Mamici norocoase de sept -oct 2008 (167)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Buna dimineata,


Penru listutza: se pare ca Anda avea 2720g, iar eu am nascut natural cu epidurala. Pe dr. mea o chiama Raluca Uzum si e suuuper. Imi place mult.

Asaaa, ieri pe la 4 dimineata scrisesem un mesaj de pe mobil dar s-a resetat (memorie plina si putzina, deh, si am pierdut tot romanul). Voiam sa ii spun lui preety de smecta si lui felicic ca o cunosc si eu pe moasa C. La nasterea mea iesea din tura, si m-a lasat animenui. E drept ca aveau o nastere chiar atunci, dar s-a vazut ca a facut tot posibilul sa NU se ocupe de mine pana iese din tura. Nevermind, pe de alta parte a fost drgutza luni noaptea cand am avut travaliul fals. Probabil are zile si zile ca orice om. Imi pare rau ca te-au chinuit aia pe masa... acum a trecut si te vad mai vioaie ca oricand. Asa eram si eu, cumparam materiale pentru casa si ma intrebau cand nasc iar eu le spuneam: chiar si acum… Faceau niste ochi…


Kllemi, picioarele se umfla dupa nastere, e normal si se intampla multora, cauza este hormonala, asa ne-au zis in spital. Bine ai venit acasa cu comoara! Pupici si Nicolei si Nausicai, Angelynnei, refacere usoara!

Anis, se pare ca noi am nascut la dati apropiate si in ultima veme postam una langa cealalta J La ce folosesti crema de galbenele daca nu sunt prea indiscreta? Sper ca nu te-ai pricopsit cu vreun mr. H ca mine. :(

Piersicutza, nastere usoara. Lasa ca sunt bune si episoadele astea de contractii, mai sterg colul. Eu am raams putin marcata ca la mine s-au declasat si abia dupa vreo 20 si ceva de ore s-a declansat travaliul activ – dilatatii si alte asemenea. Tot e bine ca a trecut si a prins epidurala chiar cand nu mai aveam putere sa rabd – deja eram de 24h+ in focuri la 7 minute si apoi 5…

Plange Raluca, zice ca vrea sa faca treaba la calculatorul unde stau eu acum. E de-a dreptul isterica.

Anda a avut o noapte relativ usoara, cu perioada lungi de somn (3 ore), m-am si mirat. Dar… a avut si o reptriza scurta de colici, e asa de greu sa iti vezi copilul zasa… m-am pus pe baut ceaiuri si dat sab simplex inainte de fiecare masa, cel putin asa scrie in prospect. Gresesc? Trebuie date 15 picaturi pe toata ziua?

Au aparut si ranile la sani, compresele bioclin sunt tare bune dar nu le are orice farmacie pe aici, a cam alergat tata dupa ele… Pe de alta parte, tot nu am gasit Nutrinatal, nici la plafar (la vreo 3 pe-aici). Merg in continuare pe ceaiuri si Galafor. Bebe nu are nevoie de completare, am scos ieri 30 cl si i-am dat cu maare greu dupa supt, asa era de satula intr-un interval de o ora. Am facut testul sa-i arat lu mami ca nu are nevoie de completare (imi batuse un apropos). De fapt ideea era sa o fac sa doarma mai mult, dat fiind ca are perioade in care cere tzitzi si o data pe ora, insa rezist cu stoicism.

Cred ca ma retrag in favoarea sora-mi… Va pup si ma intr la capitolul anterior sa vad ce ati mai facut.

40+ Anda Teodora

pozne cu burtici si alte nebunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Neata burtici si mamici

Nocom e o dulcica Daria , sa va traiasca !!!!

Anca eu cred ca e normal sa te tina atata la prima menstruatie. Ai grija de tine

Printesa mea iubita Valentina


Soricelul meu iubit

poze

poze David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Multumesc Babytza Ce face David, e cumintel?

Clau_geo si Boo, n-ati mai intrat de multa vreme...Ce mai fac piticii vostri?

Mamica fericita de Carla Alexandra
Piti mic se face mare
Povestea puiului meu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:


scuze ca n-am mai intrat aseara, am ajuns destul de tirziu si f obosita.
suntem bine, col lung, inchis, pozitie pelviana...dar problema mea este ca intre 27oct si 1 nov dr nu e in tara ma lasa in grija altui dr...dar totusi. cica m-a asigurat dr ca pelviana nu vine devreme, ci aproape de termen, dar ma uitam pe lista, la tzitziri, bb a venit la 37+ :) cum vrea DD numai sa fim sanatosi.
am vazut mamici fericite revenite acasa, klemi, ange, nausica, sanziana , am vazut bblushi superbi de nocom, ange. sa va traiasca si sa fiti sanatoase!



alexa simami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca81

Multumesc Babytza Ce face David, e cumintel?

Clau_geo si Boo, n-ati mai intrat de multa vreme...Ce mai fac piticii vostri?

Mamica fericita de Carla Alexandra
Piti mic se face mare
Povestea puiului meu drag


E cumintel foc ,doar ca mai are si el cate o repriza de colici si mi se rupe sufletul sa il vad cum urla.....Se zbate si se face ca focul la fata...Imi dau seama cat de tare il doare cand ii aud stomacelul cum ii face....Abea astept sa mai crestem si sa scapam de colici...
Cand ma gandesc ca micuta ta are mereu... uoooofff....mama lor de colici...

Printesa mea iubita Valentina


Soricelul meu iubit

poze

poze David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Bun venit acasa mamicilor !!!!! Acomodare rapida si puiuti cuminti !!!

Printesa mea iubita Valentina


Soricelul meu iubit

poze

poze David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Babytza, imi pare tare rau. De fapt imi pare rau pentru toti bebicii mici care sufera din cauza colicilor, chiar n-am crezut ca un bebelus mititel poate sa sufere atat. Sper ca totusi pe la 3 luni sa le treaca. Dupa al patrulea trimestru de sarcina

Duminica avem botezul, in sfarsit e oficial (dupa 2 saptamani de amanari).

Mamica fericita de Carla Alexandra
Piti mic se face mare
Povestea puiului meu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca81


Duminica avem botezul, in sfarsit e oficial (dupa 2 saptamani de amanari).

Mamica fericita de Carla Alexandra
Piti mic se face mare
Povestea puiului meu drag


Felicitari !!! Petrecere placuta !!!!!

Printesa mea iubita Valentina


Soricelul meu iubit

poze

poze David

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

fetele, pt ce e calciul lactic?! mi-a zis dr sa iau

alexa simami

Mergi la inceput