Ce culoare vor avea ochii bebelusului?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmenela spune:

Madau, suntem apropiate...
Tata caprui, mama caprui, nimeni in familie altfel decat caprui...Eu...VEERRRZIIII...
De la capat - eu verzi, sotzu' caprui....Fata...NEEEGRIIIIIII
Bine ca nu ii are in picatele...

Believe deep down in your heart that you are destined to do great things!
Mami de Allegra Cara, o regina inteleapta si puternica
Carmenela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

eu -caprui,sotul-albastri,primul copil are ochii albastri,cel de al doilea copil are ochii caprui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fflori75 spune:

eu caprui, sotul caprui.
baietelul ochi albastri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuza_zuzi spune:

Oare cat conteaza culoarea ochilor bunicilor?
Noi avem 2 bunici cu ochii verzi, doi cu ochii caprui, iar noi amandaoi avem occhii caprui.
Nu prea sunt sanse sa iasa bb decat cu ochi caprui, hm?


6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui zuza_zuzi

Oare cat conteaza culoarea ochilor bunicilor?
Noi avem 2 bunici cu ochii verzi, doi cu ochii caprui, iar noi amandaoi avem occhii caprui.
Nu prea sunt sanse sa iasa bb decat cu ochi caprui, hm?


6


Oana siCati mica (1 an si 7 luni)

CATI POZE NOI

"Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti întreaga lume."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui zuza_zuzi

Oare cat conteaza culoarea ochilor bunicilor?
Noi avem 2 bunici cu ochii verzi, doi cu ochii caprui, iar noi amandaoi avem occhii caprui.
Nu prea sunt sanse sa iasa bb decat cu ochi caprui, hm?


6


Conteaza enorm!
Eu ochi verzi, ta-su la fel, mama mea la fel, bunica-su albastri, celalat bunic verzi....fi-mea a iesit cu ochii soacra-mii adica CAPRUI!

Oana siCati mica (1 an si 7 luni)

CATI POZE NOI

"Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti întreaga lume."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Neata,
Statistica zice ca daca un parinte are ochi albastri si unul negri, sansele ca bb sa aiba ochi albastri sunt de 50%. Dar nu cumva am invatat noi la genetica, intr-a XII-a, ca genele "albastre" sunt recesive? Dtrept urmare sanasele de ochi albastri n-ar trebui sa fie mai mici?
Stie cineva?
Mercic

monis 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

la mine in familie mama are ochi caprui iar taica-miu albastri si eu am iesit cu ochi verzi.
acum sotul are ochii caprui, caprui cu verde = sanse mai mari de caprui, dar eu sper sa fie verzi sau albastri


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki
Directionati 2% din impozitul pe venit si viata animalutelor comunitare va deveni mai buna www.asociatiaclopotel.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adela_r spune:

ma scuzati ca ma bag in seama,sunt noua in forum.
chiar m`ar interesa...oare ce ochi va avea bebelu daca eu am oki albastrii tatal meu albastrii mama mea albastrii.Sotul caprui parintii lui caprui...
Am inteles ca sunt mai multe sanse sa mosteneasca culoarea ochilor taticului.desi as prefera sa ii aiba albastrii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns the_andreea spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanamada

Citat:
citat din mesajul lui zuza_zuzi

Oare cat conteaza culoarea ochilor bunicilor?
Noi avem 2 bunici cu ochii verzi, doi cu ochii caprui, iar noi amandaoi avem occhii caprui.
Nu prea sunt sanse sa iasa bb decat cu ochi caprui, hm?


6


Conteaza enorm!
Eu ochi verzi, ta-su la fel, mama mea la fel, bunica-su albastri, celalat bunic verzi....fi-mea a iesit cu ochii soacra-mii adica CAPRUI!

Oana siCati mica (1 an si 7 luni)

CATI POZE NOI

"Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti întreaga lume."



Si eu zic la fel.Conteaza foarte mult si culoarea ochilor bunicilor.
Sa va zic si exceptia in cazul meu: eu - verzi,sotul-caprui,fii'mea ochi albastri pana la 6 ani,dupa, ochi verzi,fii'miu ochi albastri,dar el mai are pana la 6 ani (a,si blonzi amandoi,desi tati e saten inchis).
In cazul nostru bunicii amandoi au avut ochii albastri (sau verzi, fct de vreme);si mai mult bunicul meu a avut un ochi albastru si unul verde (nu stiu istoria)

O zi faina va doresc!

Andreea mami de Theona (27.08.2002) si Casian (18.06.2008)

Mergi la inceput