Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(6)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabryella81 spune:

Oana du..ce frumos e...iar mi-au dat lacrimile..e superb

8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Animagus spune:

simsof, transmite-i salutari lu' madam Sarah Palin, cind va mai vedeti.

In alta ordine de idei, am fost si noi la control. 10 saptamini, un scurt echo, totul normal. Au trecut deja 10 saptamini... tiii pai miine-poimiine schimb scutece :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia_alt spune:

Buna seara burticutze!!
Acu m-am intors de la eco si sunt happy. A zis d-na doctor ca am 7 sapt si 3 zile, i-am vazut inimioara lui bebitza batand si a mai zis ca are 13mm.
Acum sunt mult mai linistita pt ca s-a vazut activitatea cardiaca.
pupici la toate si sa dormiti cat mai bine.

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

felicitari flavia si tine-o tot asa:).

Oana, superb filmuletul!

Sara , iti tin pumnii si ma rog sa fie bine!

Eu am fost astazi si mi-am luat rezultatele, doar toxoplasmoza stiu ca mi-a iesit bine - o pot citi singura - insa restu (anti-rubeola, listeria, citomegalovirus, clamidia) imi va spune dr maine la 16.30 si abia astept!

Simtome nu am decat daca palpez sanii ma dor si cate un is de greatza asa uneori....

Pupici la burticoase si somn dulce

9 +

http://bd.lilypie.com/pruSp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza23 spune:

Neata burtici somnoroase!

7+
In asteptarea unui inger


GOD is a DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubita_tiana spune:

SARAH, eu am facut prima data cand aveam 5 sapt si o zi, eco vaginala, la un eco nperformant, cu dr meu de suflet sa i zic asa, in care am cea mai mare incredere....si s-a vazut ceva mic, care abia se zarea, daca ma invatati cum sa pun poza, va pun poza aici.....si dr a zis ca cu tot cu endometru are atunci 9.5 mm....deci f mica era sarcina efectiva....daca cu tot cu endometru avea atat....
trebuie sa precizez ca celalalt medic nici nu a vazut sarcina in aceeasi zi...
apoi, m-am dus peste 2 sapt, la acel medic care prima data nu a vazut nika cu ecograful lui, si desi eu aveam doar 7 sapt si 1 zi, el mi-a facut eco abdominala, si a vazut saculetzul, care l-a masurat si a zis ca are 12.63 mm..... aferent unei sarcini de 6 sapt si 3 zile, deci cu 4-5 zile mai putin decat dupa ultimul ciclu.....
nu mi-a aratat embrion, sau inimioara.....
ma ingrijorez pt ca ultima sarcina pierduta am pierdut-o la 24 sapt, fara sangerare, fara durere...pur si simplu inimioara ingerasului meu s-a oprit, si sunt abia 8 luni din februarie si inca exista durere in sufletul meu si teama, dar si o mare de speranta....

peste alte 2 sapt, voi merge la dr meu, care c siguranta imi va face eco vaginala, si sper sa mi arate inimioara si sa mi zica ca totul e bine.....
atatea sperante incat....fara acest bebe, din nou viata mea s-ar da peste cap.....si planurile si sperantele mele ar esua.....

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubita_tiana spune:

trebuie sa va spun ca desi am abia 8 sapt, burtica mea a prins contur...pur si simplu e rotunjoara, si nu vorbesc de colaci de grasime pe talie, am o burtica pronuntata in fata sa zic asa.....nu doar mi s-a ingrosat talia...si lucrul acesta ma face sa sper ca bebele meu creste si acolo inauntru

v am pupat

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricika spune:

buna dimineata burtici
Sunt si eu pe aici dar cu treaba pe la birou....Eu nu am simptome deloc, nici macar sanii nu sunt durerosi, nimic, singurul simptom e seara cand ma ia fii-miu in primire si ma joc cu el si il iau in brate si incepe sa ma doara spatele.
Pup toate burticile care si-au vazut comorile la eco!

Floricika 8+ si mamica de David Gabriel (15.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia_alt spune:

Iubita imi pare tare rau pt experienta ta. Sper ca de data asta sa fie totul bine. Numai Doamne Doamne ne poate ajuta. Atatea intrebari mi-am pus si m-am gandit cum e posibil ca la 24 sapt sa inceteze sa mai bata inimioara. Daca o iei asa nu doar primul trimestru e important pt bebe, ci toata sarcina.
De aceea eu cred ca trebuie sa incercam sa gandim cat mai pozitiv, ca altfel am fi tot timpul stresate si nu e bine.
Eu maine incerc sa pun poza care ne-a dat-o ieri pe net, pt ca nu ne-a dat CD cu ea ci a scos-o la imprimanta ( si trebuie sa o scanez ca sa o pun ).
dulce pe toate!!!!!


6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Iubita_tiana, te inteleg perfect caci suntem in aceeasi "oala".
Gandeste pozitiv, crede-ma ca functioneaza.
Eu sunt o nebuna!!!!!!
La doar 4 luni dupa pieredere am ramas iarasi insarcinata (sunt constienta ca numai Dumnezeu mi l-a dat caci stii foarte bine ca trebuie o perioada de refacere si eu eram in acea perioada).

O maicuta de la Ierusalim mi-a zis sa gandesc pozitiv caci voi avea o minune de baietel.....DOAMNE AJUTA!

Eu am probleme cu tensiunea si pulsul si mi-e tare teama......

Dar draga mea stiu SIGUR ca noi AMANDOUA vom vorbi aici si la cele 38 de saptamani cum sa ne pregatim pentru spital.
Te rog capu sus!!!!!
Fii mandra!!!!!Ai o minune in burtica!!!!!!



9 +

http://bd.lilypie.com/pruSp3.png

Mergi la inceput