Gravidute si Mamici curajoase de Nov-Dec2008 (104)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebecris spune:

vaaaiiiii...ce dulce esteee!!! ca un ingeras....
mi-a placut mult gascanul.....

Cristinain asteptarea 36+ DAVID ANDREI

votati-ne si pe noi!!!! poza be2...multumim http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=3

http://bd.lilypie.com/4s2Jp3.png

http://community.webshots.com/user/bebecris78

AMR -3-4 SAPTAMANI


Copilul este o minune dumnezeiasca, dar din dragoste umana!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anes spune:

Multumiiiimm!!!
Si gascanul este simpatic, nu?

http://community.webshots.com/album/568105640OIVDLg

Remus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anes spune:

Multumiiiimm!!!
Si gascanul este simpatic, nu?

http://community.webshots.com/album/568105640OIVDLg

Remus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Anes este absolut delicios bebe Remus!!! Sa va traiasca si sa va bucurati de el!
Cand mai faci pozici sa ne mai pui, e taaaare dulce!

Citat:
citat din mesajul lui anes

EEEii... sper ca acum am reusit!

Remus
http://community.webshots.com/album/568105640OIVDLg


Ami, mamica lui David Alexandru ( 7 ani) bobocel de clasa 1
si 38+ Luca Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Ginye, nu te mai gandi la ce-a fost cu ecografia. Si daca stiau se schimba ceva? Ca eu nu prea vad ce anume se schimba in afara de faptul ca erati informati inainte de nastere si incepeati sa citit despre cum si unde se poate face interventia de corectare.
Oricum, te simt asa curajoasa si optimista si tare ma bucur ca sunteti uniti in familie.

Atat mai vroiam sa spun ca raman la parerea mea ca si doctorii mai gresesc sunt si ei oameni si este normal de aceea eu si acum am preferat sa fac doua ecografii morfologice si doua ecografii pentru pliul nucal. Dar si asa nu garanteaza nimeni nimic, la nastere mai sunt emotii cu analiza aceasta din calcai si se mai spune ca primul an este definitoriu. Ei sunt minunile noastre, ma rog sa avem toate copilasi sanatosi.

Miky-ea, sa folositi sanatosi achizitiile. Acum gata poti naste linistita !
Amalia, sa-ti priasca concediul, macar putin sa te linistesti si tu.

Din pacate si Ana mea a fost alaptata cu biberonul, nu te intreaba nimeni daca vrei, eu am gasit-o intr-o zi cu lapte la gurita iar mie inca nu imi venise laptele. Sunt convinsa ca a plans rau de tot ca nu era satula si cum mie mi-a venit la 5 zile dupa operatie ce mai puteam spune. Prima noapte acasa a fost de groaza ca a trebuit sa suga la san dupa aceea ne-am intrat in ritm.
In spital se practica pentru ca asa pot externa copii mai repede ca incep sa ia in greutate, plus ca intr-un caz ca al meu nu cred ca era bine sa stea flamanda 5 zile.
Am citit insa ca scria o fata la septembrie-octombrie ca o data pe saptamana e bine sa i se dea cu biberonul altfel va refuza biberonul mai tarziu in caz ca nu va mai fi lapte la san. Nu e lipsita de logica practica aceasta dar iarasi depinde de copil. A mea a supt fara probleme cereale cu lapte cand am inceput diversificarea iar sanul nu l-a refuzat.
Mirtha, sper sa nu aveti probleme cu suptul la san acum, daca s-a intamplat doar o data nu e ceva ingrijorator. Mai nasol este sentimentul acesta ca ei isi vad de procedurile lor si pe parinti nu-i intreaba nimeni nimic ce vor pentru comoara lor.

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Minunea din burtica 33+
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anes spune:

Ginye iubita .... nu am cuvinte sa spun cat de rau imi pare! Dar, asa cum spuneau si fetele, si nu este doar o incurajare fara rost, sunt chirurgi foarte bine pregatiti in bucuresti sau Tg. Mures si de ce nu, in strainatate. Pana la un an Stefan va arata asa cum trebuie.
Te imbratisez taaaare de tot si ma bucur extraordinar de mult ca sunteti o familie unita. In astfel de momente iti dai seama de felul in care sunt cei de langa tine

http://community.webshots.com/album/568105640OIVDLg

Remus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusul spune:

Draga mea Ginye, iti urez sa iti dea Dumnezeu multa putere si rabdare, pentru ca vei avea nevoie.
eu , personal, iti voi fi sunt alaturi, sa lupti, sa invingi.
cand ai tu ragaz, vorbim.... ai nr meu de tel, gasesti adresa de mail in lista de pe mail-ul comun; sunt convinsa ca asa gandesc toate fetele de aici, de la odisee.
nu vreau sa dau mai multe detalii, din pacate, stiu ce inseamna un copil altfel...si , mai rau, neoperabil....
te imbratisez, si, repet: cand pleci la drum, medici, relatii asistente, clinici...... pun umarul, cautam informatii,oameni, orice.


