***Capsunele-n scutecele de mai iunie 2007 (81)***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui doxinu

Fetele STEFAN e constipat rau am incercat cu supozitor cu glicerina si nimic fructe nu mananca decat banana

Stie cineva ceva contra constipatiei?

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

POZE 1 AN

siropel lactulose parca se numeste

eu ii pun lui in piureul de fructe o felie de para ca sa evitam constipatia;
www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan



siropel lactulose parca se numeste

eu ii pun lui in piureul de fructe o felie de para ca sa evitam constipatia;





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

fetele sarumana S-a constipat de la baba(banana) si nu mai reusim sa ne revenim

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

POZE 1 AN

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Fii-mea zice bababa la banana .

Carla, mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07
Bulgaria 2008

"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

ella si eu tot pe soacra-ta o banuiesc. De aia te-am si intrebat ieri. Am vazut o gramada de bunici in parc care nu isi lase nepotii sa se deplaseze decat cu ele de mana, sau nu ii lasa sa se joace cu alti copii/jucariile altor copii etc...

Am pus cateva poze de aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petit_ange spune:

la capssunici.
N-am mai apucat sa mai intru pe la voi de multisor, felicitari la mamicile care asteapta iar barza!
Isa e bine, e o scumpa, numai cu mancarea ne chinuim tot la fel (poate va amintiti de strigatele mele disperate ca nu mai stiam ce sa fac cu ea). Si acum suntem relativ in acelasi stagiu, ceva mai bine totusi, dar nu deschide gura decat la ce-i place si foarte greu mananca cu lingurita; prefera ce poate sa ia singura cu mana. Legumele si fructele nu-i plac, in schimb ii place tare mult carnea. Am fost o saptamana in spital cu o laringita urata si de atunci nu prea mai reuseste sa-si revina complet. Acu iar e racita, ii curge nasul ca la robinet. sau s-ar putea sa fie o rinita alergica. Am fost si la oftalmolog cu ea si un dr a zis ca are strabism si i-a dat exercitii de facut si ochelari si al doilea a zis ca are hipermetropie usoara si i-a dat alt tip de ochelari. acu pe cine sa cred??? si cum o s-o conving sa poarte ochelarii....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petit_ange spune:

aaaa... uitasem
ca tot intreba Ella de legea noua cu indemnizatia, pe mine m-ar fi avantajat sigur dar se pare ca mamicile care sunt deja in CIC si nu au lucrat in 2008 nu primesc, cel putin asa zice ministru muncii. Sper sa se insele :
Indemniza#355;iile mamelor care au stat acas#259; īn acest an nu vor cre#351;te de la 1 ianuarie 2009 pentru c#259; venitul cumulat īn 2008 nu permite acest lucru, a declarat, azi, ministrul Muncii, Familiei #351;i Egalit#259;#355;ii de #350;anse, Mariana Cāmpeanu, potrivit NewsIn.
Potrivit unui proiect de lege adoptat ieri de deputa#355;i, persoanele care au intrat īn concediu pentru cre#351;terea copilului primesc, pe o perioad#259; de doi ani, o indemniza#355;ie lunar#259; de 600 de lei "sau, op#355;ional, īn cuantum de 85% din media veniturilor realizate pe ultimele 12 luni.
Mamele care au cā#351;tigat lunar īn acest an 600 lei vor primi tot atā#355;ia bani īn urma intr#259;rii īn vigoare a legii intrate īn Parlament, pentru c#259; venitul īnregistrat de ele īn ultimul an nu permite majorarea indemniza#355;iei, a explicat Cāmpeanu."
http://business.rol.ro/content/view/71125/2/
Oare asta inseamna ca cine intra direct dintr-un CIC1 in CIC2 sau din CIC1 + cateva luni lucrate(fara a fi 12 luni)si apoi CIC2 primeste tot 600RON fara posibilitatea de a alege? Mi se pare o tampenie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petit_ange spune:

Gata, am pus si cateva poze mai recente cu Isa pt cine vrea s-o vada.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Fetele am reusiiitSa speram ca nu se mai intoarce problema
Stiu ca este de la banana da' e singurul fruct pe care il mamanca si atunci cum sa il dau sa nu-l constipe?Nu ii mai place cum il dadeam cand era bebe adica cu iaurt acum vrea sa muste din ea si iaurtul sa nici nu-l vada

Re cineva vreo sugestie?Haideti ca mereu m-ati ajutat cu sfaturi bune

OANA imi pare tare rau ca a racit SONIUTA.

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

POZE 1 AN

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miniuta spune:

doxinu, incearca sa-i dai kiwi, cica ajuta mult in probleme de constipatie (pe langa vitamina c care combate raceala). am inteles ca stefan nu mananca decat banane, dar poti incerca sa ii tai kiwi-ul feliute, si sa-i oferi cateva zile la rand, poate il convingi.

am ajuns si eu sa caut metode de a-l convinge pe al meu sa manance. ma scoate din minti, dintr-un mancacios a devenit un mofturos...in plus, s-a invatat cu rontaitul: grisine, orez expandat, piscoturi...toate de cand a fost racit si nu a vrut sa manance nimic, si i-am dat orice, numai sa bage ceva in stomac. acum trebuie sa-l dezvat de urlat langa dulapul cu dulciuri. daca vede ca il ignor, se duce si urla langa usa de intrare, adica vrea sa se duca la oma, care are grija sa-i dea ea "ceva bun". s surprins-o sotul cand ii dadea zahar cu lingurita si i-a dat peste mana. cand am intrebat-o de ce si cum poate face asa ceva, stiti ce a zis? "daca vrei sa stii, zaharul contine calciu, de-aia i l-am dat!!!" na ca am mai aflat si eu ceva nou.

irinusha, merci pentru pontul cu grisul pentru bebei, i-am facut azi lui david si i l-am amestecat cu banana, si fiind asa fin, l-a baut cu paiul, ca peste lingurita imi tot dadea cu mana! sa zic merci ca l-a baut si asa...

ce fain ca iar v-ati intalnit....va invidiez!

noapte buna!

mamica lui david(21.05.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

vai de mine, miniuta.... zahar cu lingurita? mama, ai o soacra periculoasa..

fetelor, S muceste atat de mult, ca nu mai stiu ce sa-i fac. azi noapte a dormit, bine, dar s-a culcat la 6, s-a trezit la 7 si s-a culcat iar la 8. si eu am adormit cu ea... pana dimineata. acum e mucioasa, am aspirat-o dimi. urla de se invineteste toata, mai ca mi-e frica sa o aspir... iar dimineata mi-a ascuns capatul de la batista bbm ala mic, detasabil. l-am cautat de-am innebunit, nu mai stiam unde sa ma uit... si l-am gasit in sertarul cu ciorapi, in dulap... asta ca m-am dus sa-mi iau ciorapi, nu ca mi-ar fi trecut prin cap ca a migrat acolo.

Ioana, iti multumesc, dar o mai las 2-3 zile, sa vad cum evolueaza, si daca nu-i dau de cap babeste, o sa te rog sa ma ajuti

aaa... i-am scos mergatorul fi-mii si acum are o cutie cu roti cu care se deplaseaza... zici ca duce posta, ca inauntru sunt jucarii si ea le scoate pe drum, la dus, iar la intors le pune inapoi. si respira de zici ca e un tren

mi-a adus mama apa de mare cu Bepanthen !!! yupyyy !!!

gata, ma apuc de curatenie, ca aseara am adormit si casa e vraiste...

oana deSOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




www.helpsonia.com
povestea Soniei


"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput