Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (209)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Iata cateva poze aici http://community.webshots.com/album/568245203LsHgVe

Mai avem o gramada dar tb sa-mi fac timp pt o selectie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

Multumesc fete dragi si frumoase,

Ce sa spun? S-a dus la Spitalul Militar, cu recomandare la un dr. anume. Frate -miu lucreaza in armata, are si o functie maricica (maior) si a zis ca o sa aiba ala grija de el. Poate l-a aspirat bine, dar tot a gresit ca l-a trimis acasa. Iar la urgenta nu a vrut sa se duca, a asteptat/...cum o dai, nu-i bine. Si frate-miu e asa un capos si nervos...nu poti sa iti dai cu parerea ca se ia de tine....is tare mahnita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Citat:
citat din mesajul lui urmychance

Multumesc fete dragi si frumoase,

Ce sa spun? S-a dus la Spitalul Militar, cu recomandare la un dr. anume. Frate -miu lucreaza in armata, are si o functie maricica (maior) si a zis ca o sa aiba ala grija de el. Poate l-a aspirat bine, dar tot a gresit ca l-a trimis acasa. Iar la urgenta nu a vrut sa se duca, a asteptat/...cum o dai, nu-i bine. Si frate-miu e asa un capos si nervos...nu poti sa iti dai cu parerea ca se ia de tine....is tare mahnita!

Tudor- 17.09.2007

Lasa ca o sa fie bie...asa-s astia din armata...caposi (posed una bucata tata fost cadru)!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia1178 spune:

Iar cu poza aceea haioasa.....eu tocmai luasem hainele de pe uscator si le impatuream sa le pun in dulap.............iar domnisoara a luat maioul si chilotii sotului si le-a pus in cap........ca urmare ati vazut rezultatul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Mai dam si noi pe la dulceturi si papanasi :)

carpatina, luy, papanash, Yaia - multumim ca va ganditi la noi !

Chiar daca nu am fost la petrecere (din pacate) am luat si noi acel virus cu febra mare si am tras 4 zile cu febra de pana la 39,5°C. Iar aici mi-au spus sa-i pun paracetamol supozitor doar dupa febra de peste 39°C. Cica pana la 39 corpul combate singur si nu-i periculos (!) pt copii. Noi am alternat cu Nurofen siro (pe care nu-l ia decat fortata :))

Acum am scapat de febra, dar parca ne pasc niste muci, se tot freaca la nasuc.

In zilele cu febra a dormit cu noi, de fapt calare pe mine si aseara a facut un circ monstru cand a trebuit sa doarma la ea in patut, se arunca pe spate, tipa si salta-n pat de am zis ca-l rupe. Am cedat, dar astzi avem program de nedormit pana se obisnuieste iar cu ideea ca nani se face-n patut la ea si nu la mine pe piept.

De la atata carat in brate trebuie sa merg la masaj, caci durerile de spate se lasa spre picor.

Avem pe drum dintisorul nr.6!

Merge singura foarte bine!

Eu am fost iar la dr pt caderea parului, si, cum bine spunea Yaia, nu-s in stare de nimic. Dr de fam ma trimite la dermatolog pt analiza parului, dermatologul ma trimite la dr de fam si ginecolog. Am platit sa-mi faca analiza mineralelor, eu am cerut-o, iar dr imi dadea dreptate cand il intrebam daca de acolo poate fi masiva cadere, ori de la prea multi hormoni masculini. Daca nu-l intrebam eu si nu ceream eu analizele, ma trimitea iar acasa sa iau zink, desi am luat 3 luni si nu s-a vazut nici o ameliorare.

Un we linistit si insorit va dorim! Sanatate tuturor!

www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia1178 spune:

Maruntzika, Teo de cand a fost racita ultima data doarme cu noi in pat...........patutul ei e deja in pod.........in nici un chip nu a mai vrut in patut.
Si mie mi-a cazut rau parul, acum ma tratez cu Revalid.......vad ca incepe sa-si rvina parul meu pentru ca nu vreau sa-l tund.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Urmy sunt sigura ca totul o sa fie bine, uite sa nu mai fi necajita.

Marunzika si mie imi cade parul destul de mult, dar nu am facut nimic zau daca mai am timp sa ma gandesc la asta, eu am ramas pe ultimul plan, uffffff trebuie sa incep sa-mi fac timp si pt mine...de cand spun asta, dar in afara ca merg la cosmetica nu am facut nimicam devenit tare delasatoare si asta nu e bine, daca va spun ca nu m-am mai machiattttttttt de nu mai stiu cand, iar cu creme mai rarut, pomit sa-mi revin .....ca incep sa se vada aniiiiii

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Claudia, multumesc din suflet
a fost doamna Culcer la noi.
bb e mai bine, are doar muci.
Despre Sofia, cica are episoadele subfebrile si somnolenta de la tonele de muci, plus a facut otita prima data in viata ei.La urechea stanga mai pronuntat decat la dreapta, a zis ca e congestie de la muci. Da a zis ca sa-i pun Otocalm, sa nu-i dau pe gura antibiotic, decat pt tuse ambroxol si patlagina ,plus ketofu , astea trei si ea si Gh. Nu are nimic pulmonar, slava Domnului.
Am chemat-o pt ca ma speriasem, era f rau , adica ochii impaienjeniti, tuse, muci si episoade de somn brusc, ii cadea capu si adormea ca un bebe mic.Mi-a fost frica sa n-aiba iar pneumonie.
_




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Iar am ramas in urma cu scrisul dar incerc sa recuperez pe parcurs.

papanash, tu spuneai ca-ti sunt cunoscuta in poze? Eu m-am nacut si copilarit doar in Ploiesti. Cativa ani inainte sa raman insarcinata am bantuit prin ceva cluburi prin Bucuresti...dar nu cred ca de pe acolo, iar daca la party nu m-ai remarcat, inseamna ca e doar o coincidenta

Vis a vis de dry test, mi-a venit rezultatul prin mail, gradul de risc pt SD mi-a iesit 1:239 comparativ cu 1.250 care ar fi fost risc scazut. La Vladi imi iesise si mai rau, 1:50. Marit o sa merg la dr si o sa vedem ce spune, daca e cazul de amnio sau nu. Daca ar fi dupa mine nu as face, mai ales ca translucenta nucala mi-a iesit f bine.

andrada79, in Anglia exista o pudra care se da pt dureri de dinti, e foarte buna...eu ii dau lui fi-miu doar la crize si are efect. Amanunte gasesti www.allcures.com/shared/product.asp?id=84" target="_blank">aici

Ma bucur ca usor, usor se inzdravenesc copiii bolnaviori, le urez in continuare sanatate multa.

N-as vrea sa zic hop pana n-am sarit parleazul (adica pana n-am rezolvat problema) dar vreti sa va zic ce a mancat fi-miu ieri? 260 lapte dimineata, la 10.30 vreo 200 g fructe (mar, piersica, banana si putin iaurt blenduite), pe la 3.30 dovlecel umplut (1/2 dovlecel) si 4 polonice de supa a la grec, pe la 8 seara o chestie facuta la cuptor cu orez, mar copt si scortisoara (cantitate rezonabila). Inainte aveam alta reteta dar am gasit ceva interesant in "400 retete culinare pt copilul tau de Laurentiu Cernaianu" si a mers snur. La culcare a mai baut 260 de lapte si somn de voie. Am fost tare fericita, sper sa-i tina DD obiceiul.

Pot sa ma mai laud putin cu programul de somn al lui Vladi? Cand nu avem probleme de sanatate sau cand nu mergem la vreo petrecere, se culca pe la 9 - 9.30 seara, doarme (fara pauze) pana pe la 7 - 7.30 cand ii pun in manute un biberon de lapte pe care il bea rapid, adoarme la loc si se mai trezeste pe la 9 - 9.30, uneori si 10. Boierie curata.

Andreea in 14+ si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

offfff iar copilasi bolnaviori
Sabina,sanatate multa Sofiei si micului Gheo, iar tie ca ai nevoie...... asa de moral.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze

Mergi la inceput