Campanie de responsabilizare a autoritatilor (6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Fetelor va felicit si eu pt emisiune si ptr implicarea voastra. Mi-a placut si m-a impresionat mult. Pt fiecare dintre voi multe

"Tinteste spre luna. Chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele."
Les Brown

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Felicitari fetelor ptr emisiune,, pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Fetelor, va rog, aveti cumva un link ceva unde as putea sa vad si eu emisiunea din seara asta " Romania te iubesc"? Nu reusesc sa gasesc pe site-ul Protv decat emisiunile trecute! Multumesc, va tin pumnii la toate. Chiar daca nu scriem, chiar daca nu luptam atat de mult ca si voi ( nu ajungem la FIV poate..), va suntem alaturi!


Mami de fetita si de baietel 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

http://stirileprotv.ro/stiri/romania-te-iubesc/romania-te-iubesc-o-viata-ca-o-durere-continua.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu73 spune:

Felicitari pentru emisiune, se vede perseverenta cu care ati lucrat.
Sunteti minunate, trebuie sa continuati....
Noi, cele care stam in umbra, (insa nu e zi in care sa nu citesc) si din diverse motive nu ne putem implica va multumim si va rugam sa continuati.
Buchete mari de flori pentru voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Moniland

http://stirileprotv.ro/stiri/romania-te-iubesc/romania-te-iubesc-o-viata-ca-o-durere-continua.html



Felicitari pentru emisiune..., Doamne cat m-a emotionat

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

Ok, m-am cules si eu pe acasa si acum va spun si voua parerea mea:

Sunt un pic dezamagita, deoarece emisiunea se voia pe tema INFERTILITATII DE ORICE GEN, nu doar pe infertilitate masculina, eventual cu donator… Sau cel putin asa am inteles eu. Voiam sa inteleaga toata lumea drama prin care trecem TOATE.
Ce m-a deranjat foarte tare a fost faptul ca s-a batut moneda pe “donator de sperma”, drept pentru care, dupa emisiune mi-a sunat telefonul 2 ore cu intrebari de genul “Vai, nu stiam ca tu ai probleme cu sotul... Eu credeam ca tu ai probleme, ca nu mai ai trompe!!!”. Si urmau explicatii “Eu am probleme, sotul nu...” Daca stiam ca asa va fi pusa problema, poate nu mai mergeam la acea emisiune sau nu acceptam sa mi se vada fata.
Ma simt vinovata si fata de sotul meu (in primul rand) care acum va trebui sa dea explicatii inutile cunoscutilor nostri, si fata de fetele care au ELE probleme de infertilitate. Eu intelesesem ca vor fi mai multe emisiuni pe tema infertilitatii, fiecare dintre ele dezbatand diverse cazuri.
Speram sa se puna mai mult accent pe drama psihica prin care trecem toate, indiferent de cauze, pe tratamentul extrem de traumatizant si pe costurile mari ale procedurilor.
Oricum, important este ca am facut CEVA, si cred ca asta trebuie sa fie doar o particica, un inceput din ce trebuie sa facem mai departe.

Va pupic pe toate


Aly-"Inca mai sper..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Multumiri si din partea mea tuturor fetelor care au participat la emisiune!
Nu am reusit sa ajung acasa decat pe la 18,45 si am prins exact reportajul de 11 min al carui link l-a dat Moniland mai devreme. Vreau sa va intreb daca atata a durat emisiunea despre noi?? Credeam ca o ora intreaga, sper ca nu a fost doar 11 minute..

Ref la ce a spus Maria despre asoc Ador Copii, pot confirma ca ne-a pus la dispozitie asociatia, chiar s-a oferit sa o doneze unor persoane de incredere si pentru asta ii multumim!
Insa pana acum nu a fost cazul (sau nu am stiut noi) ca sa implicam asociatia, dar va veni cu siguranta si acel moment! Chiar daca site-ul nu este pe placul tuturor, important e faptul ca asociatia exista si ne va fi de ajutor. Inca nu stim ce sa facem cu ea poate si din cauza ca nu avem experienta in astfel de lucruri. In plus, asociatia e din Timisoara, multe fete sunt din Buc, e mai greu sa stabilim ceva doar pe forum sau mail.
Daca eram in Buc as fi vrut sa organizam o intalnire doar in scopul campaniei, poate faceti voi o astfel de intalnire unde sa veniti cu idei despre ce ar mai fi de facut. Ar fi buna si ideea de a iesi in strada, insa organizat, in numar mare, cu o lista de revendicari argumentate, cu o destinatie clara (guvern, min sanatatii) si nu numai femei, sa fie si barbati, sa se vada ca nu suntem un grup de femei nebune.
Revin mai tarziu.


Ioana
animalutele mele iubite pisicutii nostri

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Felicitari fetelor!! M-a emotionat profund emisiunea si mi-a adus aminte de toti anii ( 5 la numar)in care ne-am chinuit si noi sa avem bb. Numai bine, pumni starnsi pt voi!

Mami de fetita si de baietel 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

buna emisiunea , chiar f buna , insa cum zicea si cristal , imi pare ca s-au focalizat spre senzational (din punctul de vederea al unei televiziuni);cei din tv , au vrut sa fie emisiune cu impact , ceea ce pe de o parte este bine , ca poate "trage" de maneca pe cine trebuie (lucru de care insa ma cam indoiesc), iar pe de partea cealalta a "lasat pe afara",alte mii de cauza ale infertilitatii unui cublu ...
intrebarea mea este :cum putem face sa se continue initiativa , si daca credeti ca se vor mai face si alte emisiuni despre infertilitate in general..

oricum , impresia mea este ca voi fetelor ati reusit sa miscati lucrurile in sensul bun , asa cum speram , insa nu aveam curajul sa cred ca este posibil ...

Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein


Mergi la inceput