MODEL DECLARATIE IN FAVOAREA PARINTILOR ADOPTIVI

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns geta_mail spune:

Misha, te rog mult de tot.Mai posteaza o data acele modele fiindca nu mai exista.
Iti multumesc anticipat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chrisum spune:

Ti-am copiat eu din urma niste modele ca sa-ti fie mai usor.bafta!

O caracterizare...ar fi ceva de genul:
1.

In familie, la serviciu si in societate, xxxxxxx este un om vertical.

Este foarte muncitor si serios in tot ce face.
Stie sa creeze o atmosfera placuta oriunde s-ar afla: in familie, intre prieteni, sau la serviciu. Intotdeauna il remarci ca fiind o persoana speciala, cu calitati deosebite.
Rabdarea si perseverenta, dragostea pentru cei din jur si nu numai, pentru el reprezinta firescul.
Stie cum sa abordeze diverse probleme raportandu-se la caracterul si firea oamenilor cu care vine in contact.
Apreciez mult dorinta lui de a avea un copil si sunt convins ca un tata cum e xxxxx, nerabdator sa se implice in cresterea si educarea lui, este un adevarat noroc.

2.
Am cunoscut-o pe xxxxxxxxxx in urma cu xxxxx ani.
Inca de la inceput mi-a atras atentia prin stilul ei prietenesc de a fi si de a relationa cu o persoana necunoscuta, care pune in evidenta o fire deschisa si foarte usor adaptabila la diferite situatii de viata. Am perceput-o ca pe un om deschis, care abordeaza problemele intr-un mod increzator si degajat, dar cu foarte multa responsabilitate. Am observat o persoana echilibrata, gata sa sprijine mereu pe cei aflati uneori in situatii mai dificile.
Am apreciat faptul ca este o persoana capabila sa creeze armonie in relatiile de familie, lucru atat de important pentru o atmosfera sanatoasa. XXXXXXXX are un stil impaciuitor de a aborda unele mici probleme ce se pot ivi in cadrul vietii in comun dintr-o familie.
Ca terta persoana am avut ocazia sa observ comportamentul ei vis-a-vis de alti copii. Am constatat ca de fiecare data ii intampina cu bucurie si incearca sa creeze o atmosfera cat mai placuta in jurul acestora. Da dovada de multa intelegere in modul in care abordeaza problemele specifice unei varste fragede a interlocutorilor, intr-un mod deschis si prietenos si incearca sa le explice de ce este bine sa se comporte intr-un mod sau altul. Am apreciat faptul ca are multa rabdare si intelegere, respectand totodata personalitatea fiecarui copil.
Avand in vedere toate aspectele sus-mentionate, consider ca XXXXXXX indeplineste toate calitatile necesare unei persoane care doreste sa adopte un copil si ca va fi un bun parinte, gata sa abordeze cu multa maturitate responsabilitatile ce decurg in urma unei adoptii.

BAFTA!

edit: acum mai adaptati si voi, ca toata tara va avea aceeasi caracterizare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geta_mail spune:

Iti multumesc mult, mai ales pt proptitudine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

am nevoie de o caracterizare pentru depunere dosar pentru atestat. poti sa ma ajuti.
melania_10

Nota: alta data scrie mesaj apasand pe "raspunde la subiect", nu trimite la reclamatii, acolo fetele nu-ti pot raspunde.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

melania_10 ai mai sus cu 3 mesaje modelele de caracterizari. Succes!


****************************************************************


Drum bun, licurici iubit!

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi
POFTITI IN BAZARUL LUI MIHAITA!!!



excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii (LadyJ)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

Citat:
citat din mesajul lui nicollre

buna,
avem nevoie de un model de caracterizare ptr. dosarul de adoptie(colegi,prieteni)
asteptam un raspuns pe PM
multumim ptr. ajutor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina70 spune:

Buna ziua,
Nu am mai intrat de mult pe site dar acum ne-am hotarat sa incepem cu adevarat demersurile pentru adoptie.
Am o intrebare referitoare la declaratie: daca la serviciu eu sunt sefa (nu am pe nimeni deasupra mea, cel putin in Romania) ce fac ? Mi se pare putin aiurea sa le rog pe colege sa imi dea recomandari... Trebuie neaparat sa ai si de la serviciu sau este suficient de la prieteni ?
Si tot pe un subiect similar: in timpul anchetei vor vrea sa vorbeasca neaparat cu vecinii ? Noi nu avem decat doua familii din care unii nu sunt niciodata acasa...
Va multumesc pentru sfaturi si experiente

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona14 spune:

Karina,recomandari ti le poate da si prietenii.Eu am avut numai de la prieteni si doar sotul si de la serviciu.In timpul anchetei trebuie sa ia declaratii de la vecini,cel putin la noi asa a fost.
Ada e asa de usor sa scii frumos de cineva,mai ales ca sunt si nasii vostri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_99 spune:

Karina70- spre exemplu la noi, anketa sociala a constat in vizita la domiciliu...shi atit...nu a a vut nimeni treaba cu vecinii...iar caracterizari am luat de la colegii de servciu...dar cred ca nu ar fi fost problema daca erau doar de la prieteni ( ca dintre colegi...oricum am apelat la prieteni....)bafta!!!!!!!!!!!!


nu uitatzi sa skkimbatzi statulul meu:)...ca sintem atestatzi

gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona_1979 spune:

Buna fetelor. Vreau sa va rog, daca ma puteti ajuta, cu model privind motivatia de a adopta. Am ceva in minte, dar parca asi vrea sa vad si alte modele, mai ales de la fetele care sunt deja mamici in urma adoptiei.
Daca se poate, asi vrea si ceva modele de caracterizari.
Multumesc

Mergi la inceput