Campanie de responsabilizare a autoritatilor (6)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Neata fetelor
Cristal nu fi trista. Nu am crezut ca se vor axa doar pe sterilitatea masculina dar e totusi bine ca un prim pas a fost facut.
Cred ca oamenii care nu au aceasta problema fac mai putin diferenta de sterilitate masculina sau feminina. Ei vad ca exista cupluri care nu pot avea copii si sper din suflet sa ii fi sensibilizat.
Important e ca in sfarsit s-a discutat despre asta. Poate vor avea curajul si vedetele care au apelat la Fiv sa vorbeasca.
Pup dulce toate fetele implicate

elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocsy2007 spune:

cristal eu zic ca totusi este un inceput. ar trebui sa se vorbeasca despre infertilitatea in general pentru ca indiferent daca problema este la femeie sau la barbat impactul asupra psihicului este acelasi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Mi-e nici nu mi-a sarit chiar asa in evidenta ca s-a vb de infertilitatea masculina.
O tipa de pe alt forum, ce nu are nicio legatura cu copiii, chiar a postat despre acea emisiune si cat de impresionata a fost, de cat de greu trebuie sa le fie acelor femei ce nu pot avea copii si cata suferinta pot sa indure.
Prin urmare eu cred ca a avut efect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocsy2007 spune:

cele mai nefericite si nedreptatite sunt cele al caror barbat este infertil............eu cred ca toate suntem la fel de nefericita cand in fiecare luna testul iese negativ. chiar si cele care nu stiu ce probleme au, de ce nu raman insarcinate. nu isi cunosc dusmanul si nu au cu cine sa lupte. toate suntem la fel de nedreptatite . absolut toate.ar trebui sa le scriem celor de la pro tv si sa le spunem ce parere avem despre ce au spus ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unboticutz spune:

felicitari pentru demersurile facute! reportajul a fost sfasietor, am plans alaturi de voi!

sa nu-i uitam!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dariela spune:

Emisiunea este acum in reluare

http://www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

http://stirileprotv.ro/stiri/romania-te-iubesc/romania-te-iubesc-o-viata-ca-o-durere-continua.html

cred ca nu ar fi rau sa ne dam cu parerea despre emisiune ... noi cela care avem nevoie de ajutor ... altfel va ramane fara ecou , caci nimeni in afara de noi , nu are interesul sa se subventioneze medicatia

sper sa nu ma cenzureze cei de pe forum .. nu fac reclama , nu vand sampoane , imi cer dreptul

si da , io is dispusa sa ma implic de acum in colo , in tot ceea ce veti face ...

Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sufletel_80 spune:

Tot respectul pentru ce ati realizat cu aceasta emisiune. M-am abtinut enorm sa nu plang in fata parintilor care vizionau alaturi de mine ... ei sunt singurii care ne cunosc durerea si nu am vrut sa sufere si mai mult ...

Sunt alaturi de voi si va sustin orice alta initiativa ... Impreuna devenim mai puternici ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalMar spune:

Am gasit si propunerea de rezolutie a dlui europarlamentar Marian Zlotea; acum caut sa vad si cand se va discuta aceasta problema.
http://www.europarl.europa.eu/sidesSearch/search.do?type=MOTION&language=RO&term=6&author=39709

Mergi la inceput
Mergi la inceput