***Capsunele-n scutecele de mai iunie 2007 (82)***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ang3lt0uch spune:

Citat:
citat din mesajul lui kay

intre timp, Sonia a spart unica si singura mea pudra de la MAC... si s-a colorat pe toata fatza... si acum mananca dischete demachiante... ma duc sa o salvez.




ce amuzant suna tabloul Din pacate am trecut si io prin d-astea de nu mai am farduri mai deloc :)))) Ca a inceput sa ajunga Adriana la toate mesele si le ia de acolo sau din sertare (la care din pacate nu am cheie) dupa care se manjeste pe fatza si apoi trece la manjit papusile pe ochi..intr-un final vine si la mine sa ma...fardeze dar e deja tarziu caci sunt compromise in 1 minut dupa ce pune mana pe ele.

Sorina, mami de Adriana Renata (08.05.2007)

Poze cu ingerasul mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Fetelor, ca incepe sezonul cazaturilor si cucuielor, am inteles ca unguentele pe baza de arnica ar fi foarte bune. Nu am incercat, ca Mara nu a prea avut cazaturi si restul. O singura data sau de 2 ori a avut cucui, dar nu stiam de remediul asta. Poate o sa dea rezultate.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ang3lt0uch spune:

Graviduta, a mea a trecut prin-un plin sezon de cazaturi asta vara, numai genunchii negrii i-a avut toata vara. Dar nu am dat-o cu nimic, eventual am dat cu bepanthen cand s-a julit un pic. Iar cucuie cand facea, mai mult cand era mai mica, puneam rpd comprese reci sa se retraga. Nici nu m-am gandt ca exista unguente ptr cucui . E bine de stiut oricum, o sa-mi procur

Sorina, mami de Adriana Renata (08.05.2007)

Poze cu ingerasul mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana spune:

Buna fetelor,
cand era Alin mic mi-a distrus toate fardurile. L-a tinut pana pe la 2 ani si jumatate. Ca sa se culce ii dadeam portfardul meu. Era vorba de fructul oprit care e cel mai dorit. Cand i-am dat voie sa umble fiindca nu mai avea ce strica...nu au mai starnit niciun interes. Asa ca in 3 ani reusisem sa imi refac "stocul"...dar a venit Toni care e innebunit sa imi desfaca toate capacele, sa scoata rujul cu degetul, sa desfaca pudra prin trantire pe podea...etc. Asa ca iar am sa raman fara cosmeticale pana ii trece furia.
In legatura cu gelul cu arnica este bun in caz de vanatai...dar fara LEZIUNI. Daca pielea este julita, sa nu dati , ca ustura rau de tot. Deci se foloseste numai cand pielea nu este afectata in urma lovirii.
Eu l-am folosit la Alin cu succes. Pentru julituri folosesc Bepanthen, crema galbenele cu propolis, catina, etc. Compresele cu apa rece sau gheata sunt de asemenea foarte bune.
Va pup

Diana mamica de Alin si Toni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Diana a spus foarte bine de gelul cu arnica. Eu am folosit Arnigel de la Boiron la Saby si a fost foarte eficient. Daca se da imediat dupa lovitura, nu se mai umfla si nu se mai face hematom. La rani mai grave se asociaza cu granule homeopate de arnica montana ch30.

Chiar, voi n-ati incercat sa nu mai dizolvati granulele in apa si sa le dati direct, sa le suga copilul? A mea asa face de cateva luni si e foarte incantata, daca ar fi dupa ea cred ca s-ar lovi mai des numai sa primeasca bilutele dulci .

Carla, mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07
Bulgaria 2008
www.americanshop.ro" target="_blank">Produse americane originale

"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Hello!

