FIV in Austria cap ( 8)-Germania cap (7)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Elenada – multumim pentru efortul tau de a posta mereu cate un nou capitol !
Cristal – si pe mine m-a apucat asa o nostalgie ca imi vine sa incep si fara sa-mi vina CM
Unde va fi urmatoarea ta incercare ?
Felicitari pentru reportaj, stiu ca esti un pic dezamagita de maniera in care au prezentat situatia dar oricum a fost un reportaj emotionat care sper ca va avea efecte si va strain reactii
Kitta – sa vezi ce dragut va fi sa celebrezi 4 ani de forum cand vei fi la odisee
Ce DHEA ai luat ? Femibion ? si eu ma gandeam sa-l iau … si pana cand il tii ?
Hepilica – super-propunerea cu monitorizarea esecurilor, sincer eu nu tin minte cazurile si mi-e greu la un moment-dat sa fac o statistica
Moni – asteptam vesti bune de la tine azi!
Blondymonik – si eu am intrat in etapa de selectie de clinica, sincer sunt asa debusolata ca nici nu stiu unde sa ma uit
Fireyes –cred ca abia incepand cu data de 30 poti lua in calcul un test
Ioanatugs- asta e viata, nu ?... Tu stii mai bine, nici tu nu ai fost ocolita deloc de necazur
Ioana78 – am inlemnit cand am citit mesajul tau … nu stiu daca ai citit in urma sau la azoo, dar am scris ca eu chiar nu cred ca au dr specializat pe punctii/biopsii si asta e f important (atat in gasirea de spermatozoizi buni cat si in minimizarea riscurilror – stii ca o astfel de operatie daca nu e facuta cum trebuie poate strica f mult)
Si in plus, fara IMSI chiar ca se actioneaza orbeste.
lilianaFi – cauta o clinica super-beton si vezi ce zic si ei … Eu am ajuns cu cautarile la Israel dar recunosc ca sunt haotica
De obicei nu sunt asa categorica dar am fost acolo si am simtit si alte mici detalii pe care nu le-am scris asa ca sfatul meu sincer e sa te reorientezi. Poti avea noroc dar de ce sa risti ?...

Fetelor eu daca tot nu am facut ET as putea sa iau ceva naturist ca sa incep sa ma reglez ?... E bine sa incep asa repede sa iau ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Neata fetelor
Ma bucur ca va placut emisiunea si va asteptam la subiectul campanie de responsabilizare a autoritatilor.
Kitta nu fi trista ca vin ei si uratii. Abia stam mai mult timp impreuna in Austria. Bine ca mie nu mi-au dat stimularea in functie de CM. Sper totusi sa nu intarzie prea mult mai ales ca e dupa AC.
Eu am fetelor o stare de nervi de nu mai pot. Imi vine sa bat pe toata lumea. Sunt isterica. Am crezut ca suprefactul nu e la fel ca dipherelinul dar vad ca e la fel..
Bine ca si eu sunt nebuna de legat asta e partea a doua.
M-am gandit sa fac o rubrica de esecuri dar nu am indraznit.
Am asteptat sa ziceti voi cele care din pacate nu ati reusit.
Acasa nu folosesc internet explorer ci alt browser de internet si nu e compatibil cu forumul si apar numai porcarii.
Azi remediez problema cu majoretele la Moniland.
Bafta multa tuturor si asteptam numai vesti bune.

elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blondiemonyk spune:

FETELOR , AM AUZIT LA STIRILE EUROPA FM CEVA DESPRE EMBRIONI, FIV,ETC. NU AM AUZIT TOATA STIREA.FITI VOI ATENTE LA ORELE FIX SI SPUNETI-NE SI NOUA CE DESCOPERIRI AU MAI FACUT ASTIA. SPUNEAU CEVA DE ZIUA A 2-A CAND SE POATE STII MAI BINE CALITATEA EMBRIONILOR SI CRESC ASTFEL SANSELE CUPLULUI.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Dar stiu ca ati avut un spor la scris...
acum am reusit sa vad si eu reportajul!
Cutremurator! Felicitari celor implicate direct!
E atata viata pe acest forum... si atata activitate... Nu ma pot dezlipi de voi! Traiesc si eu alaturi de fiecare bucuria si esecul!
Sunt si am fost f pozitiva tot timpul. Am mai avut si caderi, dar am gasit puterea sa ma ridic de fiecare data!
Va multumesc mult pt urari!
Va astept pe toate la odisee!
e plictis mare acolo!
Nu cunosc pe nimeni
Si in plus nu prea ai ce sa-ti spui!
E timpul mai lung, nu ca aici unde esti tot timpul in priza!
Pupici tuturor!

Bq 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

Bq, ce-mi place optimismul tau! si ce m-as mai plictisi si eu la odisee
Pisix, , deci nici o sansa sa fur macar o zi din asteptare...

