Sezatoarea canadiana (110)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andy08 spune:

Am vazut si eu pozele de la Marathon. Mare gasca!

Am si eu o intrebare pt. fetele care au folosit o linie de credit personala. Cum functioneaza LOC d.p.d.v. al dobanzii? La fel ca CC? Adica daca ai balanta de 1000, de ex., si platesti doar 500, dobanda se aplica la toata suma, adica la 1000, ca la CC, sau doar la 500, cat ti-a mai ramas de platit? Ca nu mi-e clar.





Andy 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codritu spune:

Fetele, bine ca v-ati intalnit si distrat. Am vazut pozele
Am tot uitat sa spun ca am vazut niste poze puse de carmen77 si tare mi-a placut covorul tau, de unde il ai?
Pe de alta parte am vazut ca mai sunt si alte case ca la noi, am crezut ca numai la mine e de nu se poate, jucarii peste tot, nici nu le mai strang ca parca mai abitir le imprastie, hainele tot le adun si tot sunt peste tot, plus si ai mei se cearta si se parasc non stop, nu e o clipa de liniste dupa ce ajungem acasa.
Azi am fost la ferma in l'ile Perot sa culegem mere si am venit acasa cu pumpkin.
Sa aveti o saptamana buna!


si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimitete spune:

Excelenta intilnirea, multumim pitilache pt rezervare. Eu propun sa ne intilnim mai des si mai facem si experiente culinare. Vorba lui Dana, in loc sa cheltum banii pe psiholog/psihiatru, mai bine vorbim intre noi si dam banii pe bere.

Eu recunosc ca asa copii cuminti eu n-am mai vazut. Au stat ca sfintii in scaunelele alea. Toti sint foate frumosi si cuminti. David mi s-a parut deosebit de matur si articulat pt virsta lui si a fost incredibil de cuminte.

Oana, sper ca Antonia e deja mult mai bine dar si eu as controla-o de apendice ca si eu m-am plins de dureri de burta cind eram teenager si am ajuns la urgenta cu aproape peritonita si operatie de urgenta.

Hai ca lansez eu undita, ce spuneti de intilnire o data la doua luni?

Lisandru a crescut f mult si e tare frumusel si cuminte.
Nelia, felicitari pt utilaje. Mie imi este lene si sa le impaturesc asa ca nici nu pot sa-mi inchipui cum le puneai tu la uscat si pe urma le calcai, precum au facut mamele noastre o viata intreaga si nu se mai vaicareau ca mine la impaturit

O saptamina buna,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen77 spune:

Codritu, covorul e din Romania, spuneam eu cu ceva capitole inainte ca am adus covoare din lana lucrate la manastiri din Ro ... ca bunica mea avea cateva tinute de zestre , si na, mi le-a dat cand m-am asezat si eu la casa mea ...

La casa mea te referi ca e plina de jucarii? ... c'est corect cum ar zice unii pe aici ... deja si eu is relaxata la capitolul asta, totul e sa nu ne rupem picioarele in ele ... le mai adun seara, in rest .. Dumnezeu cu mila, ca oricum in juma' de ora is la loc, asa ca am renuntat ... dupa ce se culca baietii le mai adun pe astea in sufragerie, dar numai daca nu pic si eu langa ei ... si culmea nebuniei, tocmai i-am cumparat lui Marc niste cuburi smechere de pe ebay ... cand o vedea Florin cred ca da in balbaiala , ca mi-a zis ca daca mai cumpar jucarii ia un sac si le duce pe astea ce le avem la Salvation Army ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Salina spune:

Valen, mersi mult pt link, uitasem cum se cheama, de fapt confudasem cu alta cofetarie greceasca din Laval.

Noi am avut un week-end plimbacios, ne-am bucurat de fiecare raza de soare cu gandul ca in curand ii vom duce dorul . E atat de frumos, am vazut locuri minunate, toamna este fantastica aici!

Vroiam sa multumesc fetelor pt complimentele legate de David, marturisesc ca un pic...

Si mai vroiam sa va intreb ceva: aici exista spirt, alcool medicinal?

Voi ce mai stiti de Lorelai din Suedia? Sunt bine, ea si Gabisor? N-a mai scris de ceva vreme...





