***Capsunele-n scutecele de mai iunie 2007 (81)***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kay spune:

daca e cu muci, o pot scoate afara, ca iar plange la usa... ieri a luat cheile si le-a dus la usa si lovea cu ele in usa, ca sa o deschid...

oana deSOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




www.helpsonia.com
povestea Soniei


"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miniuta spune:

kay, noua ne-a zis pediatra ca atata timp cat copilul nu are febra, poate iesi afara, desi e racit. mai ales cand avea nasul infundat, ne-a recomandat sa iesim afara cu el, pentru ca aerul curat il ajuta sa se faca bine. chiar si peste noapte ne-a zis sa-l imbracam mai gros si sa deschidem geamul zece minute tot la doua ore. offf, e groaznic cand sunt raciti astia mici. al meu a ramas cu sechele de la mersul la doctor: a asociat dezbracatul cu ceva rau, asa ca avem o circoteca de numa de fiecare data cand trebuie sa schimbam pampersul. si maine mergem iar la vaccin...of of, mai mai.

sanatate multa!


mamica lui david(21.05.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

miniuta, eu as scoate-o, dar mi-amintesc mereu ce zicea dr din Germania, de la Herzzentrum, "this is not a lung to go out with!" si nu puteam iesi... acum are plamanii liberi, o tot ascult din 10 in 10 min, sucesc stetoscopul ala pe toate partile... ba mi se pare un wheezing, ba nu... nu e constant. si mi-e frica sa nu evolueze si sa influenteze (in rau) faptul ca o scot afara. iar pediatra ei e plecata din tara, eu i-am dat sms, dar are tel inchis, probabil e in avion... si nu stiu ce sa fac... i-am dat Vit C, fiola, ii dau 1 pe zi, sa vedem ce-o sa se intample. ea se tavalest acum pe o perna, si-a importat-o din dormitor, cu greu, si acum se tavaleste cu ea pe jos, exerseaza cazutul pe spate... si pleoscaie, cica ii e foame.

nici nu mai stiu ce sa fac, da mi-am dat seama ca sunt dependenta de pediatra ei... nasoool

oana deSOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




www.helpsonia.com
povestea Soniei


"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Salutare plantatie!

Ella, n-am masina de paine. Mi-a luat al meu sot robot de bucatarie, ca visam de mult la el ... si framanta el ptr. mine. Eu doar le mai aranjez si le coc la cuptor. Am facut si cozonaci, dar nu cu succes. Mai exersam :)

Multumesc de rasp. ref. la vaccinul de tuberculoza. Asa mi s-a spus si mie, vroiam sa fiu sigura. O sa intreb si eu de testul acela ... dar vaccinul nu-l fac, nici in tara.

N-am apucat sa citesc capitolul asta ... deci sunt pe langa!
Sper ca v-ati distrat bine la intalnire!
O sa dispar iar in ceata ... va spun ca sa nu fie cu suparare, de nu raspund la ceva. Mai mi-am propus de cateva ori ca fac pauza de forum, dar n-am reusit ... de data asta sunt tare! Am multe pe cap, plus ca pierd mult timp, timp pe care-l petrec mai bine cu copiii ...
Asa ca pup capsuneii, pe toti in parte ... imbratisari noilor burtici, sarcini usoare si bb-lusi sanatosi! Numai bine mamici!
Sanatate plantatie!

Imblanzitoarea de balauri: "Sensible Cristian & "Demolition" Amélie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Sorry ca ma bag asa, dar... mamaaaaa, zahar cu lingurita!!!
Pai sa stii ca d'aia nu vrea sa manance, daca a dat de gustul dulce si mai ales de zahar, s-a terminat cu pofta de a manca ceva mai sanatos. Iti doresc multa rabdare.

Chiar nu inteleg de ce "oamenii mari" au impresia ca-si priveaza nepotii de ceva foarte bun daca nu le dau dulciuri, e complet aiurea, asa am ajuns eu dependenta de dulciuri, mi s-au dat ca fiind ceva foarte special si cumva ca un premiu... Si cand am ajuns pe banii mei si am scapat in dulciuri, mi-am luat cu tonele, mi-am stricat dintii, sistemul iminitar si mai mult, ce mai, e jale. Nici acum nu pot sa scap de dependenta, dar cel putin o tin pe fii-mea departe de ele macar pana la gradinita.

Ella, eu am masina de paine de multi ani, nu mai stiu care era intrebarea ta dar m-am gandit sa-ti spun ca eu am facut paine si cozonaci.

