***Capsunele-n scutecele de mai iunie 2007 (81)***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

Doxinu,
multumesc, da, e o idee buna sa mergem in weekend la locuri de joaca cu multi copii;
era plangacios inca de cand am plecat de acasa; cand i-am pus dresuri pe el a tot tras de piciorul stang sa-i scoata; cand am ajuns acasa am vazut ca unghiutza de la degetul mic era rupta jumatate pe verticala pana la radacina iar dresul era plin de sange; cred ca l-a durut rau; observasem de mai demult ca unghia aia i-a crescut tare ciudat adica din 2 bucati; alt lucru bun mostenit de la ta-su.

Arcadia,
imi pare rau ca nu am reusit sa pozez si restul capsunicilor.
Multumesc pentru poza








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_lou spune:

Buna fetelor,revin si eu dupa o pauza destul de lunga,sper ca nu ne-ati uitat si ne mai primiti din cand in cand pe aci

Noi am avut o vara f frumoasa,cu multe concedii placute dar din pacate la cateva zile de la intoarcerea noastra acasa am aflat ca unul dintre clientii nostri de la firma era de fapt un nenorocit de tepar care a platit facurile cu cecuri fara acoperire 2,6 miliarde.
Va imaginati ca nu ne-a picat bine vestea dar asta era,nu prea mai aveam ce face,incercam sa ne obisnuim cu ideea cand la nici 4-5 zile sa aflam ca alt client de-al nostru(din Brasov)s-a gandit el ca e mai bine sa dispara si el... cu alte facturi de 1,4 mld lasandu-ne BO fara nici un ban in conturi.Am fost de-a dreptul socati pt ca nu erau niste clienti cu un birou intr-un apart de bloc,nu,aveau ditamai cladirea de birouri,angajati....tot tacamul..
Daaaa,daca nu eram obligati sa mergem la politie sa depunem declaratie nu am fi mers pt ca nu credem deloc in institutiile acestui stat,absolut deloc,dar am fost chiar daca suntem convinsi 100% ca nu vor rezolva ei nimic.
Am vorbit cu "baietii buni",am fost si la o firma de recuperari creante...pana acum nimic si suntem convinsi ca nu mai recuperam nimic,macar tva-ul sa-l recuperam dar cand se va termina procesul.
Povestea e lunga,patronul e de fapt o baba de 75 ani,nu m-ar mira sa fie tiganca,patronul avea buletin fals,nr la masini false....multe,cam asta a fost si peste 100.ooo euro se vor cheltui de un nenorocit sau mai multi


In rest suntem bine,Paty e un nazdravan,invata in fiecare zi ceva nou,ne uimeste zilnic cu cate lucruri invata,ii place mult sa se uite la animal planet si mereu vine cu telecomanda la mine sa-i dau sa vada animale,cu copii in parc nu prea are chef sa se joace,doar sa le fure jucariile si sa plece.

Ella,
noi pe Paty l-am tot dus in carrefour si cat eu intram la cumparaturi sotul ramanea cu el si-l lasa acolo in locul special amenajat unde platesti 5 ron si sta o ora.Ii place la nebunie,intra in casuta aia,iesea pe geam,se juca la topogan,m-ai lua si cate o palma de la alti copii dar el nu riposta, era incantat peste masura,asa s-a invatat cu alti copii.
Paty era speriat de copii,si recunosc ca si mie imi era teama sa mai ies cu el fara tati pt ca de cate ori ieseam cu el cu masinuta mare cu telecomanda veneau alti copii cu o viteza la masinuta si il si trageau de bluza sa-l arunce din ea,altii il loveau de nici nu stiam cum sa reactionez,pe bune,ce era sa fac,sa-i iau la bataie?
Si pana intr-o zi cand a venit spre noi o fetita cam de 4 ani asa si eu care ma gandeam ca doar o sa-l priveasca si atat cand i-a bagat odata manuta in ochi am ramas masca,maica-sa nesimtita apoi mi-a zis ca ea asa face mereu,ea stia si a durut-o........
Asa ca de atunci nu mai ies cu masinuta si cand iesim cu bicicleta si vin copii spre noi le zic de la distanta sa nu-l loveasca ca e bebe ca sa ma auda parintii lor si sa si-i opreasca pt ca de atunci Paty e foarte speriat de alti copii si nici eu nu mai am de gand sa-i mai las vreodata sa mai de-a in el asa de fata cu mine.

Am vazut ca v-ati intalnit din nou,bravo voua,era bine sa fim si noi mai multe din Cta.

Felicitari tuturor gravidutelor de la noi de pe plantatie,sarcina usoara va doresc si copii sanatosi si frumosi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

mary_lou sunt socata de cate ati patit intr-o vara Sper sa se rezolve pana la uarma desi cred ca nimeni nu mai crede in institutiile statului, la noi!

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

POZE 1 AN

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_lou spune:

Doxinu,
pe noi, dupa cate am patit, cate sapaturi am facut si cate am aflat(ca e tara plina de tepari)nu ne mai mira nimic in tara asta,aici legile sunt facute sa ajute astfel de specimene...

Cei cu firma din Buc am vazut ce era de capul lor fiind tepari de meserie si nici macar numele adevarat nu-l stiam, dar cei din Brasov sunt firma veche din 94 cu multe activitati si cu patron smecher care cica are nu stiu ce demnitar frate si de aia e "smecher";eu cred ca o sa-i iasa pe nas si macar de acum incolo nu o sa mai vrea sa de-a tepe la oameni,asta-i tara de kk in care traim,nu avem cum sa schimbam noi mentalitatile astea "ruginite"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

Mary Lou,

imi pare rau pentru pierderile suferite.
Noi in companie avem niste reguli ref la clienti rau platnici sau care nu au istoric de colaborare cu noi: nu facem business cu ei decat cu plata in avans.
Acceptam si BO cu scadenta scurta pentru anumite sume in ideea ca BO sunt titluri executorii si deci nu ne mai judecam; de asemenea, si pentru cel care le emite e nasol fiindca cec fara acoperire e infractiune pedepsita de L59/1934 iar BO fara acoperire in anumite conditii inseamna infractiunea de inselaciune.
Ati incercat sa va duceti in instanta pe OUG 5/2001 sau 119/2007? sunt niste proceduri care se bucura de mare celeritate si poate reusiti sa executati silit repede firma rau platnica.

poze ne mai arati?
ai facut back-up la ele, nu?

sa ne mai scrii...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_lou spune:

Ella,

a fost sotul in Buc la o firma de avocati(nu stiu cum le zice)si ei se ocupa de ambele dosare;da,ai dreptate cu clientii rau platnici dar cei din Buc erau clientii unor prieteni care si-au luat-o si ei tot cu cecuri fara acoperire(tot in august),au platit primele facturi de cateva sute de mil bune dupa care au disparut,firma nu are nimic,si atunci ce naiba sa le iei,iti imaginezi....totul cica era inchiriat,nu au nimic pe firma,nu aveau incidenta bancara ca i-am verificat si noi inainte.
Stii cum actioneaza astia?Cumpara firme vechi cu tot cu datorii(dar fara incidente bancare),tepuiesc mai multe firme cu cecuri intr-o luna dupa care dispar si politia cica "nu-i gaseste".

Noi am ramas socati cand a vb sotul la politie aici si l-a sunat sa-i zica de numerele de la masinile patronului si angajatului nu exista,erau false,iti imaginezi cum actioneaza astia.
Ar trebui sa le scriu acum si denumirea firmelor implicate ca atunci cand da cineva cautare pe google sa-i aduca aici la mesajul meu si sa nu mai faca "afaceri"cu ei...

Asta-i viata,deja a trecut,nu prea mai sunt sanse asa ca i-am tot zis sotului sa se gandeasca ca a avut un mercedes de 100.000 euro care nu avea casco si care cineva i l-a facut praf in parcare si a fugit,simplu,nu?


Poze avem foarte multe dar sunt facute multe din ele cu canonul 450 la rezolutie maxima si se deschid greu,sunt salvate si puse la loc sigur
http://community.webshots.com/user/maryana_ct


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Fetele STEFAN e constipat rau am incercat cu supozitor cu glicerina si nimic fructe nu mananca decat banana

Stie cineva ceva contra constipatiei?

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

POZE 1 AN

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

Neatzaaa !

Ioana, la S efect laxativ il au si legumele ala in bircanel mic, de la nestle sau hipp, nu stiu. dar de fiecare data cand le mananca face mai moale. eu chiar acum ii dau o baba lui S nu ca ar manca-o, dar incerc.

S a racit ieri... azi noapte s-a fatait si s-a trezit cu nasul infundat, iar dimineata cand m-am intors de la aeroport (am chemat-o pe mama pana la urma), era cu mucii-n barba, am bagat batista si acum respira mai mult pe gurita... in rest nu are nimic, si-a papat laptele cu Cheerios, si acum face scandal pe aici, doar-doar l-o trezi pe taica`su...


va si sper ca voi sunteti bine

oana deSOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




www.helpsonia.com
povestea Soniei


"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bettyR spune:

Ce frumos ca v-ati intalnit. Am vazut pozele. Ce de-a fetite mari si motate si baietei frumosi.

Ella, vezi ca saracu Bob de asta era mai marait, asa i-am dat si eu o pereche de ghetute care ii ramasesera mici si nu stiam de ce se tot aseaza fata mea pe jos si nu fuge ca de obicei. Si a mea mai fuge de copii mici, dar pentru ca ii smulg jucariile din mana, o pisca. Ii prefera in schimb pe cei mai mari.

Doxinu, incearca compot de prune sau piersici, poate asa le mananca. La noi au efect sau ceai de musetel.

Betty, mamica fericita de Andreea (13.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Ioana, incearca lactuloza daca fructe nu mananca. Sau suc de morcov crud sau ce au mai zis fetele. Vezi sa ai multe scutece la indemana .
Oana, imi pare rau ca a racit Sonia, sper sa treaca repede, intr-adevar era racoare, dar a fost bine imbracata, off. Cand te prind pe mess sa-ti dau pozele de ieri.
Arcadia, o sa-ti trimit si tie pozele pe mail, ca pana le pun eu pe site-ul Sabinei mai dureaza ceva.


Carla, mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07
Bulgaria 2008

"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput