***Capsunele-n scutecele de mai iunie 2007 (82)***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Buna fetelor!
Nu stiu daca ma mai tineti minte.....am trecut doar sa va spun ca in 19 noiembrie avem procesul si apoi Maria va veni acasa.Sunt foarte nerabdatoare si emotinata.
Abia astept sa vina si apoi va voi asalta cu o gramada de intrebari.

AMR 22 de zile.

Mami de Razvan si de Maria
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Asi, multa bafta!

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ang3lt0uch spune:

bafta si din partea noastra asi!

Realizai ca de o luna nu i-am mai facut poze la a mica deloc cu camera mea ...si toate ce i-au fost facute sunt de altii...bunici, nasi etc...pana mi le recuperez de la ei mai trece un an Tre sa-mi caut acumulatorii de la camera sa fac poze :) Si am descoperit si eu webshots ca vad ca toate aveti contu acolo , este intradevar usor de folosit, ma apapucai sa imi re-organizez din albumele cu a mica acolo , plus poze noi pe care nu le-am pus inca niciunde (noi adica vechi de o luna cam asa )

Sorina, mami de Adriana Renata (08.05.2007)

Poze cu ingerasul mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

buna

eu de la IKEA am ajuns la cardiolog. am diferente de tensiune de la un brat la celalalt, de 40-50 unitati... adica la dreapta am 130 si la stanga 80... nu e bine. e posibil sa am coarctatie de aorta sau o stenoza ceva pe undeva pe aorta. trebuie sa ma duc sa-mi fac un doppler... ce fericire. mai da nu e normal sa mi se intample toate nenorocirile de pe lume.

Asi, succes !!!

Dicarstea, felicitari pt bb !


ma duc sa dorm.

miniuta, n-am poze. dar a fost plina de patanii experienta noastra nuntasa...




oana deSOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




www.helpsonia.com
povestea Soniei


"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Oana imi pare rau iubita


Asi iti tinem pumnii sa fie totul bine(a ajuns costumasul la tine?)

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

POZE 1 AN

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavini spune:

Asi, bafta multa, abia asteptam vesti despre Maria!

Dicirstea, felicitari pt bb2, sunt asa incantata ca mai vine o capsunica...parca ar fi al meu:)) Sarcina usoara in continuare!

Kay, fuguta la dr sa vezi care e problema; nu te mai gandi la chestii rele, sigur a fost ceva trecator...

Miniuta, nu te mai stresa cu faptul ca David face unele lucruri mai incet sau deloc, fiecare copil le face in ritmul sau...acu recunosc ca io sunt stresata doar de faptul ca al meu e fricos si ca nju interactioneaza decat cu adultii, de copii fuge in cea mai mare parte a timpului...

Ella, la multi ani pt Bob, 1 an jumate deja....suna asa mult...desi nici noi nu suntem departe...

Alyna, Angiuta, cu mare intarziere un la multi ani si de la mine, din pacate Andrei imi ocupa tot timpul, citesc mereu pe fuga dar de scris scriu cam rar.Sper ca atiu avut o aniversare frumoasa...

Lavinia, 22+ si Andrei (11 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

kay ai grija de tine .

dicirstea felicitari. Sa ai o sarcina usoara. Sa dai datele sa te trecem in listuta.

tamara bine ai revenit. Cum a fost 3 saptamani fara Matei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

Dicicarstea,
felicitari pentru bebe; sa fie fetita asa cum iti doresti si sanatoasa inainte de toate.
tot la Realitatea? cum stai cu asmita? va mutati in ianuarie? la rose garden care e stadiul?

Asi,
multa bafta si Maria sa fie a voastra forever!

Elteka,
da, cred ca atunci cand te-ai gandit la mine de pe Oxford street tocmai ti-am dat PM; suntem empatice
Cate stie Elias...e tare dulce si seamna din ce in ce mai mult cu tine; Liviu zice ca seamana cu tati, deci nu ne-am pus de acord cine a castigat batalia genelor.
Cat mai alaptezi? nu ti-e greu? stiu ca Elias e fericit dar acum, daca e mare grea va fi calea intarcarii.
Unde ai zburat singura?

Miniuta,
David va zice si el nas in curand vei vedea; sunt atat de haiosi omuletii astia mici cand incep sa spuna una alta.

Mica,
mai ai poze cu Maya?

Tamara,
vrem si noi cort; de unde l-ai luat?

Oana,
multa sanatate! fugi la dr, trebuie sa vezi ce ai si sa te tratezi.
zi-ne cu nunta...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaiulia spune:

Dicarstea felicitari pt bb2. Sa fie sanatos.
Kay mergi la medic si vezi ce e de facut. Multa sanatate!
Sorina ziceai la un moment dat ca ai fost cu Adriana la o cresa cu activitati. Este in Craiova? Poti te rog sa-mi dai mai multe detalii.
Azi l-am trimis pe Andrei la ai mei pentru cateva zile si am bocit toata seara. El nu are nici o treaba, doar nu e prima data cand e singurel cu bunicii. Dar mie imi e tare greu, mi se pare casa asa de goala. Nici nu-mi vine sa ma duc la culcare, daca ii vad patutul gol in camera iar ma pun pe bocit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaraspt spune:

ella, graviduta cortul i l-a cumparat tati dintr-un toys r us din barcelona. Eu ma uitasem dupa un cort si nu gasisem, stiam ca cineva a cumparat unul dintr-un hipermarket acum cativa ani. Are un minus fata de cele pt varsta mica, nu are baza, sunt doar cele 4 bete subtirele. Asa ca Matei cand se joaca cu mingea/balonul mai pleaca cu el.

Mica a fost f greu fara Matei atat timp, am avut momente in care daca se putea m-as fi intors. De ex la marineland cand am vazut delfinii m-a apucat o nostalgie si eram abia la jumatatea vacantei. Mi-a fost greu ca nu am vorbit cu el de teama sa nu inceapa sa planga, cand descopera lucruri cu noi sau poze imi spunea mama ca tot striga 'mama' si era marait. Asa ca am evitat sa vorbesc cu el, stiam atat de bine cum vorbea el la tf in fiecare seara cu tati si cat de marcat era. Si am avut sa zicem un plus, am stat in montreal la niste prieteni care aveau un baietel cu 6 sapt mai mare ca Matei, era de fapt o amagire.


Tamara si Matei Alexandru (20 mai 2007)

Mergi la inceput