Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (25)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Bine ati venit noile burtici! Mititica felicitari pt baietel!!Fetele in afara de osccilo ce as mai putea lua pt raceala??? ma simt tare aiurea ma dor toate

monica 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

urez si eu bun venit fetelor care ni s-au alaturat, sarcina usoara si bebiti sanatosi.Alexa .
"Contractii" am si eu, mi se intareste uterul si se face ca o minge.Eu poate ajung la dr.saptamana viitoare sa vad ce-mi zice.Oricum sunt dese si mai ales cand stau cu burta in sus.Asa ca incerc sa imi gasesc o pozitie in care sa nu ma jeneze.Sper ca sunt normale.
Pupici!!!

georgiana

http://s359.photobucket.com/albums/oo40/gogoasha27_2008/georgiana/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Aha, deci asa e cu morfologica... Eu am luni, la Medlife, sper sa va pot povesti chestii mai detaliate - doctorita la care merg nu e foarte comunicativa, dar sper sa vina si tati si s-o traga de limba.

Bombonique, bine ai venit! Sarcina usoara si sanatos!

Mai fetelor, m-ati pus pe ganduri cu contractiile. E posibil sa ai si sa nu iti dai seama?



Monik 20+

CASA LU' BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Buna seara mamici!

Florinela, Mititica, felicitari pentru cavaleri! Am observat ca toate 3 avem UM pe 17/06/08 si toate baietei, deci e sigur ca 2 saptamani mai tarziu s-au impartit baietei!

Grace, felicitari pentru minunata pereche!

Alexa, Bombonique, bine ati venit, sarcina usoara si bebe-i sanatosi!



mihaela
18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Fetele in afara de osccilo ce as mai putea lua pt raceala??? ma simt tare aiurea ma dor toate

monica 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodica2008 spune:

buna fetelor!
Plici plici multumesc mult pt pm.
Carmenada si eu am fost la fel de stresata ma intrebam in fiecare moment "oare este bine bebe",cam pana la 3 luni eram disperata parca inebunisem mai ales ca am avut si o sarcina pierduta in ianuarie si imi era tare frica sa nu se intample iarasi,dar cam de 1 saptamana sunt ok.Nici un test nu iti spune cu certitudine ca bebe este ok,dar incearca sa iti controlezi gandurile!Te pup sa ai grija de tine si de bebe.
Millie Pt gripa incearca cu incredere ceaiul de ceapa cu miere este extraordinar,pe mine m-a ajutat enorm.
Bine ati venit fetele cele noi sa fiti sanatoase
Va pe toate sa aveti grija de voi si bucurati-va cat mai mult de momentele atat de speciale care ne sunt daruite cat il purtam pe bebe in burtica!

Rodica+14

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Noi am fost astazi la echograf, ne-a zis numai de bine, si totusi... ca vorbea o mamica de paranoia raspund prezent! bebe-ul are aprox.300 g +/- 44 g, si este conform biometriei in varsta de 19 sapt. 4 zile, iar dupa UM - 18 sapt. 3 zile, deci mai mare cu 8 zile. Dr. zice ca nu am de ce sa ma ingrijorez sunt permise pana la 2 sapt. de diferenta intre varsta dupa UM si varsta echografica si ca data cand ramai insarcinata nu e chiar batuta in cuie, doctorii calculand-o tot statistic. Dar, de ce nu m-as stresa eu in continuare in loc sa ma bucur ca bebe e grasunel si se grabeste s-o cunoasca pe mami! Mi-a recalculat DPN, acum e 16.03.2009, dar cine stie cum se mai schimba pe parcurs. As fi vrut ca bebe va fi berbecut la fel ca taticu' acum am trecut la pestisori! Asta e, sanatos sa fie!



mihaela
18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Millie, din cate stiam eu cate un paracetamol nu e un capat de tara. Eu am preferat sa nu iau nimic altceva decat oscilo si fructe - portocale en-gros, cate 2 kg pe zi. Sotul meu vad ca si-a mai crescut imunitatea cu amestecul de scortisoara si miere pe care l-am vazut recomandat si aici. El racea foarte des si acum in afara de cateva stranuturi nu a avut nimic.

si sanatate!

Monik 20+

CASA LU' BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Millie (Monica) incearca un ceai - infuzie din macese (fructe uscate, nu pliculete) - gasesti in farmacii, adauga multa miere, lamaie si scortisoara. La mine a functionat de fiecare data, plus ca macesele si scortisoara au efect si asupra infectiilor urinare.

Eu mai beau - preventiv - apa + jumatate de lamaie stoarsa, in fiecare dimineata, pe stomacul gol si se pare ca pana acum m-a protejat. Plus mult fresh de portocale sau grepfruit...

Cam atat pot sa-ti spun eu...Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Multumesc pt raspunsuri!!

monica 21+

Mergi la inceput