Carla, mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07
Bulgaria 2008
www.americanshop.ro" target="_blank">Produse americane originale

"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miniuta spune:

carla v, nu trebuie sa iti ceri scuze ca te bagi, ai bagat (sper) de seama ca nici eu nu eram incantata deloc de faza aia cu zaharul. bine, ca mie nu-mi place nici cand ii da turta dulce sau piscoturi ("pai astea nu sunt dulci deloc!" - ei sa fie????). i-am zis de mii de ori sa nu ii mai dea NIMIC, normal ca de-aia nu mai mananca mancare daca primeste porcarii, sau daca e musai sa-i dea ceva, sa ii dea un mar, banana, o felie de ardei gras, o bucata de paine. sunt mii de variante, zau ca ar avea de unde alege! ehhh, de ce sa ma asculte. hai ca daca mai continui cu povesti cu socrela umplu tot capitolul.

irinusha, iti dau eu o reteta de cozonac de mananci cu doua guri!!! si iese sigur, e probata deja de mine si data mai departe, de fiecare data a reusit.

mamica lui david(21.05.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

pediatra Soniei m-a sunat cand cobora din avion... asa de draga imi e ! de fapt o iubesc atat de mult, e un om cu totul si cu totul deosebit...

eee, intre timp, de cand am inceput mesajul, S a mancat si s-a culcat. iar eu, mama model, am zis sa ii tai unghiile, ca la noi e o MAAARE problema, nu vrea si pace. si tai 2 si se trezeste. o las, adoarme la loc. mai stau 2 minute si ce idee imi vine? sa ii masor saturatia... si pun aparatul si nici n-apuca sa inregistreze ceva si S e treaza... imi vine sa ma impusc, mai ca ma apucase plansul cand am vazut ca nu adoarme la loc. si asta i-a fost somnu de pranz, 3 minute luni si late. daca ma manaca, asa imi trebuie


si vreau sa va zic ca ieri mi-a luat alex masina. lacrimi si suspine. daar, deja constiinta mea automobilistica e activata, si cand auzeam ca tureaza masina (ca e masina lui, o cunoaste mai bine) oftam, de parca ma durea si pe mine,nu numai pe ea...


acum S sta cu un servetel si o lingurita in mana , semna ca mai vrea mancare, dupa 200 gr de carne de vitel si legume... si 2 iaurturi de 100gr fiecare... cata stomacul o avea?

oana deSOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




www.helpsonia.com
povestea Soniei


"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miniuta spune:

kay, fii fericita ca mananca. eu pana mai acum trei saptamani stiam doar din ce citeam pe aici cum e sa ai un copil care face fite la mancare. sa vezi acum ce fericita sunt cand mananca o masa completa. am ajuns sa fac teatru, sa improvizez de fiecare data cate ceva, ca sa il conving pe fii-meu sa manance. incearca sa o culci pe soniuta peste o ora, poate o convingi!

mamica lui david(21.05.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

MINIUTA, m-a mancat undeva... si s-a trezit...

nu ma plang ca mananca, departe de mine gandul !da uneori, seara, cand o dezbrac, are o burta de zici ca e dromader invers... imensa. isi mananca degetul acum. ii mai sparge un colt de premolar, asa ca trebuie sa roada.

cat despre copilul tau nemancacios, ai incercat cu BB Einstein? nu e copil care sa nu cedeze la bb E. pana si Bob e fascinat (gresesc Ella?). incearca sa-l pui la desene si sa-i dai asa, si cand i s-o obisnui stomacul iar cu mancare mai multa, sau i-o trece moftul, va intoarceti inapoi in bucatarie. sau daca ai laptop, pune-l sa meaga in bucatarie si da-i asa. doar doar o manca.

te pup si spor la papat !

oana deSOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




www.helpsonia.com
povestea Soniei


"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Clem, am fost la CMU la dr Bacalearos - e greu sa prinzi programare la ea caci e f aglomerata, insa merita din plin o discutie cu ea. E bine ca iti acorda 1 ora pt discutii, deci fa-ti o lista de intrebari/subiecte de dezbatut. Saracutul Bob, imi pare tare rau pt unghiuta lui rupta.
mary_lou, infioratoare patania voastra. Ce rau imi pare pt voi, dar poate reusiti cumva sa recuperati macar o parte din bani! Frumoase pozele cu Paty - inca ii plac erau suzeta, asa-i?
arcadia, Ella, Mica, multumim pt poze. Am iesit f bine si noi si capsuneii!
Mica, vreau si eu pe email daca poti, pozele cu baietii mei - prietena/cunostinta ta cred ca le-a facut.
Miniuta, vreau si eu reteta de cozonac daca se face fara masina speciala de paine.
Kay, imi pare rau ca a racit Sonia in parc. O fi din cauza ca nu avea caciulita? Multa sanatate! Cine e pediatra fetei?


Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
Oct-Nov 08
Creatii Matei

Mergi la inceput