Mamici norocoase de sept-oct 2008 (171)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Nerantula felicitari pt botez! Sa fie intr-un ceas bun.

Musette tare faza cu baita. Noi am ratat vreo 3 din motive de somn pana acum. Dar dormeam si io cu ea.

Sabinel calmeaza-te, urata veste ai primit... Ce dobitoc doamne...

Si fata mea are perioade lungi de veghe, dar inca nu plange ci vrea mereu la tzitzi.

de Anda Teodora

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

musette ..ff tare ..a mea nu doarme la baitza,ci mai degraba plange.
anca eu nici nu indraznesc sa-l opresc
sabinel

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
http://good-times.webshots.com/album/563995768RkQYpK
http://good-times.webshots.com/album/567243206wueVQZ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Mamici si burtici va salut si eu..nu prea reusesc sa intru ..Raducu ma tine lipita de el..e un smecher...va anunt si eu cu enorma bucurie ca de ieri dimineata sugem excusiv la san..am eliminat laptele praf..si sunt extrem de bucuroasa. Multumesc din suflet 300 pentru incurajari..si sa sa stii ca daca nu apuc sa scriu..citesc cand apuc mesajele tale si ma gandesc la tine. Deasemenea am gasit un real sprijin in fetele de la Alaptatul- help-line si le multumesc si va sfatuiesc sa cititi topic-ul ..e ff folositor..datorita lor am reusit..si alaptez exclusiv. Ce sa va mai spun..sorry ca nu nominalizez.. greu apuc sa citesc..si nu reusesc sa retin ...
Noi suntem cuminti..nu plangem deloc la baita..chiar plangem cand suntem scosi din baita
Am reusit sa scriu povestea nasterii..daca aveti placerea sa cititi..
Garga..felicitari..bebita mancacioasa si mult laptic..recuperare rapida

Dau si eu datele complete pentru listuta, D.N 28.03.1980 - cezariana,Radu Gabriel, apgar 9, 50 cm, spitalul nr2, dr. Pargaru Elis

Va pup..si sper sa mai intru cand ma lasa pisoiul

mamica fericita de Radu Gabriel (7.10.2008)


poze cu burtici si pisoi

povestea pisoiului Raducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabinel spune:

ramo, m-am calmat, oricum in inchisoare vor avea altii grija de fundul lui.
anca, sarumana.
nerantula, sa-ti traiasca crestinul!
andy
mai voiam sa zic ceva, dar am uitat. trag cu ochiul in urma sa-mi aduc aminte ce-am vrut sa zic si cui. va pup!

mami de Amalia Stefania
poze
povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Buna si de la noi,

FELICITARI GARGARITZA!!! BINE AI VENIT ARIANA!!!

Noi bine, sanatosi, papam muuuuuuult, dormim bine noaptea; ziua analizam pereti, radem, ne jucam, atarnam de tzitzi, ocupati tare!

Eu mi-am gasit o noua ocupatie: filmatul. Il filmez non-stop, am primit de la sotz cadou o camera video si am jucarie acum! O sa pun si filme sa il vedeti ce pishicher este

Am vazut ca vorbeati de calciu gluconic, si eu ii dau zece zile pe luna, asa mi-a recomandat medicul pediatru; doar ca beau eu fiola si el ia din lapte, altfel scuipa. Eu nu pot sa ii pun in ceai ca nu ii dau niciun fel de ceai, nu am de gand, si nici baby drink sau cum s-or mai chema alea de colici (al meu nu mai are demult, nici nu stiu daca a avut) pt ca nu sunt indicate ceaiuri dulci la bebe, in niciun caz cele dulci din farmacii pt colici.

Noi nu dormim cu foehn sau radio, ne place sa fie liniste noaptea in camera, doarme cu lampa de veghe aprinsa si acum ca e racoare las aeroterma sa "toarca"

Joy, m-ai intrebat, merge bine cu masajul, fac de trei ori pe zi masaj la picioruse, un piciorus e un pic in interior, ca la majoritatea bebeilor, doar ca am doctor cu scaun la cap: a zis cateva luni masaj, abia apoi vedem daca e caz de ortoped!
Eu m-am nascut cu varosecvin, un picior intors la 90° in interior, adica flagrant de stramb de la pozitia intrauterina, si prin masaj facut de mama, pana la un an nu aveam nimic...dar Luca... in cond in care el are ceva fff usor.
Pooop frumusete de fata Sophia!

Si vroiam sa mai fac o precizare, pana p la 6 luni nu se inchid bine valvele la bebei, deci nu se poate vorbi de suflu sistolic inca!!!

Anca&Carla,speciali!

Edit:Pozici noi la semnatura, sa vedeti ce activ si curios este fi-miu! Nu mai are aerul somnoros de nou nascut!

Eva in al noualea cer de LUCA NOAH (08.09.2008)


SUNT CEL MAI FRUMOS DIN UNIVERSUL ACESTA
Povestea nasterii mele, Luca Noah

Luca se face mare!!!




“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Danucuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!
Lauretaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!
Nushaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!


Mi-e dor de voi!!!

Eva in al noualea cer de LUCA NOAH (08.09.2008)


SUNT CEL MAI FRUMOS DIN UNIVERSUL ACESTA
Povestea nasterii mele, Luca Noah

Luca se face mare!!!




“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Musette multumesc de incurajare
Fetelor, dak aveti sac de dormit pt bb de la Ikea vedeti ca le retrag de pe piata ca nu corespund calitativ.

FERICITA MAMICA A LUI LUCAS (1 SEP 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Felicitari Gargaritza! Sa-ti traiasca fetita de nota 10!

Baby boy felicitari si tie! E intr-adevar foarte bine pentru bebe si o mare multumire sufleteasca pentru tine, stiu foarte bine . Sa ai incredere de acum ca vei reusi sa o faci atat cat vei dori!

Nerantula felicitari micului crestin!

Mara mea ieri, dupa botez, a fost un inger de fata - ff cuminte, a dormit mult, a papat si nu a plans decat cand faceam eu masaj ca-i era foame...Noroc ca a avut cine o lua in brate si a rezistat juma' de ora plimbata prin casa. La baita de mir era sa adoarma pe salteluta, nu a plans nici cand am scos-o, era incantata de fetele noi din jurul ei. Nasa era inmarmurita de cat de cuminte a fost, ea avand deja 2 copii. Acum doarme iar linistita, ptiu, ptiu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Simodina

mamica fericita de Radu Gabriel (7.10.2008)


poze cu burtici si pisoi

povestea pisoiului Raducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Baby_boy, ma bucur mult ca ati trecut de hopul alaptatului! Poate cand ai timp sa scrii mai multe detalii despre cum ati reusit... Ar fi super, poate mai ajuti pe cate cineva asa.

Eu am un puseu de crestere , tocmai am mancat si iar mi-e foame. Zilele astea, dupa ce am nascut, nu am prea mancat, ba am fost stresata, ba ma durea, ba eram racita... Spre disperarea alor mei, care au renuntat oricum sa ma mai puna sa mananc.

Azi ies cu bebe afara si nu mai fac pauze.
Eva, tu ai Brevi Gillo, spune-mi te rog aparatoare de ploaie ai la el? Cand l-am cumparat eu nu mai aveau in magazin... Stii un pret estimativ?

de Anda Teodora

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

Mergi la inceput