le foloseasca si mandra, o alta parte le dau.... ca au nevoie si altii
cam atat....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Fetelor, eu credeam ca am luat bine in greutate pana acum 9 kg, dar cand va aud pe voi cu 6-7-8kg, ma ia cu friguri.....Oare in ultimele 3 luni cat o sa mai pun??

25+ Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

ROXANA - in spital cum se face cu hainele pe care le duci pt bebe?

ti le da cand se murdaresc si le aduce cristi a doua zi curate? sau duci cate trebuie pt toata perioada - io daca stau 7 zile ar trebui sa duc o valiza? sau ti le spala ei acolo? si cand pleci iti da inapoi hainele pe care le-ai dus pt bebe?

29+ cu T. Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

AMR 9 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ttenzika spune:

Buna burtici,vin si eu cu vesti de la medic,din Alexandru s-a facut Alexandraaaaaaaaaa,si are 1030 grame,restultotul e ok, va rog sa imi puneti si mie un carucior de fetita

27+
mandra si fericita posesoare a unei burtici cu ochi Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

sa traiasca alexandra!!!

a treia schimbare - oare mai sunt?

29+ cu T. Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

AMR 9 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Ira, subiectul respectiv de la forumul casmb nu e de actualitate, din septembrie s-au scos de pe listele de compensare vitaminele si orice medicament OTC (care se elibereaza fara reteta).
Cristi... nu stiu ce reguli sunt prin alte spitale, eu am venit cu hainutele in bagaj, cand mi l-au adus pe Patrick in rezerva l-am imbracat cu ele (pana atunci cat am stat eu in ATI si el in slaon la nou-nascuti a fost infasat), l-am schimbat apoi eu de cate ori era necesar. daca aveam nevoie de schimburi mi le aducea cine venea la mine, mama, sotul meu.
edit: ttenzika sa traiasca Alexandra, sa fie sanatoasa si sa va bucurati de ea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

of - la spitalul unde nasc eu nu stai cu bebele in camera, asa ca il schimba ele.

da cand e infasat pe sub paturica aia sau ce e, nu are haine? e... natural ?

29+ cu T. Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

AMR 9 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristi_2003

of - la spitalul unde nasc eu nu stai cu bebele in camera, asa ca il schimba ele.

da cand e infasat pe sub paturica aia sau ce e, nu are haine? e... natural ?


il infasa in scutece si eventual paturica deasupra. dedesubt are pampers. depinde de cat de cald e. daca ii aduci haine de acasa nu il imbraca in ele? intreaba si tu la mamele care nascura la spitalul ala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRA_LIZA spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

Ira, subiectul respectiv de la forumul casmb nu e de actualitate, din septembrie s-au scos de pe listele de compensare vitaminele si orice medicament OTC (care se elibereaza fara reteta).




Ira 29+ mami de Lizuca

Mergi la inceput