Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (34)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Am uitat sa va scriu si bilantul nostru de la 5 luni: 7150 g si 66 cm. De luna trecuta pina acum a luat 400g - nici prea mult, nici prea putin...

Ma duc sa ma intind in pat ca nu ma lasa burta asta...

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns socrate spune:

Sa ma laud si eu, am atins 8 kg. Ieri cantarul oficial arata 8 kg.
Probabil am crescut si in lungime ca nu suntem grasuni.
Apropo, voi ce nr de pampersi folositi? Noi suntem tot la 3.
Ma gandesc sa incerc si un 4.


Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui socrate

Sa ma laud si eu, am atins 8 kg. Ieri cantarul oficial arata 8 kg.
Probabil am crescut si in lungime ca nu suntem grasuni.
Apropo, voi ce nr de pampersi folositi? Noi suntem tot la 3.
Ma gandesc sa incerc si un 4.


mami de Edvin Sebastian
Sebastian





ce flacai!! ce flacai!!!

fiica mea a mancat san acu 2 ore, acu i-am bagat 100ml de bibe. Cred ca nu s-a saturat. Dar io is varza de obo asha ca nu am cum produce...
ma duc sa negociez cu fiica mea, poate doarme 30min. Pic de somn.



o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Fetelor va pup pe toate, Miss, Leeloo, lili, andreea, nicole , socrate!!!!! Multumesc pentru incurajari, ptr pupicuri si ptr tot!!! Sper ca n-am uitat pe nimeni
Am tras un pui de somn cu bebeluna si vreau sa iesim pe afara la ora 5 ca prea e frumu afara. Si eu tot in scaunul chicco poly ii dau sa pape. Mie oricum, mi se pare ca bebeluna sta foarte bine in funduletz (sprijinita sau in scaunele tinuta de cureluse). Aaaa, m-am binoclat si eu in gura ei si cred ca e pe drum primul dintisor. Se vede gingiutza alba si umflata (ca si cum e un dintzisor acolo gata sa iasa). Abia astept sa ii iasa sa scape de dureri, saraca...
Fug sa i-l fac pe bibe!

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

fetelor,

In curand adica peste vreo 2 saptamani am sa incep cu suculetul de morcov si as vrea ca morcovii sa fie cu cat mai putine chimicale eventual bio. Exista pe undeva in Bucuresti? Voi cum faceti?

pisica mama de Ana Maria si Elena Ruxandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bratafel spune:

melly23 - eu folosesc pentru desfundat nasucul (nu a fost niciodata racita) spray Sterimar. Este foarte bun. Costa cam 23 ron.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Legat de pampers tot nr. 3, Noi avem 7kg si 65cm.

pisica mama de Ana Maria si Elena Ruxandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada79 spune:

Miss ma bucur ca ai revenit! Am ras cand am vazut ce ai scris legat de relatia cu sotul tau ca si eu sunt la fel, asa ma apuca cateodata si ii palesc un pumn sau un picior, cum nimeresc si eu ca el e cat usa si eu o pitica de 1,60 .
Iulia ma bucur ca esti mai bine!!!!
Socrate Tiberiu are 7 kg si noi folosim nr 3 la pampers dar am vazut ca il mai strange uneori la piciorus si am pus nr. 4 ca tot aveam si am observat ca ii sunt buni, chiar nu ii sunt mari!
Lilly iti sta ff bine eu una am parul lung de cand ma stiu si nu am avut curajul sa ma tund chiar nici acum cand imi cade cu tona! Bravo arati super!

In rest ce sa va zic decat ca sunt fff suparata. Tiberiu e super marait de cateva zile, saptamana trecuta nu a luat in greutate decat 20 grame si ieri mi s-a parut mie mai tras la fata si l-am pus iar pe cantar si a dat jos 50 grame. Nu mai vrea san cam de doua zile! Doar seara si dimineata papa mai bine la san apoi in timpul zilei mananca 5 min dupa care lasa sanul si incepe sa planga.I-am dat biberon decat sa nu pape nimic si tot asa ca o sa ajung sa il intarc . Uneori parca vrea alteori daca ii bag biberon face ca toate alea. Astazi nu a mai vrut la masa de 11 san si la 14.00 m-am muls ca ma durea sanul si ..... surpriza am umplut imediat 120 ml dar apa chioara. Inainte aveam asa transparent laptele dar doar la inceput apoi venea mai alb, mai consistent.Acum si dupa 120 ml tot asa transparent curgea! Abia trag de el sa manace! Uffffffffffffffff!!!
Cand i-am zis doctorei ca nu a luat decat 20 mi-a zis sa il bag mai repede pe mancare! Asta e daca laptele meu nu mai e bun am sa ii dau biberon desi parca se rupe ceva in mine...........

http://community.webshots.com/user/Andrada7928

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Andrada,

Probabil ca dupa 5 min laptele se cam termina si copilul ar trebui sa traga cu mai multa putere si se supara. Daca laptele ar fi mai slab atunci ar cere mai des de mancare probabil.Si daca are rosu in gat sau nasul infundat suge putin sau deloc.
Nu sunt experta.... dar imi dau cu parerea.

pisica mama de Ana Maria si Elena Ruxandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefany_p spune:

Andrada, nu te mai supara, important e sa fie bb bine, sa ia in greutate sa se dezvolte nornal, nu neaparat sa ia tzatza...si al meu e pe punct de intarcare dar nu sufar, crede-ma e vizibil mai bine, a pus pe el, e vesel, umple scutecele mai bine, e mai bine hidratat...as aca daca el e bine, io de ce sa ma incapatzanez sa-l tin numai cu san???
capul sus, bb are nevoie de o mamica odihnita si ferma...

Mergi la inceput