Eu ma straduiesc sa imi ocup timpul si mintea cu orice, ca sa nu ma mai gandesc cat timp mai e pana pe 30; oricum mai e f mult...
in continuare, eu nu prea simt ca am simptome de nimic, la simptomele de cm m-am intrebat mereu cum stii daca e pt ca urmeaza sa-ti vina sau pt ca esti insarcinata, etc. am mai baut si niste must ieri si ma durea burta, asa ca zau daca mai stiam care e cauza.
ii ziceam si sotului, cum era in Dune (daca ati citit), cum unele femei isi controlau ovulatia, ba chiar puteau sa aleaga si sexul copilului. mi-ar placea si mie sa fiu o cucernica maica

still counting...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana78 spune:

Fetelor, foarte emotionant reportajul de aseara de pe PROtv! M-am regasit perfect in povestile fetelor ! Important e ca invatam una de la alta cum sa reusim sa fim si noi odata si-odata mamicute! Din pacate statul nu face nimic pt cuplurile infertile! Mi-ar placea sa cred ca se va rezolva curand aceasta problema, insa la cum merg lucrurile in tara nu prea vad sanse de izbanda!
Pisix - draguta, se poate sa-mi fi scapat niste pagini de n-am vazut ca ai specificat clar ca nu se fac biopsii testiculare in Wels. Stiam ca ne confruntam amandoua cu aceeasi situatie. In primul mesaj pe care l-am scris celor de la clinica am specificat faptul ca sotul e azoo si ca vreau sa stiu daca fac IMSI. MI-a raspuns d-na Christine si am stabilit data pt consultatie si pa! alte
detalii. Incerc sa vad daca ma pot primi si cei de la Viena, daca tot merg joi in Austria. Sunt sigura ca nu am sanse sa impusc doi iepuri o data, insa incercarea moarte n-are! Sa vad ce zice dr Loimer despre problemuta noastra. Off, Doamne, tare le-am imbarligat!
Bombonique- ma bucur ca esti bine si ca mai intri si pe la noi!
Fetelor, ati facut careva IMSI in Austria?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blondiemonyk spune:



Fetelor, va rog muult sa faceti o rubrica cu esecuri la FIV-urile din Austria + Germania + Belgia . Eventual sa se specifice ce cauze au dus la esec (ex.nu s-a facut ICSI si a esuat...etc).Daca se poate ajutam si noi,nu? Cel mai bine ar fi sa-si descrie fiecare scurt istoria.

Multumim !!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Dragele mele, m-am intors de la eco dupa 4 zile de stimulare. Imi venea sa-l strang pe dr. de gat. Nu stiu cum m-am abtinut.
Imi masoara prima data endometru si ii dicteaza asistentei 8 mm. Ii zic nu-i prea mare? Si-mi raspunde, d-na eu nu fac altceva decat sa masor. In gandul meu a si aparut un sir intreg de injuraturi.
Urmeaza ovarul drept. Aici aveti un folicul bun de 14,5 mm (dupa mine e prea mare ca sunt doar dupa patru zile de stimulare si in ziua 6 a CM). Si-mi zice aici mai aveti cativa micuti (in sinea mea dar numara-i ca asta-i intereseaza in Austria.) El nimic si trece la ovarul satng. O, pai si aici sunt tot mici. Nu aveti decat unul singur bun (du-te.... in gandul meu). Si totusi, ii zic, nu am facut decat 4 zile de stimulare. Se uita la mine pierdut si zice ca e obligatoriu sa fac luna asta fertilizare, ca dupa cum am raspuns la stimulare .....??????
De abia astept sa ajung acasa sa vad la celelalte FIV-uri cum am fost. Dar din cate stiu eu zicea dr. de la Cj ca pana in ziua 6 se face selectia foliculilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blondiemonyk spune:

MONI, unde ai facut eco ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Moniland calmeazate astia sunt medicii din romania. unii nici nu ar trebui sa profezeze. Nu poti merge in alta parte sa faci ecografia ca sa vezi su tu exact cum sta treaba.
fetelor incerc sa pun pe prima pagina toate informatiile dar din pacate uneori nu imi merge netul sau nu pot sa imi explic car ee problema ca ati vazut si voi cum arata prima pagina
azi de vreo 3 ori am stat si am tot scris la ea si arata ca un cur scuzati expresia.
poate maine are de gand sa mearga. cand intru sa modific totul e perfect si cand trimit ati vazut si voi in ce hal este.
scuze pt dezastru.
Bafta multa fetelor si sa umplem rubrica cu reusite si nu ea cu esecuri
Bq patreaza locurile la odisee ca venim si noi ca am vazut ca te simti cam singurica.
va pup dulce

elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput