Sezatoarea canadiana (110)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monicutza_bb spune:

Denisam te invidiez. Si eu mi-as dori tare mult sa pot merge la concerte. Ma bucur mult pentru tine, si ca ne povestesti si noua din experientele tale melomane. Abia astept sa vad poze cu Mme. Madge, sunt sigura ca a fost exceptionala.

Ma bucur ca v-au placut pozele, adica fetele din poze. Imi pare tare rau ca sunt asa putine, dar am avut shows cu alex pe aparat, ba chiar vreo 2 poze erau facute chiar de el. Pentru linistea mea si a tuturor fetelor l-am lasat sa isi faca de cap cu aparatul si m-am multumit cu ce am putut prinde.

Si eu sunt de acord cu intalnirea la 2 luni, ce ziceti de urmatoarea pe 12 decembrie? Ca pica exact intre Mos Nicolae si Craciun, asa poate vin mai multe fete. Si eu as prefera intr-un loc mai linistit, a fost foarte multa galagie la Marathon chiar si pentru mine, ca adult. Oricum, datra viitoare incerc sa vin fara copii, poate reusesc sa ma relazex si eu putin si poate apuc sa vorbesc si cu fetele.

Valen, nelia, Alina, Miki facem un play date cu copii? (si oricine mai vrea, dar ma gandeam la toate fetele cu copii mici, memoria mea este scurta sa nominalizez pe toata lumea) Stiu ca exista locuri indoors unde sunt tot felul de jucarii, copii pot fi lasati sa se joace singuri, totul este safe iar mamicile pot savura o cafea supraveghind copii. Caut un loc din asta si pun link aici. Sau daca stiti voi ceva puneti link.

Monica, mami fericita de papusica Aylin Nicole (27 iulie 2007) si nazdravan de Alex (18 iunie 2006)

Pozici Aylin
Pozici Alexutu

"Happiness is nothing more than good health and a bad memory" - Albert Schweitzer

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicutza_bb spune:

Si eu ziceam ceva de casa plina de jucarii, deja incerc sa nu le mai vad, sa le ignor...
Si parca as tot cumpara, si sotul meu m-a amenintat ca pe tine Carmen, dar cine il baga in seama? Ca stiu ca nu il lasa inima sa faca asta

Monica, mami fericita de papusica Aylin Nicole (27 iulie 2007) si nazdravan de Alex (18 iunie 2006)

Pozici Aylin
Pozici Alexutu

"Happiness is nothing more than good health and a bad memory" - Albert Schweitzer

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

fetelor, check out Esprit, au niste sale-uri bestiale, 70 la suta!

Doamne'ajuta!

POZE
POZE2

http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

Denisam, ce frumos povestesti tu acolo. Si eu merg joi s-o vad pe Madonna, chiar mi-am abandonat un curs la facultate pt. ca aveam intra in aceeasi seara cu show-ul ei si vorba sotului: "examene o sa poti da toata viata, da' asta-i batrana si nu stii cat mai canta". Monicutza, buna ideea pt. o intalnire mamici&co. Eu le-am serbat pe fete la kavaloo, pe Van Horne (aproape de metrou outremont) si locatia mi se pare excelenta pt. o intrunire ca cea pe care ai propus-o tu in sensul ca restaurantul(cu bucatarie frantuzeasca) este conceput cu spatiu de joaca pt. copii. Preturile sunt rezonabile iar copilasii s-au distrat foarte bine la ambele petreceri . Daca decideti pt. locatia asta, ma pot ocupa de rezervari. http://www.kavaloo.ca/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Bey, ce gashka aveti acolo in mtl... si ce noroc ca-s mai mici distantele. Va invidiez pentru asta, zau!

Chiar asa, unde a disparut tot ontario?

ange, doar magdone a avut aparat, nici nu stiu daca i-a iesit vre-una din cele 2 poze pe care a apucat sa le faca intre multitasking-ul prestat acolo.

Denisam, foarte fain, din ce zici acolo, astept pozele!

Si eu am fost vineri seara cu fie-mea la... King Lear. Atat a impresionat-o ca sambata dimineata a mers la scoala si m-a sunat sa-mi zica "mamiii, l-am vazut pe subway pe king lear azi dimineata, a fost sa-si ia groceries", abia respira de emotie. Desi cred ca mai degraba a fost un nene cu barba sura si... atata.

Eu abia azi m-am eliberat ceva... Sambata am avut 8 copile aici, de fapt pana duminica, i-am sarbatorit ziua d-soarei. Bey, fetele astea sunt ca gasculitele. Vorbesc toate deodata, tare, rad pt orice nimic, ce sa va zic, m-am distrat de n-am mai putut. Serios. Si cand te gandesti ca 5 sunt chineze, vorba aia, nu girly-girl clasice, nu pot sa-mi imaginez limita superioara. Dupa ce-au plecat a ramas in urma... ipods, pijamale, cate un ciorap depsrecheat, chiloti, periute de dinti, nici nu mai stiu (io credeam ca doar fiu-miu e asa). Cel mai challenging a fost sa invenetz loot-bags pt varsta de 13 ani.

Bucuria mea mare, am reusit sa gasesc bilete la "jersey-boys" (io-s cu musicals si broadway shows si in fiecare an de ziua ei mergem la un show). Asta era all sold out deja cand am vrut sa iau, se mai gaseau cateva bilete la triplu pret pe net si m-am temut ca anul asta nu voi putea sa-mi predau cadoul.

Hai sa va dau niste stiri optimiste (nu-s chiar noi, dar poate nu le-ati aflat):
1. www.reuters.com/article/ousiv/idUSTRE4981X220081009" target="_blank">cica noi suntem acuma Elvetia, dupa World Economic Forum
2. www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2008/10/15/AR2008101503321.html" target="_blank">Uite Ano, nu-i chiar asa de rau ca platim taxe la dobanda de mortgage, zic astia de la Washington Post

Si tot pe latura bancara...:

Citat:
citat din mesajul lui almo

Citat:
citat din mesajul lui Andy08

Am vazut si eu pozele de la Marathon. Mare gasca!

Am si eu o intrebare pt. fetele care au folosit o linie de credit personala. Cum functioneaza LOC d.p.d.v. al dobanzii? La fel ca CC? Adica daca ai balanta de 1000, de ex., si platesti doar 500, dobanda se aplica la toata suma, adica la 1000, ca la CC, sau doar la 500, cat ti-a mai ramas de platit? Ca nu mi-e clar.

Andy 31+


da, dobanda se aplica la toata suma.

Almo, poate ca nu ai inteles intrebarea sau ai o linie de credit mai interesanta. Nu, dobanda nu se aplica decat la balanta ramasa. Cat folosesti la atat platesti dobanda. Andy, la cei 500 ramasi de plata. Eu zic cel mai sigur intreaba la banca sa-ti explice cum se calculeaza.

Ma duc sa-mi pun cafeaua, azi sunt hyper-lenesa!


Common sense is not so common...[Voltaire]
Mom & Miss DJ, 12, inside - www.youtube.com/view_play_list?p=EA34EC6CE820927B" target="_blank">out, stuff 'n www.travelpod.com/members/_mqqm_" target="_blank">...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Si eu sint de acord cu intilnirea, una cu copiii, si alta unde sa ma tin de promisiune si sa vin singura, ca sa pot sa stau si eu de vorba cu fetele, la o bere... poate incercam si intr-un restaurant unde e mai multa liniste, ca sa ne auzim.