ALINA, cu doua comori: printesa EVA (3 ian 2007) si cavalerul DAVID (18 iul 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

mimitete, multumim, Antonia si-a revenit, simbata dimineata am fost chiar la cursul de inot si s-a descurcat f.bine, acum reuseste sa inoate o lungime de bazin fara oprire
Si eu tot cu peritonita am ajuns la spital

Salina, sigur ca exista spirt medicinal, il gasesti la farmacie, se cheama "alcool a friction". Lorelai este in UK cu sotul pentru 4 saptamini si nu are internet.

nelia, sa stapinesti sanatoasa masinile de spalat/uscat.

Monica, multumim pentru poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


Monica, mersi pentru poze!
fetele noi, ma bucur ca v-am cunoscut, fetele vechi , Simonna tu stii bine ca esti meseriasa la volan, si spaimele mele tin de accidentul ala pacatos nu de tine ;

Votez si eu pentru intilniri la doua luni, poate incercam si un tai sau la chinezu' data viitoare, tot prin zona!
barbatu'meu s-a minunat c-am stat asa de putin, asa ca am curaj pe data viitoare :))


eu am lucrat azi ...no comment ce-i acolo, pina aduc la zi totul!nici nu stiu c-a fost weekend la cit am alergat...mama ei de viata!

http://www.floriinro.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codritu spune:

carmen77 nu la tine ma refeream cu jucariile, s-a discutat despre asta si am vazut ca nu sunt numai eu in situtia de a le ocoli sa nu ma intep in ele.
Salina, unde te-ai plimbat ca si noi suntem amamtori daca mai sunt weekend-uri frumoase?

si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen77 spune:

Codritu, scuze, eu asa am inteles, ca ai zis de jucarii imediat dupa covoare , anyway, era plin de jucarii pe covoarele de lana, asa ca ... da cum ziceam, eu chiar nu ma supar, ca stiu ca e adevarul gol golut .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Hello,
Am vazut poze de la intalnirea mtl-zelor-f. faine si copiii f. frumosi.Fetele din ontario, ce e nou, TRY-esti bine?
EU fost aseara la concert cu Madonna, sunt inca sub efectul ei..EXCEPTIONAL-cine a mai vazut-o?

Deci am bifat si MADONNA!!! OVERALL-cum spuneam, cel mai bun SHOW vazut si cred ca nu exista artist cu o COREGRAFIE SI ECHIPA DE 12dansatori +plus un « TARAF”-asa de EXCEPTIONAL !! Totul a fost SUPER_scena,ecrane,LUMINI de nu imi ieseau pozele cum trebuie(unele,am destul bune zic eu si promit diseara sa le dascarc si paote maine sa trimit cateva)-tzinute OK, nu a schimbat decat vreo 5-A PREDOMINAT Negru-in combinatzie cu SIlver si Porto-Rosu(astea au fost si culorile scenei si a jocului de lumini), 2H-straight, no break, no Bis, o femeie la 50 de ani care se mentine super bine(mai putin mainile care sunt f. musculoase-deci isi pierde din feminitate-in opinia mea),cu Joc de SCENA IMPECABIL(a sarit coarda la greu) si care in afara de vreo 5-6 melodii super cunoscute, restul a prestat din ultimul album(spre rusinea mea vreo 2-3 melodii nu le auzisem) si care a reusit sa ma faca sa pling aproape cand si-a adus « taraful de lautari »(vreo 5 erau-chiar cred ca au cantat tiganeste- ca imi aducea aminte de Loredana si era un film pe protv Inima de tiganca) si pe linga dansqtori, era otipa, care avea cred vreo 7 fuste-super a dansat, ca Madonna statea linga ea si admira..- e greu de descris in cuvinte, sala a fost in delir ca si la GM-dpdv al vocii , mi s-au parut egali(eu am oricum o slabiciune pt Georgica)-dar ca show recunosc ca Madonna a fost deasupra lui( :: Iar acum citeam ca « husbandu’ care numai avere nu are in comparatie cu sutele ei de milioane,divorteaza, ca nu conteaza ca trecusera de cei 7 ani..de baraj..

Tina Turner sigur nu va avea show ca ea, dar pt vocea ei,sper eu f. conservata si piciaore,merita:))Abia astept decembrie..


Denisa cu Emma Andrea 2,9 ani si Mark Alex 1,3 ani

Mergi la inceput