MODEL DECLARATIE IN FAVOAREA PARINTILOR ADOPTIVI

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisstal_18 spune:

Buna fetelor

Eu si sotul meu ne dorim foarte mult o fetita "cu codite" si ptr ca minunea noastra nu a venit pe cai naturale,am decis sa apelam la adoptie. Suntem putin speriati de idee,de legi ,de proceduri care dureaza prea mult,dar vrem sa mergem mai departe. Momentan imi revin dupa al doilea avort spontan,dupa care in urma unei analize genetice mi s-a spus ca sansele ca eu sa tin o sarcina pana la capat sunt reduse.Mai pot incerca dar nu mi se garanteaza succesul .
Nu stiu insa de unde sa incep si ce sa fac...poate ma puteti ajuta voi dragutele care sunteti mamici adoptive cu cateva lucruri despre procedura de adoptie.

Multumesc si pupici

Vreau si eu sa traiesc acea clipa minunata...sa fiu mamica
CRISSTAL




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2bobocei spune:

Buna Crisstal,
Si noi dupa 4 FIV-uri si o sarcina obtinuta in urma unui FIV dar pierduta ca urmare a unui avort spontan ne-am decis sa mergem pe calea adoptiei.
Procedura de obtinere a atestatului a mers extraordinar de repede, iar asistenta sociala si psihologul sunt extrem de dragute.
Din momentul in care am depus dosarul pentru obtinerea certificatului si pana la data obtinerii acestuia au trecut 60 de zile, in conditiile in care la noi aceasta perioada s-a suprapus si cu sarbatorile de iarna.
Cam asta este experienta noastra de pana acum, sa speram ca pana la gasirea copilasului nu mai este mult si totul sa decurga la fel de bine.
Succes si daca mai ai intrebari nu ezita sa le pui, fetele de pe acest forum sunt extrem de sufletiste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soricica spune:

buna fetelor,
si noi dupa 3 inseminari nereusite, si o sarcina obtinuta in urma unui FIV, cu tripelti, dar pierduta ;a aproape 4 luni, am ales calea adoptiei.
deocamdata am depus dosarul saptamana trecuta si acum asteptam vizita si obtinerea atestatului.
multa bafta si sa speram ca ne vom gasi repede copilasii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisstal_18 spune:

Buna dragele mele

Imi puteti spune,va rog ,si-a depus careva dintre voi dosarul de adoptie la sect 5 ? Si daca da,cum se poarta personalul de acolo ?Sunt ok ?
Aveti vreo adresa de mail unde sa mai pot adresa cateva intrebari referitor la procedura ?

Multumesc

Vreau si eu sa traiesc acea clipa minunata...sa fiu mamica
CRISSTAL




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soricica spune:

Buna crisstal,
ti-am trimis PM cu adresa mea de mail.
bafta multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nichi spune:

Buna fetelor , am si eu o rugaminte la voi..... dupa multe incercari de a avea copilasul nostru, toate fara reusite ne-am hotarat si noi sa adoptam un puiut, de aceea va rog sa-mi trimiteti si mie un model de caracterizare .
Va multumesc din suflet!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ulchen spune:

Buna nichi! ti-am trimis un model pe pm. poate iti va fi de folos.bafta multa si rabdare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nichi spune:

Multumesc mult pentru ajutor, sper sa fie totul bine...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soricica spune:

buna ,nichi
iti trimit pe Pm cateva modele.
weekend placut si bafta multa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nichi spune:

Multumesc din suflet, sper sa ne ajute Dumnezeu sa fie bine...
Multa bafta la toate fetele !

Mergi la inceput