Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (26)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Novus, sa stii ca si eu iau brusc in greutate. Am o perioada cand nu iau nimic, vreo saptamana, sa nu crezi ca mai mult, si apoi brusc cate 2 kg Si eu si asa sunt plinuta, nu stiu cata ma mai fac.


19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Petrean
Nici eu nu imi fac probleme pentru dupa sarcina, pentru ca stiu ca nu ma voi lasa pana nu imi vor fi iar bune hainele, dar mie teama sa nu fie ceva in neregula de pun asa de mult ( am pus pe saptamana trecutaaproape un kg ) sau poate retin apa ?? ca eu beau multa de obicei si doar minerala

21+ cu Alexandra

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Eram 2,vom fi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Daca retii apa..trebuie sa te umfli..se intampla asta?

Bogdana
19si + Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Novus, mie mi se pare ca incepand cu saptamana a 17 a am "explodat" ca un popcorn! Am luat 7 kg de la inceputul sarcinii, din care aproape 3 kg in 10 zile ( atunci ma cantarisem ultima data si aveam doar 4 kg luate! ). Deci deja am depasit statistica privind kilogramele, ar fi trebuit luate 7 kg pana la sfarsitul trim.II! Dar nu-i nimic, bebe sa fie sanatos si sa-si ia tot ce-i trebuie de la mamica lui, ca la dat jos kilogramele tot el ma va ajuta!

mihaela
19+
[http://www.flickr.com/photos/gravidutza/]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Novus, eu ma cantaresc in fiecare saptamana( cand schimb prefixul) asa m-am obisnuit( parca am citit undeva ca tre sa tii un jurnal saptamanal al kg.)Oricum in sapt. 12 aveam 52, acum la 19+ am 54.5 Dar vad ca de cand am intrat in al 2lea trim.am inceput sa iau mai mult, 1kg.in 10 zile dar ultima saptamana 0 kg. La mine kg. sunt o problema ca cica tre sa pun mai mult pe mine, sa bag carne in mine , asa ca eu tot urmaresc cantarul poate , poate mai pun.

19+

georgiana

http://s359.photobucket.com/albums/oo40/gogoasha27_2008/georgiana/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

iza, petrean, multam de raspunsurile referitoare la eco morfologica.

novus, eu am luat abia 2 kg fata de cat aveam inainte de sarcinadefapt nu m-am ingrasat deloc, doar ca am burtica.


silvi 18 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

PRETYBABY chiar ca ai rezistat eroic 20 de ore,eu una te admir,o sa vazi ca DD te va rasplati si nu va fi in zadar

monica 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iza79 spune:

In primul trimestru chiar ma certa lumea ca nu luasem mare lucru, apoi in s19 (atunci mi-am notat prima data) luasem 4 kg si ceva, acum am luat deja cam 6. Si mie mi s-a parut ca pun prea repede , mai ales dupa orima perioada cand mancam cat china si nimic. Am inceput sa nu mai mananc pana pleznesc, dar tot iau serios in greutate.
o sa fac si eu ca voi, sa ma cantaresc intr-o anumita zi, ca asa se vede cel mai bine cat pui saptamanal

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PrettyBaby spune:

iti multumesc millie

fetele inca astept raspuns daca voi la 18 saptamani aveti sau aveati burta ca eu..nu am..trebuie sa ma ingrijorez?

Diana 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zambila spune:

Buna ziua fetelor!!!! In legatura cu eco morfo-fetala este bine de facut dar si amoicenteza este foarte buna pt ca la eco nu se vad problemele cum ar fi sindromul down si va spun din experienta deoarece sora mea a patit. Au zis ca nu are rost sa ii faca deoarece sunt tineri amandoi si nu sunt riscuri. Dar in momentul in care sa nacut baiatul la nastere au zis ca are sindromul down. Asa ca un sfat prietenesc este sa il faceti si pe ala ca nu stica. Eu momentan sunt in Romania si am ramas insarcinat tot aici si nu am medic de familie si cu toate ca am dat o gramada de bani nu am gasit un dr. bun care sa imi faca asa ceva. Am fost la Sanador si am facut triplu test cu eco morfo-fetala in trim I si mi-a spus ca este totul bine si ca nu am motive de ingrijrarea si ca o sa ne vedem in trim II, si ca nu am de ce sa imi fac griji ca daca a patit sora mea nu inseamna ca o sa patesc si eu, dar cred ca este prea tarziu atunci pt amiocenteza.Dar stiti cum este odata ce te-ai ars sufli si in iaurt.
MABABEI: [black]iti multumesc de raspuns si mi-am dar seama cand am citit raspunsul tau ca este chiar zambilica mica din burtica. Si acum chiar simt si eu ca sunt insarcinata.
Va doresc sanatate multa si sa va bucurati de burtici.....POOOOOOP DULCE PE TOATA LUMEA. MA SIMT MAI BINE ACUM CA AM VB CU VOI!!!!!
tati, mami 18+, si bebe

Mergi la inceput