Colectia de toamna-iarna 2005 (214)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

V-am lasat o tzara sa mai si muncesc. Cand revin: Mitza pt retetele de dorada. Parca as incerca-o pe a doua dar cred ca voi cumpara si cele doo kile de sare din Carref ca nu strica la casa omului.

Anda multam forte de reteta dar vreau mancar gatita.
Cum nu stii retete cu peste? Pai de la tine am primit super reteta de paste cu shrimps (creveti) dupa care ma dau in vant, am facut-o de nu sti cate ori.

Noki daca mai face febra si dupa 3 zile va tb schimbat antibioticul. Nu dispera; la mine intotdeauna functioneaza banalul Ospen. Speram ca nu va fi cazul totusi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

crevetii nu au branhii, sa fim bine intelesi. de-ale (retete) fac si stiu mai multe. cu branhii nu. decat in tigaie am facut. nu mi-a cerut nimeni, e adevarat. dk imi cerea cineva, poate ma apucam. si eu nu ma innebunesc dupa peste.


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Nu ti-a cerut nimeni?
Ia sa-l instruiesc eu pe Nichita la proxima intalneala...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Vecina Noki cuvintele tale ma doare.....Adica ce vrei sa "implichezi" ca eu nu sunt o mare maestra a artei culinare....Cum crezi ca am facut un baiat de 3 ani si 19 kg.....Acum lasand gluma la o parte eu una sincer ma intreb destul de des cum naiba manaca fi-miu cu atata pofta anumite bucate gatite de mine ca pana nici mie, care am o foarte buna parere despre mine, nu imi plac si par a avea ,unele, in special orezul, un usor gust de tencuiala. Cred ca femeile care vor intra in viata lui fi-miu imi vor multumi ca l-am invatat cu greul, asa ca nu o sa faca fite la mancare, orice i-ar da.
Mita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mitzo, te salveaza senior Horhe care stim prea bine ca este maaare mester culinar. Apropo de printul tau consort...e a doua dimineata in care fii-mea se trezeste cu un zambet larg pe buze, cauzat de personajul mai sus-amintit, si-mi povesteste cum a visat ea pe George-taurul care da din copita si vine si-o impunge in burtica si pe ea si pe Tzitzi.

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Vecina te rog sa nu mai pui alaturi cuvintele george-taur-impuns, suntem pe un forum despre copii., iar imaginatia mea este forte bogata la ora asta.
Mita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Soacra-mea e extraordinara!!!
Vine alaltaieri la noi, o sun inainte sa ii spun sa nu aduca nimic de mancare de data asta ca vreau sa fac eu. Vine cu o tava mare de lasagna... cumparata ca de obicei! Si eu statusem sa gatesc de mi-au sarit capacele...

Azi: ii las frigiderul plin ea ma suna sa ma intrebe daca poate sa se duca cu miss la sandwiceria din colt sa manance de pranz...Of course ca i-am zis da, doar ca am pus-o in garda ca nu sunt decat sandwiciuri acolo... Atunci nu, zice ma duc la magazin sa cumpar ceva. Cu un calm uimitor i-am zis ca o sa trebuiasca sa aruncam ce e in frigider ca doar deseara plecam cu totii peste weekend.... Raspuns, aha, deci vrei sa fac ce e in frigider...

Concluzie: nu as putea sa traiesc cu soacra in casa mai mult de 2 zile! Dar nici cu mama de altfel! Deci e clar ca am o problema pe undeva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mitzo, de cat timp nu a mai dat consortul pe acasa, de ai atata imaginatie?

Alinush, beton socra! Morala: nu mai gati!!!!

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Vecina suntem intr-o perioada romantica asa ca am inceput sa ma dezmortesc.
Mita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Aoleu ce mult ati mai scris de ieri dupa-masa. Io nu tin pasul cu voi nici cand sunt acasa.
Constat si eu cu tristete ca pe ai nostri copii i-a lovit boala, in diverse variante ce-i drept, dar parca ar fi o epidemie nu alta: de la muci, la viroze, amigdalite, otie la rubeola si etc. Sanatate maxima la toti copilasii.

Am inceput sa incropesc o parte din meniu, tre sa ma mai screm nitel. Va fi bufet suedez, ma gandeam sa facem platouri cu diverse:sunca, rulouri, cascaval, chiftelute, snitel taiat fasii, cu rosii, castarveti, ardei, masline etc, apoi diverse salate: de boeuf, de vinete, de ciuperci, ma gandeam si la salata de conopida. Na, pana aici am ajuns, bauturi avem de toate, tortul, praji le aduce mama.
Suntem gata de party, desi cred ca maine ne asteapta o zi super grea. O parte din papa as vrea sa le facem in seara asta, ca maine va mai trebui sa fac nitel curatenie , aspirat, stres praf, plus imbaiat, spalat pe cap etc-etc. Nervi de fier imi doresc.

Fetelor o intrebare...maine se schimba ceasul? Si daca da cum? Parca asa retin ca schimbarea se face in ultima sambata a lunii octombrie, nu?

Mergi la inceput