Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (26)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

petrean, sigur ca va fi bine! eu deabia astept sa vad poze cu piticii tai. eu intru la subiectele de gemeni si tripleti numai ptr pozema fascineaza tare gemenii...si tare mi-as fi dorit si eu.

intrebare: eu fac morfofetala la 23saptamani si 4zile. credeti ca e ok? am citit ca pana la 24 e bine dar vad ca voi majoritatea faceti mai devreme...

silvi 18 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Iza ma bucur ca ti-a trecut raceala ,de acum o sa facem clubul vaicaricioaselor dar de aceia suntem aici sa ne sustinem ca toate la un moment dat ne vom lovi mai mult sau mai putin cu aceasi probleme


monica 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PrettyBaby spune:

neatza fetele si neatza si burticilor. Mai exista vreo gravidutza fara burtica...apropiata de varsta sarcinii mele?1?! ca deja incep sa ma nelinistesc.....Vreau sa va spun ca am fost sambata la moastele Sf. Dumitru, Pavel si Constantin si Elena si am rezistat amandoi si mamy si eroic 20 de ore...cine ma aude probabil spune ca sunt nebuna..dar a meritat:) la burtici fetele insanatosire grabnica la cele bolnavioare si numai vesti bune

Diana 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Silvi...eu fac morfofetala la aproape 23 sapt..ca asa s-a nimerit. Dr spunea ca pana la 25 se poate face, deci stai linistita.

Bogdana
19si + Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Buna fetelor !!!

Am si eu o problema evident : mi se pare ca pun prea multe kg de pe o saptamana pe alta
voi va notati cate kg puneti ? spuneti-mi si mie sa ma linistesc !!
Poate e si de la faptul ca sunt cam constipata, dar ma streseaza o sa ajung

Va pup

21+ cu Alexandra

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Eram 2,vom fi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iza79 spune:

Silvi e ok si mie mi-a zis pana in 24 dar o fac sapt asta fiindca asa am gasit.Nu era nicio problema daca o faceam la 23 si ceva

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

vai Novus....eu ce sa spun?mie mi-a zis dr sa evit total muraturile..mancarea sarata..ca ajung ca ma voi ingrasa foarte tare..si tensiunea le va face rau bebeilor...eu am pus intr-o luan 5 kg:((si dc ati sti..ca nu mananc mai nimic...cred ca si aerul pe care-l respir ma ingrasadar deh..cum mi-am revenit la prima sarcina in 3 luni..sunt sigura ca acum cu 3 flacai..imi revin si sa nu vreau..vorba medicului meu de familie..nu trebuie nici sa aiba copiii colici..nimic..e de ajuns ca sunt 3:))

Bogdana
19si + Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Fetelor care aveti griji, stari de neliniste si vise apasatoare , va impartasesc un sfat primit la randul meu: mergeti si va impartasiti! Daca aveti si un preot intelegator poate nu va trebui sa postiti inainte, eu a trebuit sa postesc 3 zile dar sa stiti ca nu a fost greu si apoi credeti-ma ca am reusit sa ma linistesc! Si eu aveam vise urate pe care le tineam minte si ma urmareau cu zilele si nu mai zic de griji. Nu m-am "lecuit" pe deplin de griji, oricum ma intreb ce face bebe-ul de o mie de ori pe zi, dar nu mai sunt asa "disperata"! As fi fost in stare sa-mi inventez dureri de toate felurile doar sa merg la din nou la echo ca sa-l vad pe bebe! Acum m-am mai relaxat, stiu ca bebe are ritmul lui si de crestere si de " dat ghionturi maica-sii" asa ca nu-mi ramane decat sa astept si sa ma bucur intre timp de toate momentele, mai ales ca, multumesc lui Dumnezeu, am o sarcina fara probleme! Ceea ce va doresc din suflet si voua!

mihaela
19+
[http://www.flickr.com/photos/gravidutza/]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Novus eu nu m-am cantarit de vre-o 2 saptamni tocmai sa nu speri cantarul dar vizibil iau si eu in greutate,nu are sens se te stresezi o sa vezi ce repede vom da jos dupa ce vom naste si vom fi niste mamici sexy

monica 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

eu cand vad cantarul..de "n"ori pe zi..ca sta in baie...fug rapid de el sa nu fac greseala sa ma urc si sa-mi stric ziua:))ciudat e ca vb doctorului..pe mine nu se vede ca ma ingras..numai pe burta....care e har domnului...
mama..acum am avzut ce mesaj are una din fetele din odiseea noastra..."mama de viitoare lena..careo face cat abelna"scuze..dc nu am reprodus bine:))

Bogdana
19si + Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput