MODEL DECLARATIE IN FAVOAREA PARINTILOR ADOPTIVI

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

Doamne, cate fete adopta un copil. Ma bucur ca exista acest forum, imi da curaj sa merg pe acest drum. E super! Si eu am inceput procedurile de adoptie. Mult succes tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrycaina spune:

buna , ma poate ajuta cineva cu un model de caracterizare pt adoptie va rog sunt in pana de idei. merci mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrycaina spune:

buna si eu am inceput sa lucrez la dosarul pentru obtinerea atestatului , mi a fost destul de greu sa l conving pe sotul meu sa adoptam un copil (ii este teama de reactia copilului cand va afla ca a fost adoptat ) .Sper sa reusim sa gasim o fetita de cateva luni, dar problema este ca cei de la directie mi au spus ca nu au copii asa mici, ca nu sunt adoptabili toti pe care ii au .
Asta ma sperie un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicemada spune:

Buna fetelor, eu sunt in postura in care trebuie sa compun caracterizarea pentru nasii nostri care doresc sa adopte un copilas. Si nu stiu deloc ce trebuie scris, sau cam ce se scrie. Ma puteti ajuta cu vreun model , sa ma pot inspira? Ca de scris la fel nu prea merge.
Va multumesc din suflet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

uita-te in urma, adica pe la paginile 1,2,3 din acest subiect si vei gasi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BebeAnda spune:

Buna sunt din Sibiu, am inceput si eu demersurile ptr obtinerea atestatului de adoptator insa imi trebuie modelul de caracterizare de la locul de munca...am activat PM-ul...ma poate ajuta cineva?Va rog si va multumesc foarte frumos!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soricica spune:

bebeanda, iti trimit acum pe PM.
BAFTA MULTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BebeAnda spune:

Multumesc mult soricica!!Sper sa fie cu noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BebeAnda spune:

Fetelor poate ma mai ajutati o data...ptr dosarul de atestat imi trebuie o adeverinta de venit de la locul de munca si seful mi-a zis ca sa aduc un tipizat...am intrebat la Directia ptr adoptii si ei nu au asa ceva...de unde pot sa iau asa ceva sau poate aveti voi un model care sa il poata completa seful meu si din care sa reiese si veniturile din ultimele luni...desi eu lucrez de prin aprilie....poate ma "luminati voi"...Va multumesc inca o data!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marumiha spune:

Spunei sefului sa-ti dea o adeverinta cu stampila unde sa specifice ca subsemnata x angajata firmei..x si toate datele din buletinul de identitate are un venit anual de ...
Totul cu data si semnaturile respective + stampila firmei.

Poze

Mergi la inceput