FIV in Austria cap ( 8)-Germania cap (7)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

elenada, am vazut ca tu ai grija de noi si monitorizezi activitatea noastra, te ocupi de noile capitole. fara tine...
poate ca ar fi bine la ca la pagina de inceput sa facem si o rubrica cu ESECURI. e bine, cred eu, sa fie si esecurile din austria/germania monitorizate si sa se stie si de ele. e important.

voi ce spuneti?

h.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Da, si eu de ce nu am majorete?????
Maine am prima eco sa vedem ce selectia s-a facut. Eu sper ca cei mai buni si mai nebuni au iesit la suprafata. Apoi o sa ma ocup de cresterea lor.
Multumesc fetelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

ha, ha, ha!!! brovo moni! esti pe val. e momentul tau.
bai, fii atenta! am o presimtire legata de tine. iti spun eu ca va fi bine de data asta. la tine anul asta Craciunul vine mai devreme.
iti spun eu. ai sa vezi... mai vorbin noi...





h.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

hepilica sa ai gura aurita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blondiemonyk spune:

Buna fetelor,
am urmarit si eu emisiunea...m-am bucurat si m-am intristat in egala masura.E bine ca a aflat o tara intreaga de aceasta problema,dar problema ramane in continuare, raman aceleasi costuri mari pentru interventii prost facute,ramane acceasi indiferenta fata de infertilitate,dar ...cel mai important , ramane durerea ca nu esti mamica.
Am un sentiment de tristete dar va trece pentru ca asteptam vesti bune de la fetele puse pe FIV !!! Doar asa o sa mergem mai departe...impreuna !
Liliana, nici o stire despre alegerea ta,,inca ? Nici eu ! O sa pun aici un link cu o clinica din Belgia despre care stiu momentan ca a avut un succes,niste prieteni.Cand o sa aflu mai multe, va scriu.
http://www.crg-middelheim.be/



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

am vazut si eu emisiunea la de la protv.
m-a miscat profund, am plans si m-am regasit in acele povesti.

e cutremuratoare aceasta incercare a vietii prin care trecem.

vom reusi toate pana la urma...

h.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Melutzicada aici se leaga prietenii vechi intr-adevar. Nu mai stiam nimic de tine! Iar suntem impreuna oarecum! Tie tot tratamentul de poor responder ti-au dat cu incepere inhibare din Z21? Stimulare cu ce si cat? Eu deja am 11 zile de inhibare si ma intreb daca nu am prea mult, caci nu prea imi place chestia asta. Am ramas cu reminsicente pe creier de cand am urmat de 3 ori protocolul lung cu inhibare cu 1 Diphereline la greu si apoi 5 Menogoane. Acum am 300 Gonal + 150 Merional. Sper ca combinatia asta sa fie altceva!
Da, fetelor trebuie sa reusim! Macar ca inca nu am ajuns la 100 kg si mai am ceva par in cap de cazut Eu una nu ma las, pai tocmai acum cand imi ghici cineva in numerologie ca anul viitor e bun de facut BB. In asta chiar cred, fiindca s-a adunat data nasterii mele cu nu mai stiu ce date...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

Irinap75, nici gand de blostocisti! La mine s-au fertilizat doar 2 oute din 4 (cu ICSI) pe care s-au grabit sa mi le transfere la 48 de ore, de teama probabil ca le pierdem.

Chiar ma intrebam, totusi cand e cel mai devreme sa fac testul? ET la 48h a fost pe 17.10. Aveti vreo idee?

Eu nu am vazut emisiunea, dar as vrea tare mult sa reusesc sa o vad. A mai fost, de asemenea, o emisiune la protv cred, in perioada in care am fost eu plecata.
Exista vreo posibilitate sa accesam vreun link sau alta varianta ca sa vedem si noi, codasele, emisiunea?


still counting...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Emisiunea Pro TV
http://stirileprotv.ro/stiri/romania-te-iubesc/romania-te-iubesc-o-viata-ca-o-durere-continua.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

Mihaele .. multu pt video reportaj,chiar as fii vrut sa-l vad si eu...in loc dd mic dejun am luat o portie de plins...
...felicitari fetelor... e un bun inceput...data viitoare poate se vorbeste si de infertilitatea feminina....eu ma simt f.vinovata deoarece infertila sint eu,sotul neavind nici o problema......stau si ma intreb daca nu ar fii mai bine sa trec direct la ovodonatie...dar si aici e atit de delicata problema...nu sint pregatita pt asta...sa am in burtica copilul genetic al sotului meu si al altei femei??? ...pe alta parte decit cu un copil poate bolnav(dat.calitatii ovulelor mele distruse de endometrioza si putin de virsta:38 ani)sau o alta sarcina pierduta(natura spunindu-si cuvintul) sau fara nici un copil imi vine sa ma inscriu imediat pe lista unei clinici care se ocupa de aceasta procedura...si totusi nu fac nimic......si nici nu stiu ce sa fac...dupa acest hsc recent m-au pus in pauza de 3 luni...mi-au dat AC...sa se refaca endometrul...

tuturor si numai bine!

Mergi la inceput