tin sa va multumesc tuturor pt cuvintele pe care mi le-ati scris....
m-am speriat; am plans, pe ascuns, mi-am aranjat bagajul de spital..acum sunt ok

va multumesc din suflet pt gandurile voastre , inca odatami-ati dovedit ca sunteti bune de pus la rana.

la mine are loc mobilizarea neamurilor episodul 1

mi-am calcat pe orgoliu ala mre si am mobilizat tot ce se putea

acum am 2 feluri de mancare (facute benevol, recunosc de sor-mea, sa ii dea d-zeu sanatate)
alexandru e plecat creanga, se intoarce maine seara, cand vine mama la mine.... apoi vine soacra....ha? ce zicetzi? daca nici asta nu il impresionaeaza pe dl Cristian, atunci..las ca vede el

de mine nu scapati, ca am wireles, si ma plimb cu laptopul peste tot..doar ca halesc litere, atata tot.....

MIrtha, fetelor,,,, nu fiti necajite... of e greu sa nu te enervezi and lucrurile nu merg asa cum vrem noi, dar, trebuie sa fiti pregatite ca in spital sa fie ceva care nu merge ca la carte.

la externare ar trebui sa primiti carnetul de vaccinari, si acolo scie clar ce vaccinutz i-au facut... nu cred ca iese vreun bb din maternitate fara bcg si.... nu mai stiu cum il cheama pe alallat.
aveti grija ca bcg-ul..... cel de pe manutza, e posibil sa infecteze... nu e nici o problema..inseamna, "ca a prins" sa nu va speriatzi..eu va zic de acum, pt ca o sa va ocupe bebeii tot timpul, si veti intra mai greu pe forum.
sa il lasati in pace, nu il storcti, nu stergeti cu cinestiece..trece de la sine.... o sa va pun un link de pe blog, sa vedeti cum era la alexandru

nu-i asa grav ca ii da cu bibe....e drept ca normal ar fi sa lase copilul la mama, si daca nu are suficient (desi asta e o prostie) sa ii dea cu seringa...pb nu e ca laptele la mama se regleaza dupa bebe, dar daca ii dai de la incepu mura-n gura, normal ca va vrea asa tot timpul, si nu mai accepta sanul....

la mine fu asa: 3 zile alex nu a mancat nimic... nu vroia formula din seringa, o scuipa, si la san, nu stia sa suga, si vacile de la neonatologie, nu m-au invatat sa il pun la san...pr si simplu nu stia sa suga, iar eu nu stiam cum sa il fac sa manance...

nu ma intrebatzi cum, dar in ultima zi in spital, a venit o asistenta si m-a ajutat...si in ziua de azi ma gandesc si la ea cand aprind o lumanare la biserica...
zile intregi alex a supt doar de la un san.. pe celalalt nu il vroia.

i-am dat de la inceput si formula... din greseala, pt ca am ascultat de un medic aiuristic..pana la urma a fost ok asa.... nu a renuntat la san pt biberon..primea bibe 1 data pe zi, la aceeasi ora..sa stie ca aia e ora de bibe, si atat..seara, numai dupa ce ii dadeam si san initial.

sper ca nu v-am plictisit, dar , poate veti avea nevoie de informatia asta, si macar v-a trecut pe la ureche.

35 w Cristian + Alexandru 02.02.2007
www.rodino.ro/" target="_blank"> jurnal de bebelus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Ce emotii, poze cu primul bb de la odisee.
Anes, este tare dragalas blondutul vostru, sper sa nu vi-l deochi dar doarme ca un ingeras, si ce falcute are, delicios. Cred ca nu te mai saturi sa-l privesti si sa-l pupi .

Si din nou desi ma repet, ma gandesc la prima parte a odiseei pentru tine, cate incercari si emotii si uite ce baiat mare si frumos ai acum, ce sa mai o poveste de succes, un bb de nota 10 nascut pe 10.10 .

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Minunea din burtica 33+
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusul spune:

www.rodino.ro/Blogs/BlogFamilyRO/tabid/128/EntryID/48/Default.aspx" target="_blank">vaccin bcg

asa arata dupa cateva saptamani
poate sa nu infecteze... e ok si asa, doar sa nu va speriati dac se face buba

35 w Cristian + Alexandru 02.02.2007
www.rodino.ro/" target="_blank"> jurnal de bebelus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusul spune:

manaca-lar mama pe el de dolofanel.
e o dulceatza de baiet.
Anes, cred ca esti in al noua-lea cer

35 w Cristian + Alexandru 02.02.2007
www.rodino.ro/" target="_blank"> jurnal de bebelus

Mergi la inceput