Denisam, si mie imi place Madona! Mi-a placut dintotdeauna, citeodata eram nevoita sa tin secret pentru ca aveam prietene care nu o placeau datorita vulgaritatii ei, nici eu nu ma omor dupa vulgaritatea in sine, dar pe ea o prinde, spune multe despre oameni si viata de pe acest pamint, chiar daca nu toti sint pregatiti sa recunoasca si o admir pentru tot ce a reusit si pentru curajul de a fi asa cum isi doreste, chiar daca e mai tot timpul impotriva valului. Nu pot sa spun ca e chiar preferata mea, muzica mea preferata tine un pic de alt registru, dar as fi vrut sa o vad live. Tina Turner... s-ar putea sa o intreaca pe scena... Eu am vazut un concert live cu ea pe un DVD si nu mi-a venit sa cred ce poate sa faca pe scena si cita energie si forta poate avea femeia la virsta ei, care e mai respectabila, plus ca din punct de vedere muzical nici nu se pot compara. Chiar mi-ar fi placut sa o vad, oare vine si in Montreal?

Ia ghiciti voi ce ni s-a intimplat aseara, adica mie, ca eu eram pe el. Ni s-a rupt patul, calitate Ikea. Da, s-a rupt pe partea mea (ridea Octav de mine, ca cica el nu e vinovat) si a trebuit sa mutam salteaua in salon si sa dormim pe ea. Nici nu stiu daca se poate repara... si uite asa, ajungem din nou tot pe saltea sa dormim.

CORNELIA, mami de AGATA, TUDORA si LISANDRU

Starile sufletesti care par a nu avea nici un motiv, au motivele cele mai adinci. (Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

mqqm,credeam ca nu vreti sa va lasati vazute la fatza unde-i Magdone sa puna alea 2 poze sa va cunoastem si noi(adica eu)?

Denisam,si eu te invidiez.sa-ti fie de bine si mai povesteste ca-mi place

monica,daca la Marathon a fost galagie atunci la parcul pt copii va trebui sa ne luam portavoce ca sa ne putem auzi

Eu una semnez pt intalnirile intre fete,la o bere si la o
Cu copii e fain sa ne vedem vara la picnic ,in parcuri,la Dana acasa asa cum am facuto si pana acum ca altfel vom alerga de nebune dupa copii care incotro si de stat impreuna nu vom sta nici cum.Plus de asta eu am copii mari si nu stiu daca le-ar face placere sa se picteze,macheze sau sa se joace in bile Poate un cinema,escalade,cosmodom,trambuline ceva.Zic si eu.nu dati cu rosii.
Dar vin daca va intalniti oriunde ar fi


"nimeni nu moare virgin.viata i-o trage fiecaruia cel putin odata."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

puteti sa imi dati si mie va rog idei unde (in Toronto) as putea sa tin ziua ficei mele (2 ani). Chuck E. Cheese ar fi o optiune. Am fost ieri acolo la o petrecere, e ok, singura problema acolo e ca copii nu prea stau impreuna iar pt copii de 2 ani locul e prea mare zic eu. Nicole a mea acolo parea cazuta din cosmos...
ceva idei?
merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andy08 spune:

mQQm: Multumesc. Am sunat azi la banca si e asa cum spui tu.

Andy 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magdone spune:

Aici, aici sunt, dar nu stiu cum sa fac cu pozele, doar 2 am cum a zis mQQm , au iesit f bine, nu stiu cum sa le pun ca sa le vedeti, le trimit pe mail la cine vrea.

eu am fost cam busy in weekend-ul asta, m-am sarbatorit si eu de 30 si cati de ani am, nu spui cati a fost frumos, am primit si cadouri super super si am stat si pana la 1 noaptea, ca in tinerete

Denisam, super frumos cum ai povestit, as fi fost si eu pe acolo daca as fi avut cu cine sa las pe asta mica sau era si ea un pic mai mare, data viitoare sigur.

am vazut pozele de la Marathon, super gasca! la noi e nasol tare ca suntem asa de parte unele de altele si e tare greu sa ne vedem odata.





Magdone, mami de Razvan (19 iulie 2003) si Olivia (31 mai 2008)
_
"Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."

Mergi la inceput