Endometrioza ne-a unit in lupta pentru BEBE cap.38

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana-alexia spune:

Anca, nastere usoara! Sa fiti sanatoase si tu si fetita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Nici o veste noua.Deci avem doua fete care ne pot tine la curent.
Aerlilian eu spun sa faci ce spune dl dr.Fa test maine si lasa tu socotelile de alta data.Prea mult de stresezi trebuie sa urli sa faci ce stii si apoi descarcata sa stai cuminte in asteptare.Este singurul lucru care nu-ti iese si dai chix big time!Ai avut si CM de 19z in urma stimularilor.mai tii minte?Tu ai facut pauza intre stimularile cu docorita si cele de acum cu dl dr?Oricum dansul este cel mai indicat sa-ti recomande ceva concret.
Ioana estem frumoasa activitatea.Ma bucur cand fetele scriu.Dar inteleg si pauzele fiecareia.Acum nu pot decat sa astept un Anc fericit acasica si care sa ne spuna de laptic si de alte chestii bebelusesti de interes matern si matusescOf Doamne da sa fie bine!
Deci Fire face azi punctie nu ieri...Doamne Ajuta!Poate maine apare si Roxana cu vesti bune.Uffff!Apoi avem Aerlilian incapatanata si otita nepoftita si un sufletel mare de Madut bagat la nidare speram ca tund barza daca face figuriSi Anaconda care urmeaza sa vaza cu ochii ei ceea ce a stiut cu inima.Si urmezi tu cu analizeleMulta treaba!

www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Scumpele mele,test in z29 negativ.Deci...astept sa o iau de la capat.Probabil va intarzia din nou cm mai mult decat ma asteptam...Lucic ,ma uimesti cu memoria ta.Sigur ca am facut pauza intre stimularile cu doctorita si cele cu T...Cu doctorita,am facut-o pe ultima in februarie,iar cu T am facut la sfarsitul lui august.
Ma apuca din nou o mare desnadejde gandindu-ma ca se apropie sfarsitul anului si amintindu-mi de semnaturile pline de speranta de anul trecut,din preajma sarbatorilor de iarna,ale Ioanei si a lui Mada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Beeeeeeey nu m-ati uitat, nu?
Eu sunt Speedy Gonzales in ultimele 2 zile si astfel dosarul pt adoptie e aproape gata. Mai am la notariat unele chestii si atat.
Anca NASTERE USOARA!!! Tin pumnii!!!!
Aerilian lasa deznadezdea iubita. Tu ti-ai terminat portia pe viata asta asa ca nu lue si din deznadejdea altora. Ridicate repede, repede si ia-o de la capat.






"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie

www.flickr.com/photos/11706357@N04/collections/72157602666536902" target="_blank">Poze...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hera25 spune:

Mesaj de la Anca

"Nu mai am contractii, am facut amnioscopie, membranele sunt intacte, dar am pierdut dopul. Se pare ca scurgerea nu a fost lichid amniotic. Pupici."

Se pare ca bebe Sara o mai tine in suspans pe mamica ei.


37+ Lorena Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Crisis ,cand ma gandesc la cate incercari te-a supus pe tine viata,ma jenez sa ma declar deznadajduita...Poate ne dai detalii mai multe...cand mergi la vizionare de bebei?Si ce doreste sufletelul tau?Un baietel,o fetita?Bebel sau mai mare???
Ancutza,asteptam printzesa ta frumoasa,ca sa aiba bebe Tudor si bebe Alex partenera!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Hera Doamne ajuta ca e bine!Ieri marturisesc ca ma panicasem.Nu mi-a placut ca trebuit sa steie 2 saptamani dilatata un pic.Deci dopul a fost pana ieri la locul luiInseamna ca nu mai e mult si ne anunta notaEa este inca la maternitate?
Aerlilian sunt ascendent in rac.Am o memorie de elefant atunci cand vreauadeca ce ma intereseaza.Boon ai facut pauzica.Rau ca n-a iesit cu 2 liniute acum.Poate inca mai sunt niscaiva sperante.ideea e ca tu sa meri in continuare la dansul,daca tre sa rez chisturile vezi si tu ce simti sa faci.Hai mai,da-o incolo ca este femeie cu capul pe umeri cand nu te dor urechile!Deci vei gasi solutii adecvate mintii si sufletului tau.Nu pot eu sa-ti spun ce sa faci tu.Si caaalm mult caaalm.Uite la faza asta tu ar trebui sa ne inveti pe noi disciplina doamna.Si eventual reciteste ce a facut Anca la IA-ul cu BB SARA.Acum daca nu va fi sa fie,poti sa tratezi corect otita si poti sa cumperi gelul ala pt imbunatatire endometru,neh?
Criss cum sa te uitam?Ma bucur ca descurcati repede itele birocratiei si iti tin pumnii sa-ti implinesti dorinta de a fi mamica!
Va pup pe toate.Stiti voi care si pe cele care doar ne cititi si nu prea puneti degetele pe taste

www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hera25 spune:

Lucia da este inca in spital. Probabil ca nu o va mai tine mult timp in suspans, din moment ce a eliminat dopul. Cand va fi bebelina pregatita va dori sa-si cunoasca parintii.
Oricum eu va tin la curent cu vestile.

37+ Lorena Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Ancutza, nastere usoara iubita noastra, ne gandim la tine si ne rugam sa se termine cat mai repede si sa devii in sfarsit o mamica fericita .
Lilisor, eu tot sper sa vii cu vesti bune, avem atata nevoie de vesti bune .
Madutz, te pup dulce si de la tine astept aceleasi vesti minunate II.
Lucic, ti-am raspuns si la celalalt subiect, sambata viitoare o sa ajungem in Bucuresti si sper sa ma lamuresc ( sau nu ). Voi vedea.

Va pup pe toate si sa auzim numai de bine .

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
aspiranta din aprilie 2004

Doamne ajuta tuturor
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler

www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

aerlilian sa sti ca Dumnezeu iti da cat poti sa duci.
lucic

Am vesti proaspete: maine depunem dosarulpentru adoptie.

Despre preferinte va pot spune ca eu vreau un copilas, neaparat sa fie pana in 2 ani si sa fie sanatos. Astea sunt pretentiile mele. Ale sotului difera prin faptul ca el ar prefera sa fie baietel






"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie

www.flickr.com/photos/11706357@N04/collections/72157602666536902" target="_blank">Poze...

Mergi la inceput