Gravidute si Mamici curajoase de Nov-Dec2008 (104)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anes spune:

diamisha multumim pt. informatiile despre Mirtha! Am comunicat si eu cu ea si am aflat ca BB este bine (nu apucasem sa mai citesc pe forum). Legat de epiziotomie... asa este... doare mai rau a doua si a treia zi de la nastere. Stiu din propria-mi experienta. Nu poti sa stai nici in sezut, nici pe o parte. Dar, tot adevarat este (si subscriu Mirthei) uiti imediat cand iti vezi puiul.

http://community.webshots.com/album/568105640OIVDLg

Remus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:

Buna seara fetelor

Se pare ca nu aa avut nimeni mila de viitoarea mamica sa o puna si pe ea la listuta...revin cu amanunte poate totusi cuiva i s-o face mila...11.08.1096, UM 11.02.2008, DPN dupa UM 17.11.2008 dar DPN ecografic 24.11.2008. O sa fie o fetita pe care o va chema Leyre Alexandra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

seara buna fetele
anes ptiu ptiu ptiu sa nu il deochi pe falcosul tau...vai ce amotii m-au luat primul nostru bb de la odisee sa va traiasca sa va bucurati de el
daca la buc se hranesc bb-i intre mese la craiova nu le dadeau nici cand trebuie eu ma mulgeam si lasam papa pt bb si cand ma intorceam plangea de mam focului si evident laptele din biberon neutilizat......acuma sper ca o sa fie bine si dupa prima zi sa il aduca cu mine in saloc ca nu mai lasa mama bb-le sa rabde
gata eu merg sa ma bag in pat am o rupere de durere de spate de numa numa...uff am niste feelinguri...nu dati cu presupusu
36+Dimitrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamisha spune:

Iertati-mi naivitatea, dar nu se presupune ca te duci la mama si o intrebi daca este de acord sau nu ca sa-i hranesti copilul cu biberonul????
De ce e nevoie ca sa isi schimbe atitudinea personalul din spitale? Cum adica sunt hraniti 10 copii cu aceeasi lingurita? Pai, de ce sa nu le faca si vaccinul cu aceeasi seringa, pe logica asta???

Adica, mama are lapte si o dor sanii ca nu-i goleste copilul, care tocmaI fusese hranit cu biberonul??? Horror! Nu sunt deloc o fanatica a alaptatului la san, dar cand toate conditiile sunt indeplinite, m-apuca nervii sa vad ca se ingreuneaza acest proces din cauza unor mentalitati invechite sau pur si simplu a lenei de a duce copilul la alaptat si la o ora daca este cazul...asa ca, daca urla langa mine, mai bine ii infig un biberon in gura, decat sa-l duc pana la maica-sa mai devreme de cele 3 ore fixate ca si program...

Diana

36+ Sonia

AMR 14 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:

anes ai un scumpic, sa iti traiasca si sa va bucurati de minunea din viata voastra...si ce par mare are, ai avut arsuri in timpul sarcinii? Pentru ca am auzit ca daca nu ai arsuri nu va avea par, iar eu nici nu stiu cum se simt pentru ca nu am avut niciodata.


Te pup si cat mai multa liniste acum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Gynie,
ce ma bucur ca ne-ai scrissss,ce ma bucur ca santeti bine,ca santeti acasa si toata familia este alaturi de voi
am plans ingrozitor citindu-ti postarea...,doamne cat de greu trebuie sa-ti fi fost
sant alaturi de tine si daca vreodata ai nevoie de mine cumva/candva...fac tot posibilul sa te ajut
Diamisha,
chiar azi am vorbit cu Leeloo,care inca mai este in spital cu bb,spera sa le dea drumul pe miercuri...,are o stare f naspa din cauza a ceea ce se intampla prin spital...
zicea ca se mulge si i-l da cu bibe...,are un program fix de alaptat si noaptea-i ceva de genul de la 12 pana la 6 nu mai au program de papa,astfel ca dimineata cand merge la el ,plangeeeee mititeluldoamneee ,crunt! mor de nervi...,cum d-zeu sa lase copii fara lapte,sase ore???la naiba cu programul lor cu tot...si cu regulile lor de cacao...si cum naiba sa iei atitudine? ce sa le spui?ca ti-e teama sa nu cumva sa faca ceva aiurea! la cat de insensibile sant...ar fi in stare sa lase copii nemancati,ce le pasa lor?!
sper din suflet sa plece acasa repede Mirtha si sa scape de acriturile de acolo...
Anesssss,
nu-mi vine sa credddddd...
nu-mi vine sa cred ca si eu am in burtica o asemenea minuneeeeca are ochisoriii,manuteee,are si nasuccc si este la mine in burticaaaa,dati-mi doua palme ca nu-mi revin
Remus este... minunatttt,scump si dulceeeeare pielea atat de frumoasa...,doamneeee nu-mi mai revin de cand am vazut pozele...



Mamica stralucitoare
38+ cu Raducu + Crinuta 1 Nov 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamisha spune:

Anes, Remus este superb!!! E dragalas foc, cum doarme el cu manutzele sub cap...Eu nu inteleg cum dorm ei asa, ca oamenii mari, la cateva zile de viata...

Sa-ti traiasca, sa fie sanatos si norocos! Cred ca esti o mamica tare fericita!

Diana

36+ Sonia

AMR 14 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris spune:

fetelor...daca nu mai vb in seara asta....va urez o noapte placuta fara prea multe drumuri al pipi!!!!

ma duc sa-mi iau sotul d ela gara!!!!


noapte buna!!!

Cristinain asteptarea 36+ DAVID ANDREI

votati-ne si pe noi!!!! poza be2...multumim http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=3

http://bd.lilypie.com/4s2Jp3.png

http://community.webshots.com/user/bebecris78

AMR -3-4 SAPTAMANI


Copilul este o minune dumnezeiasca, dar din dragoste umana!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nebunica-zapacica spune:

Ginye bine ai revenit, esti o mamica foarte curajoasa si noi suntem langa tine sa te sprijinim, sa va traiasca bebe Stefan care va fi bine si va aduce numai veselie si fericire in familia voastra

Anes bebe Remus e un cozonacel adorabil, sa va traiasca si sa fie sanatos si mancacios!



36+ Victor Nicolas

AMR 4 SAPTAMANI!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmendu spune:

anes, iiihhiii, ce baiat dolofan ai! sa-ti traiasca si sa fie sanatos. intr-adevar, ce emotie. primele fotografii cu primul bebe de la odiseea noastra.

35+ Victor
pozele noastre

Mergi la inceput