In caz ca nu m-ati uitat am revenit ca sa anunt intrarea mea in clubul viitoarelor mamici de bb2!! Se pare ca va fi tot un/o capsunica!!

mamica lui Matei Constantin (21.05.2007)
MINUNEA MEA


www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Domnitza Di, nu te-am uitat si bun venit in Clubul 2

Emotii, greuri, ceva ceva?

ma bucur tare mult pt tine..ti-am spus io sa astepti..acu 1 an ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Cate putin din fiecare, dar cu totul altfel decat la prima sarcina. Oare asta sa insemne ca e fetita? Imi doresc din toata inima. Asa cum sper sa nu mai trec prin spaimele primei sarcini. Imi e tare drag de piticiul meu caruia am incercat sa-i explicam ca mama are un bb mic in burtica dar care o sa creasca pana o sa se faca mai maricel sa poata sa iasa afara. S-a tot uitat el in buricul meu dar nu a fost impresionat, in schimb cand a vazut ca m-a pupat tati, a venit si el sa ma pupe pe burta.

mamica lui Matei Constantin (21.05.2007)
MINUNEA MEA


www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miniuta spune:

buna si de la noi!

carstea, ai dreptate, incerc si eu sa nu il mai compar pe david, dar pana la urma cred ca e inevitabil. de fapt il compar, nu ma stresez ca nu face una-alta. ma intreb cand le-o face, cred ca fiecare ne punem intrebari. am fost saptamana trecuta la vaccin si i-am povestit dr ca david nu vorbeste. mi-a zis ca atata timp cat il vad ca reactioneaza la zgomote (si din alte camere), daca il vad ca balmajeste pe limba lui, chiar fara a spune ceva inteligibil, e totul ok. ar avea o problema daca nu ar auzi bine, asta ar putea fi o piedica in evolutia vorbirii, dar nu e cazul, asa ca trebuie sa-l las in ritmul lui.
cred ca e tare interesant serviciul tau, sa ne mai povestesti.

ella, evident ca e normal ca bob al tau, fiind unul dintre primii capsunei, sa si evolueze mai repede. dar, desi copiii nu se compara, mereu ma intreb cand o sti si david sa-mi spuna unde are nasul. ca eu i-l arat mereu

tamaraspt, nu te-am uitat, cum sa te uitam? ce fain ca ati avut parte de un concediu numai pentru voi! chiar ca e mare matei! si ce multe stie sa spuna...macar asa, partial . e suuuper cortul lui matei, cred ca se distreaza tare in el. si noi avem mingiute, cateodata aruncam doua cu doua maini, si cu stanga suntem mai indemanateci.

madaiulia, eu nu ii mai pun sac de dormit lui david, ca el se ridica mereu in picioare si se impiedica si urla mult daca nu se poate misca. il imbrac cu strampi si pantaloni si bluzita si basta. oricum el doarme cel putin juma' de noapte cu mine sau cu tati, asa ca nu apuca sa inghete.

elteka, sper ca pe mine nu m-ai trecut la sarbatorite. abia prin aprilie ma sarbatoresc din nou...asa ca mai am de asteptat. oricum, urarea o primesc, chiar de nu or fi toate visele ci doar o parte!

cu slabitul te-a indus in eroare arcadia care ma felicita pentru kilogramele slabite, presupun, dar si pe ea cred ca a incurcat-o tickerul meu care spune ca am slabit nu stiu cate kile, vreo patru. le-am slabit in primavara, dar apoi au venit ai mei, a fost ziua lui david, am tinut-o tot in torturi si prajituri, am pus totul la loc. au plecat ei, am slabit la loc, a venit vara-mea. in doua saptamani am mancat numai noi doua doua torturi mari si late, productie proprie. asta pe langa multe alte balarii. acum am luat-o de la capat cu slabitul, poate reusesc mai mult de trei kile. dar eu vad si partea buna: puteam sa ma mai ingras, si nu am facut-o .

daca ai facut lista cu carti, bag-o, sunt curioasa. am gasit intre timp topicul recomandat de arcadia (merci mult, ), mi-am mai facut si eu una. si mai am in biblioteca muuulte carti necitite, culmea e ca nu ma atrage niciuna. mai bine cumpar unele noi.

kay, asteptam povesti si mai ales poze de la nunta.

mai, ia uite, inca o graviduta!!! dicarstea, sa fie intr-un ceas bun, sa ai o sarcina usoara si fara nici un fel de durere de cap.

moama, dar stiu ca se lungeste lista aia rosie de numa...va faceti curaj una alteia!!!

mamica lui david(21.05.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Tamara, ne poti spune de unde a primit cortul Matei? Si eu vreau sa-i iau Marei unul, dar nu stiu de unde.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput