MODEL DECLARATIE IN FAVOAREA PARINTILOR ADOPTIVI

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_t1971 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simona_1979

Buna fetelor. Vreau sa va rog, daca ma puteti ajuta, cu model privind motivatia de a adopta. Am ceva in minte, dar parca asi vrea sa vad si alte modele, mai ales de la fetele care sunt deja mamici in urma adoptiei.
Daca se poate, asi vrea si ceva modele de caracterizari.
Multumesc


Model de caracterizare ai aici http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?whichpage=-1&TOPIC_ID=128594&REPLY_ID=4816540

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_t1971 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simona14

Karina,recomandari ti le poate da si prietenii.Eu am avut numai de la prieteni si doar sotul si de la serviciu.In timpul anchetei trebuie sa ia declaratii de la vecini,cel putin la noi asa a fost.
Ada e asa de usor sa scii frumos de cineva,mai ales ca sunt si nasii vostri.


1.Ma numesc ........ si sunt colega lui X la .......................................
O cunosc pe X de 4 ani si pot spune ca este o persoana calma, discreta, vesela si sincera. Da dovada de creativitate, spirit de initiativa iar usurinta în comunicarea cu oamenii, spontaneitatea o fac un om si un coleg pe care te poti bizui în orice situatie.
Sensibila si atenta la bucuriile si supararile celor din jurul ei, are capacitatea de a transmite optimismul ce o caracterizeaza
Data
Date de identificare si contact:


2.Ma numesc ..................... si ocup functia de sef Serviciu ........................
Din anul 2005, echipei pe care o conduc i s-a alaturat X.
Înca de la început s-a dovedit unul dintre membrii importanti ai echipei, remarcându-se prin seriozitate, prin adaptarea si integrarea sa rapida atât din punct de vedere social cât si profesional.
În actiunile pe care le-a desfasurat a dat dovada de gândire matura, o abilitate deosebita de a gasi solutii la problemele ivite si nu în ultimul rând o foarte buna capacitate de relationare umana.
În evaluarile anuale efectuate, X a obtinut numai calificative maxime.
Totodata s-a dovedit a fi o buna colega si prietena reusind sa mentina un mediu intern unit si solid.
Toate aceste calitati o recomanda ca o persoana de încredere si deplin responsabila de actiunile sale.

Data
Date de identificare si contact:


3.Ma numesc ........... si sunt (functia)...........................al carei .......(functia) este X.
Pot spune ca este o persoana cu gândire matura, dorinta constanta de autodepasire, creativ, având abilitate deosebita de a gasi solutii în situatii dificile.
Apreciez calitatile profesionale ale lui X, printre punctele tari numarându-se stapânirea de sine, spiritul de echipa sau abilitatea de învatare. Participa direct la proiectele importante ale companiei, fiind implicat în activitati complexe.
Comunicativ, vesel, spontan, cu o foarte buna capacitate de relationare, X se dovedeste a fi o persoana responsabila si de încredere.

Data

Date de identificare si contact:



--------------------------------------------------------------------------------
Editat de - ssilvia on 03/06/2008 13:14:02

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielasch spune:

Citat:
citat din mesajul lui dpluhovici

buna fetele

activativa PM -ul sa va trimit model de declaratie

bafta


te rog din suflet trimite-mi si mie un model de declaratie privind motivatia.....gabriela este numele meu....lucrez la dosar si am mari emotii ca ceva sa nu fie in regula si sa-l respinga.
cu multumiri anticipate.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss_85 spune:

Buna fetelor! Ne-am hotarat si noi sa facem acest pas in urma unor incercari esuate de a avea un copil pe cale naturala.Astazi am fost la DGASP pentru a incepe demersurile privind obtinerea atestatului de familie adoptatoare. Ni s-a prezentat o lista lunga cu documente pe care trebuie sa-l contina dosarul.As dori si eu cateva modele de recomandari de la vecini,prieteni,rude si caracterizari de la locul de munca pt a-mi face o idee cam cum trebuie sa arate, ce ar trebui specificat in astfel de recomandari, caracterizari...
Suntem la inceputul drumului si orice sfat e binevenit.
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmonique10 spune:

sunt noua pe aici si nu stiu unde sa scriu ..si mai ales sa ma uit unde primesc eventual un raspuns..
vreau si eu un model de ,, declaratie privind motivatia de a adopta un copil,,
va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmonique10 spune:

am reusit sa mi se vada mesajul ... ma poate ajuta cineva cu un astfel de model ,....ma gandesc va cantari greu aceasta declaratie si nu vreau sa pierd din punctaj de la inceput.
va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bellaiza spune:

mmonique10, deci esti la inceput de drum. Mult succes si sa iti vezi visul cat mai repede implinit! Motivatia de a adopta o stii doar tu. Nu trebuie sa fie nimic special. Nu trebuie decat sa ai disponibilitatea de a comunica sincer ce gandesti, ce simti. Nimeni nu te va judeca. Nu am simtit niciun moment ca am fi fost interogati sau chestionati ori judecati de asistenta sociala si psihologul care s-au ocupat de noi. Ajuta mult sa fim sinceri, lejeri, dezinhibati.In concluzie, lasa mana sa scrie ce-i dicteaza inima mintii si o sa fii si tu uimita vazandu-ti asternute pe hartie sentimentele.
Hmmm, nu este o jumatate de ora de cand am dat peste declaratia noastra asa cum am scris-o pe nerasuflate, eu dictand, sotul scriind si din cand in cand intrebandu-l: tati, mai simtim si altceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela42 spune:

minunate viitoare mamici aceste caracterizari va sfatuiesc sa le cereti de la prietene care sa fie sincere si sa povesteasca despre voi si despre sotul vostru .totul light.mie mi-au cerut 3 caracterizari iar eu am dus 8.va sfatui luati de la prieteni,sa le scricrie de mina sa fie sincere.multa bafta va urez si va doresc alaturi de micuta mea lista de prieteni.daca va este chiar imposibil de gasit ideea de-ale concepe vi le trimit pe-ale mele model de inspiratie pe pm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoss spune:

gabriela42..ma poti ajuta cu un model?Multumesc din suflet.Trebuie sa scriu pt o prietena si sunt ff stresata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela42 spune:

nu ai pm se activeaza f simplu incearca si-ti scriu

Mergi la inceput