Endometrioza ne-a unit in lupta pentru BEBE cap.38

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

salutare si multumesc pt primire(lucialu), merg la herghelegiu si tot el ma va opera, am mai fost la puia si el tot op clasica mi-a recomandat; iar la herghelegiu am ajuns prin doc la care merg de vreun an(roxana constantin-euroclinic). Toti doc mi-au spus ca as avea gradul 4 al endometriozei si cei de la euroclinic mi-au spus ca pot curata si conserva mai bine ovare prin operatie clasica. Sunt foarte debusolata a trecut doar un menstruatie de cand am descoperit boala si deja s-au marit chisturile cu jumatate de cm.Eu am doar 23 ani si dureri am avut de cand ma stiu, eu sper sa scap de dureri si sa am si un bebe , chiar inainte sa aflu de boala ne planuisem sa mergem la doc pt analize si apoi sa ne apucam de treaba.va multumesc pt tot ce ati scris pana acum m-a ajutat ff mult si astept pareri de la voi mai ales ca mai am o saptamana pana la operatie si mi-e foarte frica. va pup pe toate

didi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Ancaoradea ne gandim la tine si la Sara si va dorim intalnire placuta, cat mai curand!!
Fireyes are doi embrioni frumosi si maine o sa-i aduca "acasa". Multa bafta iubita, sa fie pentru 9 luni frumoase impreuna!!
Lucialu cred ca deja ai mana buna si ca in acest capitol vom avea multe gravidute!
Mada23 tin pumnii stransi!
Aerlilian fa ce simti tu ca meriti, ia si o pauza si bebe o sa vina si el intr-o zi!
Crisis81 felicitari pentru viteza cu care a-ti facut dosarelul si multa bafta!

Si soarele va zambi de dragul tau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Fire, Doamne ajuta, sa fie intr-un ceas bun si cu mult noroc .
Ioana, multumim pentru vesti. Iti urez si tie acelasi lucru, sa iti ajute Dumnezeu si Maicutza Sfanta sa reusesti toamna asta .
Crisis, bafta multa si tie, un copilas perfect iti doresc si sa fiti fericiti si sanatosi toti trei .

Pup toate fetele .

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
aspiranta din aprilie 2004

Doamne ajuta tuturor
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler

www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Fireyes....iti tinem pumnii la intalnirea cu puiutzii, sa stea cumintei 9 luni in burtika
Anca...
Crisis... felicitari pt dosarel, sa mearga lucrurile tot la fel de repede si incontinuare, sa gesesti repede
ce emotii la noi aici
Herule.. terminam cu Ancutza si incepem galeria pentru tine
Aerlilian.... eu tot sper pt tine
Lucia,Magdita,Ioana...fetele

in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz


"Dumnezeu va face orice pentru tine, doar daca Ii dai o sansa "
voteaza, nu se stie cand ai nevoie www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank"> si www.petitiononline.com/legemame/petition.html" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyamy spune:

Buna fetelor,
Am revenit printre voi dupa atata timp sa va incurajez si sa fiu alaturi de voi. Eu am nascut o in noiembrie anul trecut si vreau sa va spun ca se poate sa ai bebe si cu aceasta boala. Eu am avut ceva ffff urat, citit povestea mea de la inceput.Nici nu mai credeam ca voi mai avea vreodata un bebe dupa 2 interventii chirurgicale..., MIRACOLUL A VENIT.
Pentru Xdidi parerea mea e sa te operezi clasic, numai asa vei fi curatata fff bine iar sansele pentru bebe vor fi mai mari. Am trecut si eu ca si tine si anume prima data am fost operata laparoscopic si fara rezultat, boala a recidivat dupa 3 luni iar urmatoarea op. a fost clasica, dupa care am facut dipherelin si imediat am ramas .
Ma rog pentru voi sa va indepliniti si voi visul si sper sa mai rec pe la voi.
Succes
Dyamy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hera25 spune:

Am vb si cu Anca este tot in spital. Cu dilatatie 3 si ceva, cu contractii dureroase neregulate. Si asteapta...

Mada asa e o sa vina si vremea mea. Eu tot ma rog de ea sa mai stea acolo in burtica inca o saptamana. Sa vedem, vine ea cand vrea.. Luni voi merge iara la control la Tutu si vedem ce si cum...., cum mai e colul...

