Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (25)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Tot studiind rezultatul la echografie, am vazut si masuratorile la IR-uri, despre care vorbeau niste mamici in capitolul precedent! Mie mi-au iesit urmatoarele valori:
artera ombilicala - 0,570
artera uterina stg. - 0,8
artera uterina dr. - 0,9.
Dr. nu mi-a zis ca ar fi ceva in neregula dar imi amintesc ca in capitolul precedent aceste valori (stg./dr.) erau considerate mari. Rog pe cine a mai facut echografie in sapt. 18 sa-mi zica si mie ce valori i-au iesit, pt. comparatie!! Multumesc!

mihaela
18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Fetele bine Ati venit in grupul nostru. Sa aveti sarcini usoare si copii sanatosi si frumosi. Mititica bine ca ai scapat doar cu vaginita si nu altceva mai grav, oricum vestea cea mare a sters orice suparare.
Eu astazi am avut tupeul sa ma epilez cu ceara pe picioare, pe jumatate de picioare. Ma simt bine si pe perioada operatiunii a fost ok. Adica nu m/a durut nu m/am incordat.Oricum luasem tratamentul inainte preventiv. Daca ma simt bine voi incerca si pe restul de picior. Am ajuns sa ma fac pe parti componente, evident ca nu eu singura.
Sanatate sa fie ca ne facem noi mari.


SANATATE SI WEEKEND FRUMOS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plici plici spune:

buna fetelor

millie iar esti racita?????sau e aceeasi raceala care nu ti-a trecut inca?

aris, alina.n cum va vin hainutele? sunt ok? Bluza "cucu" o puteti spala fara grija la masina /30-40 grade, e in siguranta pana si sclipiciul de la ochi

monik nu arati a dop deloc hahahha...ce haioasa esti! arati f bine. sa ne pov si noua cum e la morfo, eu ma duc miercuri...

si eu am contractii ...sunt din acelea BH, care cica pregatesc uterul pentru nastere..nedureroase, mi se face burta un pietroi pt niste secunde si apoi se relaxeaza....

pup si la fetele noi, bine ati venit

mai citesc din urma ca am de recuperat.
va pup, noapte buna, revin dimineata sa-mi beau cacaua cu lapte cu voi aici.


corina21+ Robert Andrei




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna mamici cu samburici,

o sambata frumoasa va doresc si numai bine;insanatosire grabnica bolnavioarelor.

Noi parem ok ..sper doar asa sa fie si nu doar sa mi sa para...





Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu'Bodo

Varsta lui BB2

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Buna dimineata!m-am trezit si eu mai bine dispusa,vai ce dureri de articulatie ,cap si frisoane am avut aseara...ne avand mare lucru in casa m-am trata cum am putut ,am papat un grefuit am baut un ceai de tei si mi-am facut baie cu apa calda si sare mult la picioare.M-a ajutat enorm sunt doar un pic amortita in rest e spre bine.Acum fug la farmacie sa-mi cumpar osccilo si niste ceaiuri si fructe

monica 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia2008 spune:


Millie ai fost deja la farmacie ? Daca nu ti-au recomandat de acolo poti lua si paragrippe - ptr frisoane, dureri musculare si de cap si homeogene - ptr durerile in gat, tratament homeopat ce e produs de boiron - cele de mai sus inclusiv oscilo..... de asemenea paracetamolul, atentie !!! simplu, este sigur in sarcina. ce ai tu trebuie tratat urgent si bine

bineinteles ca si ceaiurile sunt foarte bune, in raceala este indicat consumul marit de lichide pentru eliminarea infectiei, dar in cazul nostru pe langa ceaiuri care pot tine doar in frau o raceala un tratament simtomatic nu poate fi decat de folos


si Millie atentie cu apa calda la picioruse, cat de calda este !!!!!!! da ?

hai si insanatosire grabnica

daca cumva faci febra si nu scade cu un paracetamol fuga la spital

16 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodica2008 spune:

buna dimi la toata lumea!Va si va doresc o zi excelenta.
Millie insanatosire grabnica,tie si tuturor fetelor bolnavoiare.
Rodica+14

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna22 spune:

pupici la burtici!
am fost si noi la munte, ne-am distrat....tare bine ne-a prins! dar acum gata, inapoi acasa!
bun venit noilor burtici! sarcini usoare si bebei sanatosi le doresc!

noi azi am schimbat semnatura, dar...dragele mele....eu sunt paranoica...nu imi vine sa cred ca sunt ....nu am avut si nici nu am simptome si nici nu mi se cunoaste burta si tare ma oftica treaba asta
fetele de varsta apropiata, la voi se cunoaste ca e bebe? balonata sunt si eu si seara am o burta de parca sunt in 7 luni, dar daca sug burta dimineata nu se vede nimic!

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa101 spune:

Va multumesc mult pentru incurajari burticilor , e foarte dureros dar trebuie sa mergem inainte si sa ne gandim la fetita ce va venii pe lume sa gandim pozitiv si sa ne consolam cu gandul ca asa a vrut D-zeu sa se intample.
Bebelina noastra este mai mica cu 1 saptamana deci ar trebuii sa nasc intre 19-28.03.2009, sa vedem ce zice Dr.Tutunaru-Elias, cred ca tot prin cezariana voi naste, tinand cont ca la primul copil tot cezariana mi sa facut, port si ochelari miopie 3,75 deci nu cred ca am nici o sansa sa nasc normal, o sa vedem la momentul potrivit.
Poze cu noi si ingerasul nostru ce are grija de noi de acolo de sus, Lucian http://alexandraciobanu76.hi5.com

18 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Multumesc fetele pt sfaturiEmilia am fost deja la farmacie dar nu-i nimic ca o sun pe mami si o rog sa mearga ea sa-mi cumpere si ce mi-ai spus tu Fetele ce am patit aseara a fost din cauza curentului de la servici asa ca aveti si voi mare grija.Multa sanatate si voua!!

monica 21+

Mergi la inceput