Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (33)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

buna seara si de la noi
Mi_bebelina,de aceea nu ai venit azi in parc?????m-ai lasat singurica
noi am fost in parc,a dormit frumos si mult.dupa ce s-a trezit am plecat la Cora cu Sara,pe Mariuca am lasat-o cu bona.
Cat despre trezit..eu deja m-am obisnuit..de 3 ori pe noapte e o medie buna...uneori e si mai des.sper sa treaca..candva.
Sara e bine,vesela si ptr.ca afara e mult mai cuminte,sunt si eu un pic mai relaxata.sper ca episodul cu urlatul in carut sa nu mai revina niciodata.
in schimb Mariuca imi da de furca..e tare incapatanata,azi la gradi a luat cea mai mica nota la matematica,ptr.ca nu vrea sa asculte,acasa urla si daca ii spun 'da-te mai incolo'(uneori ma si 'ameninta' ca pleaca la bunici),nu-si cere iertare niciodata...offf e din ce in ce mai greu..asa ca ma bucur de BBlusul Sara ca atunci cand o deveni copilul Sara....
o noapte linistita

BOTEZ SARA
Septembrie-octombrie 2008
www.onetruemedia.com/my_shared?" target="_blank"> FILMULET
Andreea, SARA(16.06.2008) si MARIUCA(7.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreap

buna seara si de la noi
Mi_bebelina,de aceea nu ai venit azi in parc?????m-ai lasat singurica
noi am fost in parc,a dormit frumos si mult.dupa ce s-a trezit am plecat la Cora cu Sara,pe Mariuca am lasat-o cu bona.
Cat despre trezit..eu deja m-am obisnuit..de 3 ori pe noapte e o medie buna...uneori e si mai des.sper sa treaca..candva.
Sara e bine,vesela si ptr.ca afara e mult mai cuminte,sunt si eu un pic mai relaxata.sper ca episodul cu urlatul in carut sa nu mai revina niciodata.
in schimb Mariuca imi da de furca..e tare incapatanata,azi la gradi a luat cea mai mica nota la matematica,ptr.ca nu vrea sa asculte,acasa urla si daca ii spun 'da-te mai incolo'(uneori ma si 'ameninta' ca pleaca la bunici),nu-si cere iertare niciodata...offf e din ce in ce mai greu..asa ca ma bucur de BBlusul Sara ca atunci cand o deveni copilul Sara....
o noapte linistita

BOTEZ SARA
Septembrie-octombrie 2008
www.onetruemedia.com/my_shared?" target="_blank"> FILMULET
Andreea, SARA(16.06.2008) si MARIUCA(7.11.2004)


Ei, am fost in parc, dar am fost schimbul 2...am ajuns pe la 16.30, apoi am fost un pic prin piata si ne-am intors sa-i dam Deliei bibe de ora 7.n-am sa vin maine ca mergem la gratar......inca n-am facut planul pt duminica, daca nu sigur de luni ne intalnim

Deliutza Broscutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Laura - m-am uitat acul la albumul de toamna al lui Mirci, sunt foarte frumoase pozele. Iar Mirci are niste hainute de invidiat, deosebite, mi-au placut mult. Fesul gri este de la Z ? Ca exact asa avem si noi, aceeasi culoare.
Cat despre tortuletul (a fost de caramel)- am zis a fost - nu mai avem deloc, David l-a papat pe tot. l-am ajutat doar la spalatul platoului... Ma crezi, nu ?
Dar data viitoare va invitam si pe voi.

Poze
Evolutie David
Bebe David Adrian 16.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nicole1980

Laura - m-am uitat acul la albumul de toamna al lui Mirci, sunt foarte frumoase pozele. Iar Mirci are niste hainute de invidiat, deosebite, mi-au placut mult. Fesul gri este de la Z ? Ca exact asa avem si noi, aceeasi culoare.
Cat despre tortuletul (a fost de caramel)- am zis a fost - nu mai avem deloc, David l-a papat pe tot. l-am ajutat doar la spalatul platoului... Ma crezi, nu ?
Dar data viitoare va invitam si pe voi.

Poze
Evolutie David
Bebe David Adrian 16.06.2008



Cum sa nu te cred, am vazut ce era la gura lui!!!
Da, fesuletul e de la ZET, de la Sis io pe ea!
si mie imi place tare ii sta cel mai bine cu el. Si mie imi plac hainutele lui Davidutzul!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Reallaura

si inca ceva...nu m-am apucat eu inca de colaje, dar am un filmulet si vreau sa va distrati si voi cu Mirci care se strica de ras!
IA VEDETI

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE



Laura tu vorbesti serios cu filmuletul ala ? Asa rade Mirci ? Este un scump...Abia astept si Daviducul meu sa rada in hohote... Si al meu rade si se distreaza, insa face mai mult ca o cioara craaaa, craaa, nu l-am auzit niciodata in hohote.