37+ Lorena Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

xdidi eu am nascut prin cezariana cu Herghelegiu in august. Am facut operatie pentru ca aveam chisturi pe ambele ovare si multe aderente. Vreau sa te incurajez si sa-ti spun sa ai mare incredere in el pentru ca e un dr foarte bun si cu siguranta esti pe maini bune si o sa te curete mai bine decat la o operatie laparoscopica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

mi-ati starnit curiozitatea ... caci io is operata laparo(iunie2008) cu cateva puncte de endo si acum is in perioada "distractiva" de diphe ...
care is cazurile de endo in care se apeleaza la op clasica ? si cum poti spune ca a recidivat , dupa o anume perioada ..doar dupa dureri?

ancule ... sa dea DD sa fiti amandoua sanatoase , sa ai o nastere usoara...

Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Georgia nu stiu daca se operezeaza doar in anumite cazuri laparo si in altele clasic. Poate daca e gradul mai mare de endo .. Nu-mi dau seama. Dar incet incet ajung la concluzia ca se curata mult mai bine clasic decat prin laparo. In cazul meu clar asa a fost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Didi daca deja sunt mai multe pareri ca trebuie clasic,iar doctorul pe mana caruia esti acum este dl dr Hergheliu,Omul care a avut grija de Boolina noastra...apai atunci mergi inainte si fii linistita ca esti pe maini fff bune!Imi pare rau de dureri,vestea buna ar fi ca esti fff tanara si dornica sa fii mamica repede.Noi iti vom tine pumnii cand vei fi in operatie si tu sa ai curaj ca DD o sa vezi ca va fii si langa tine.Ai sanse chiar si cu stadiul 4 daca se va confirma la op,sa ramai gravida.Dar noi iti tinem pumnii sa iti gasesca burtica in cat mai mare ordine.Durerile mari banuiesc ca stii nu sunt dependente neaparat de stadiul endo.SUCCES!Si asteptam sa ne dai vesti bune!Acum esti moderata,daca vei scrie 10 mesaje vei avea mesajele afisate la momentul in care le-ai trimis.Orice intrebari mai ai spune.Fetele te vor ajuta in masura in care stiu.
Roxana ce ai facut?Cum te simti?Esti acasa?
Herra si eu am vazut ieri ca mai e un piculet si la voi!Multumim ca ne tii la curent cu Ancuta noastra si BB-lina ei.Sa inteleg ca in afara de dureri e totul sub control,nu?
Fire Doamne ajuta sa se prinda embrionasii de mamica lor!!!Si sa arunci emotiile departe de tine!
Dyamy felicitari pt micuta,sa va traiasca si sa creasca mare si sanatoasa! si este super ca ai mai dat si tu un semn pt incurajarea noastra!Mai intraTu cum te simti acum?
Madut nu interpreta semnele nicicum...te rog.Lasa sa fie ce-o vrea DD,dar nu lasa sa-ti influenteze psihicul semnele super confuze!Noi ne rugam lui DD sa fie ce ne dorim si pt tine si pt noi toate.
Aerlilian si eu mai sper sa fie altfel...Nu e vb ca eu nu scap de tine.Tu nu scapi de tine.Trust me!Esti emotiva iubita si e firesc.Iti dau dreptate,dar trebuie sa incercam sa fim tari,de neclintit.
Ana scriu aici.Astept sa vaz ce spune dl dr.Imi pare bine ca te tii tare si stiu ca este enorm de greu.Taria ta merita toata admiratia,dar mai ales e bine pt tine pt ceea ce vrei si pt noi ca ne dai forte
Magdi multumesc iubita!Sper ca nu te-am necajit.Si mie mi-e frica de asta te stresez si sper sa fie greseala pe foi.Ioana e cam varza si o spun fara rautate,dar din nou se confirma ca un medic dragut nu inseamna ca e si bun meserias...Dr Bogdan era minte, trup si suflet,cu adevarat mana drepta a dl dr!Spun era ca nu mai e rezidend
Ioana sper sa am mana buna de dragul vostru.Iti multumesc pt incredere
Georgia daca sunt doctori grei care spun clasic facem clasic,dar daca se poate laparo este de preferat sa intervina cat mai putin la organele noastre.Eu una asa cred.Oricum o laparo se poate transforma in op clasica daca se constata ca nu e suficienta ori eficienta.Clasic este de obicei ac se banuieste corect ca e mai intinsa endo,mai multeaderente,chisturi mai mari,etc etc.Sau asa ar fi firesc sa fie.Nu atunci cand unii profi nu vor sa invete metode noi.Cum te simti?
Boo ce-ti face feciorul?Si mami ce face?Cum e?Chiar,tu cum te simti?
Lilisor,Crisis,Gina...
KISSES



www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput