Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (209)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Buna ziua!
Ne mai tineti minte?
Mai intai vreau sa urez tuturor micutilor La multi ani pentru implinirea primului anisor!
De cand nu am mai intrat pe forum s-au derulat urmatoarele evenimente importante:
- sarbatorit copilul si taiat motul la Bucuresti...petrecere, multe cadouri, toate bune si frumoase
- Tudor merge bine singurel de la 1 an si o sapt...suntem super incantati de reusitele lui, este vesel si pus pe sotii
- sambata trecuta am fost nasi de cununie la Iasi si Tudor cavaler de onoare in frac cu papion
- maine suntem iar nasi...la aceeiasi finipt ca fac iar nunta in orasul natal al finei adica la Targu Ocna
- sapt urmatoare tai motul finutei mele
- si cealalta sapt mergh la o petrecere de botez

Suntem faliti va dati seama si f f ocupati...eu sufar de oboseala cronica si Tudor are muuuuult chef de mers peste tot si de joaca...

Intr-un cuvant suntem f bine sper sapt urmatoare sa reusesc sa descarc niste poze pt ca ...am cu ce ma lauda

Sper sa fiti bine toate si copii vostrii ...nu am cand sa citesc din urma..aaaa, am vazut alte mamici in listutaFelicitari fericitelor si curajoaselor mamici!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

Buna ziua,

Eu nu am mai intrat de vreo 4 zile, am fost si ingrijorata cu frate-miu care a facut peritonita si parca nici nu am avut timp. Am pierdut vreo 4 capitole, sa vad daca am timp sa trec repede prin ele.

La noi totul bun, mai putin faza cu frate-miu. Se duce de un an la dr. si tot zice ca il doare la apendice si nimeni nu a zis ca ar avea ceva. Joi i-a fost rau, vineri s-a dus cu tot cu bagaj la spital, i-a zis ca are apendicele inflamat dar ca nu au bloc operator si sa revina luni. Intre timp, probabil sambata, i-a pocnit (asa a simtit el') si a stat asa saracul pana luni dim, la opt era acolo si a intrat in operatie de abia pe la 12 juma. A iesit pe la 4, am facut ture ture eu pe la telefon, cumnata mea pe la usa. Sper sa fi bine. E de luni in spital, cu 2 drenuri. ufff, mari emotii si tot mai stau cu frica in san.

Daca s-a discutat despre dvd-urile de la party, va rog sa imi trimiteti si mie pe privat. Multumesc. Ma duc sa mai citesc din urma...sau sa ii fac supa lui Tudor? Supa mai intai...sunt asa de obosita, mai mult de griji.

Mamicile mai pricepute la medicina, credeti ca va fi ok de acum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia1178 spune:

Cecilia, si noi avem aceasi problema cu "nu-i voie", rade si face traznaia...noi avem o gramada de carti in rafturile de jos..le ia si cand ii spun ce nu e voie rade si le "rasfoieste".Nu am unde sa le mai pun asa ca sunt cu ochii pe ea, de regula ii iau cartea si ii atrag atentia cu altceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui claudia1178
si de ieri a inventat o noua moda ....uite asa:http://community.webshots.com/user/claudia117829


Pai numai imbracata asa putea servi biscuitii!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Erina
Yaia, nepotelului meu i-a fost recomandat inotul dar cum facea frecvent otite a fost nevoit sa renunte. cred ca vfa face dans sportiv sau aikido. sanatate sa scapi usor de raceala.


Eu am ajuns la concluzia ca inotul nu are nicio legatura cu otita. Tudor face inot de la 3 luni si a facut otita numai cand a venit in contact cu piticii la biserica (care pitici mergeau la gradinite) si cu cei de la gradinita. De cand a inceput gradinita, o tine dintr-o otita in alta!

Mersi si sanatate si voua, off, sa treaca odata toate bolile!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui melaniatud

Buna ziua!
Ne mai tineti minte?
Mai intai vreau sa urez tuturor micutilor La multi ani pentru implinirea primului anisor!
De cand nu am mai intrat pe forum s-au derulat urmatoarele evenimente importante:
- sarbatorit copilul si taiat motul la Bucuresti...petrecere, multe cadouri, toate bune si frumoase
- Tudor merge bine singurel de la 1 an si o sapt...suntem super incantati de reusitele lui, este vesel si pus pe sotii
- sambata trecuta am fost nasi de cununie la Iasi si Tudor cavaler de onoare in frac cu papion
- maine suntem iar nasi...la aceeiasi finipt ca fac iar nunta in orasul natal al finei adica la Targu Ocna
- sapt urmatoare tai motul finutei mele
- si cealalta sapt mergh la o petrecere de botez

Suntem faliti va dati seama si f f ocupati...eu sufar de oboseala cronica si Tudor are muuuuult chef de mers peste tot si de joaca...

Intr-un cuvant suntem f bine sper sapt urmatoare sa reusesc sa descarc niste poze pt ca ...am cu ce ma lauda

Sper sa fiti bine toate si copii vostrii ...nu am cand sa citesc din urma..aaaa, am vazut alte mamici in listutaFelicitari fericitelor si curajoaselor mamici!


Mai, da' bine mai strig!
Bravo pt. vesti bune! Sa o tineti tot asa (cu petrecerile, nu cu falitul)!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Claudia, multumim. Dar vad ca a facut ceva ravagii prin garderoba Teodora ta!
E tare dragalasa. Cu cartile chiar acum citeva minute Daria rasfoia Alimentatia sugarului si copilului mic. Sa fie vreun apropo??? A mincat tare bine astazi. La bichi, ca la ea mincarea e mai gustoasaaaa. Acum a baut un biberon de lapte si mergem la nani. Vreau sa ii schimb programul de somn. Deasemeni am observat ca maninca mai bine de cind am taiat snack-urile si am pus mesele mai rar-la 4 ore.

Melania, bine ai revenit cu vesti. Sa iti fie de bine perecerile. la multi ani pentru Tudorica!!! Asteptam poze!

Cecilia, uite ca si tu te alinti. Esti de virsta sotului meu si doar cu un an mai mare ca mine...Sa stii ca si eu simt asa uneori, poate unde avem copil asa de mic...sunt constienta ca trebuie sa ne mentinem sanatosi si tineri pentru a ao ajuta pe daria cit mai mult!!!


www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui urmychance
vineri s-a dus cu tot cu bagaj la spital, i-a zis ca are apendicele inflamat dar ca nu au bloc operator si sa revina luni. Intre timp, probabil sambata, i-a pocnit (asa a simtit el') si a stat asa saracul pana luni dim, la opt era acolo si a intrat in operatie de abia pe la 12 juma.
Mamicile mai pricepute la medicina, credeti ca va fi ok de acum?


cum adica l-a trimis acasa?
Astia in Romania (si nu numai)au luat-o razna de tot! Te lasa sa mori cu zile. Si eu ma odihnesc, cum mi-a zis medicul, poate se sperie raceala si pleaca singura!

Eu nu ma prea pricep la medicina, dar sunt convinsa ca totul va fi bine!
Uite, un pt. tine, sa treaca grijile!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Urmy, sanatate multa fratelui tau. Nu stiu ce sa zic. Poate un medic dintre mamici sau cineva care a avut sau auzit despre o experienta similara sa iti spuna mai multe.

Nu a putut merge la un alt spital??? Offf, ce sistem de ****!!!

www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia1178 spune:

Urmychance, sper ca totul v-a fi bine...multa sanatate pentru fratele tau si insanatosire grabnica.

Mergi la inceput