Poze
Evolutie David
Bebe David Adrian 16.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

Multumesc Nicole!

Eu ma culc...suntem bine dupa vaccin bag seama! Nu mai stau de paza!

Vroiam sa zic doar ca l-am vazut pe Mirci razand...mi s-a inseninat fatza (crispata toata de cand cu vaccinul Iasminei si plansul aferent). Este un scump si un dulce! Sa va traiasca!!

Aaaa...si mai vroiam sa-i zic lui Mihaser ca-mi pare rau de piciorusele Elianei! Doamne ajuta si bine cu forumul asta ca mai aflam de una,alta si nu mai chinui fetitza cu ghipsul ala nesuferit!

Asaaa...si ralu_t...ca ma intrebai unde a avut stand Ramona. Pai nu stiu cum sa explic! Hmm! Sa zicem ca pe culoarul din stanga. Deci cum intrai, faceai stanga si apoi dreapta si era culoarul lung. Naiba stie ce sector e acolo! Cred ca ai inteles tu!

Noapte buna!



mamica Iasminutei...adica lui mami si a lui tati
05.06...07...08 sau "Povestea Iasminutei"
Cat de maaaare sunt!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Citat:
citat din mesajul lui mi_bebelina

Citat:
citat din mesajul lui andreap

buna seara si de la noi
Mi_bebelina,de aceea nu ai venit azi in parc?????m-ai lasat singurica
noi am fost in parc,a dormit frumos si mult.dupa ce s-a trezit am plecat la Cora cu Sara,pe Mariuca am lasat-o cu bona.
Cat despre trezit..eu deja m-am obisnuit..de 3 ori pe noapte e o medie buna...uneori e si mai des.sper sa treaca..candva.
Sara e bine,vesela si ptr.ca afara e mult mai cuminte,sunt si eu un pic mai relaxata.sper ca episodul cu urlatul in carut sa nu mai revina niciodata.
in schimb Mariuca imi da de furca..e tare incapatanata,azi la gradi a luat cea mai mica nota la matematica,ptr.ca nu vrea sa asculte,acasa urla si daca ii spun 'da-te mai incolo'(uneori ma si 'ameninta' ca pleaca la bunici),nu-si cere iertare niciodata...offf e din ce in ce mai greu..asa ca ma bucur de BBlusul Sara ca atunci cand o deveni copilul Sara....
o noapte linistita

BOTEZ SARA
Septembrie-octombrie 2008
www.onetruemedia.com/my_shared?" target="_blank"> FILMULET
Andreea, SARA(16.06.2008) si MARIUCA(7.11.2004)


Ei, am fost in parc, dar am fost schimbul 2...am ajuns pe la 16.30, apoi am fost un pic prin piata si ne-am intors sa-i dam Deliei bibe de ora 7.n-am sa vin maine ca mergem la gratar......inca n-am facut planul pt duminica, daca nu sigur de luni ne intalnim

Deliutza Broscutza


Acum am vazut ca ploua......deci se schimba programul....sarim peste gratar...

Deliutza Broscutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

Am murit de ras la filmul cu Mircea

Bestial, nu imi vine sa cred ca rade asa haha :)

Voiam sa va zic ca am auzit ca o fost Basescu pe la BXl Deci de aia nu o dormit bebelul meu: combinatie fatala de Basescu + luna plina :p Acum doarme duuuus ... sa vedem cat il tine :p

Maine de-abia astept sa vad 3 bebelushi de Belgia O sa visez frumos in noaptea asta !

Noapte buna !

Simona cu Robertzel baietzel frumos

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti si Poze cu bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Am uitat sa va zic, azi noapte si la noi a fost luna plina in casa, bebe s-a trezit la 2.30 si la 5.30....nu s-a mai trezit asa de muuuult.
A avut noroc ca eram odihnita, k ma culcasem la 22.30, k altfel nu-l auzeam cum gangurea, pupa-l-ar mama de pishcotel.

Fetelor eu l-am iubit de cand era in burtica, insa pe zi ce trece simt cum creste dragostea pt el, ii admir orice suras, orice gest si il strang cu mult foc la piept. Doamne ce sentiment, oare cum am putut sa traiesc pana acum fara asa implinire....

Noapte buna!

Dupa cate vad eu pe aici pe forum Cleo da cafeaua de dimineata, eu o sa dau cana de lapte de seara ( nu am simbol...)

Poze
Evolutie David
Bebe David Adrian 16.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

se pare ca la noi azi e luna plina...ori sunt eu agitata si nu doarme fata. n-am mai patit d mult asta

Pozici Mufitza

Mufitza in parc


Mami de Mufitza Ariana Elena



Povestea nasterii

Mergi la inceput