Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (124)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:



Alessia Ioana

Matei Alexandru

Stefan

Matei Patrick

Yannis Sebastian




Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Ingerasul nostru
Albume
Fetze de buburuza
SUNT VEDETA
CELEBRA LA 6 LUNI
www.onetruemedia.com/otm_site/share_skin?work_id=6878849&type=embed" target="_blank">Ipostaze de buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

of fetelor...atatia bebici bolnaviori! Doamne ajuta!

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

Postasem la coada capitolului trecut, deci reiau:

Dragi zuzici,

am citit ce ati scris, am vazut si poze frumoase cu Matei, cu Pipe, exploratorii mici si dragalasi! Felicitari Mateias si Adeluta pentru ridicari, si Eva pentru dintisor!

Multa, multa sanatate copilasilor bolnaviori: Thea, Anita, Eleni! Alina, am citit ca ati fost internate, cred ca sunt niste momente tare grele sa stai cu puiul in spital. Eu am ezitat, ieri de exemplu puteam sa ramanem acolo, dar m-am gandit ca parca tot acasa pot avea grija mai bine de Sofia - bine, ca oricum tratamentul se putea da la domiciliu - si nu m-am inselat.

Noi suntem mai bine, asa cum speram, si continuam cu tratamentul. Raguseala i-a mai trecut, dar mai tuseste inca, e cam miorlaita si tot nu e in apele ei. Insa nu a mai facut febra, respira bine si a dormit langa mine in patul mare de la 10 seara la 8 dimineata. Si eu odata cu ea. Va multumesc inca o data pentru gandurile voastre bune, cred ca au contat si alea pe undeva

Laura, nu, nu are mucisori, astia ne mai lipseau cred. Pe aparatul de aerosoli am dat vreo 200 lei, mie mi se par o mare inventie, cel putin in cazul Sofiei au avut efect de fiecare data, chiar dupa prima sedinta.

Mada, eu de cate ori i-am luat proba Sofiei cu succes a fost daca o tineam FARA PAMPERS, eventual in picioare. Adica e mai bine sa atarne punguta, decat sa fie turtita. Ultima oara eu i-am suflat pe burtica, sa simta rece, ca ma grabeam :-). Daca ii puneam scutecul, punguta se turtea si tot continutul iesea si era absorbit in scutecel.

Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Poze
www.youtube.com/profile_videos?user=stancutza78" target="_blank">Filmulete
Povestea nasterii Sofiei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Ramona sa fi sanatoasa si fericita alaturi de puiul tau si de cei dragi!Vreau si eu o felie de tort,virtuala binenteles!

Madalina de Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...
www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html?msg_ok=1" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Mmm, Anca , tare bun tre' sa fie! (cam ca prajiturile de la Amadeus )

Stancutza, ce bine ca Sofia nu mai face febra si incepe sa-si revina;

Lala20, cred ca toate suntem insentimentul tau cand este vorba de copil.

Am vorbit cu mma: Adela era in genunchi, la usa de la bucatarie si isi lipise fatza de geam si se uita la mama, incercand sa se ridice; mi-o si imaginez schimonosita!

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Ingerasul nostru
Albume
Fetze de buburuza
SUNT VEDETA
CELEBRA LA 6 LUNI
www.onetruemedia.com/otm_site/share_skin?work_id=6878849&type=embed" target="_blank">Ipostaze de buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Ereena,
ma bucur atata de mult pt bunicul tau si pentru voi!
Dr.-ului respectiv i-as trage o bataie!!! Zau asa! Au dreptul sa se insele, sunt oameni, dar atunci macar sa o zica sub rezerva de a mai afla o parere, ceva!



LA MULTI ANI clopoteilor sarbatoriti AZI!

Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump - 9 LUNI (23.12.2007)

Filmulete!
Poze f. noi
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Citat:
citat din mesajul lui LaLa_20

Alina023...imi pare rau ca Ana e bolnavioara...pupam fetele sa treaca repede...
Elle felicitari pt iepurash!!!
Fetele voi cand va jucati cu bebei ii puneti pe olita?k noi asa facem...dar bibi cu se simte cu fundul pe olita se ridica in picioare si daca nu are de ce sa se sprijine se arunca pe burta...sau ia olita la lustruit cu limba...



Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea -->NOU!!!
Bibi se face mare!
UITE CINE VORBESTE!!!

In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!


Lala, eu am doua olitze frumoase ramase de la dimitrakis dar eu nu vreau sa o pun pe eleni la olita de acum.
O suspectez pe mama ca incearca ea in lipsa mea....
Am auzit-o odata pe eleni plangand si cand am intrat in camera se chinuia mititica sa scape din stransoarea mamii care o forta sa stea pe olitza...
I-am spus mamei sa nu mai incerce dar nu stiu daca a facut-o...
Parearea mea ca sunt bebei care stau pe olitza de acum iar altii nu. ISi cei care stau si fac ceva acolo, cred ca este doar coincidenta si nu pot fi invatati de la vasrta asta.
Poate gresesc si nu este asa!
Oricum, eu am rabdare caci am experienta lui dimitrakis care a scapat complet de pamapers abia la 3 ani
Pe mine nu ma deranjeaza. Oirucm, mor de dragul la fundule'ele imbracte in pampers....

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui laura_dimitris

Citat:
citat din mesajul lui LaLa_20

Alina023...imi pare rau ca Ana e bolnavioara...pupam fetele sa treaca repede...
Elle felicitari pt iepurash!!!
Fetele voi cand va jucati cu bebei ii puneti pe olita?k noi asa facem...dar bibi cu se simte cu fundul pe olita se ridica in picioare si daca nu are de ce sa se sprijine se arunca pe burta...sau ia olita la lustruit cu limba...



Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea -->NOU!!!
Bibi se face mare!
UITE CINE VORBESTE!!!

In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!


Lala, eu am doua olitze frumoase ramase de la dimitrakis dar eu nu vreau sa o pun pe eleni la olita de acum.
O suspectez pe mama ca incearca ea in lipsa mea....
Am auzit-o odata pe eleni plangand si cand am intrat in camera se chinuia mititica sa scape din stransoarea mamii care o forta sa stea pe olitza...
I-am spus mamei sa nu mai incerce dar nu stiu daca a facut-o...
Parearea mea ca sunt bebei care stau pe olitza de acum iar altii nu. ISi cei care stau si fac ceva acolo, cred ca este doar coincidenta si nu pot fi invatati de la vasrta asta.
Poate gresesc si nu este asa!
Oricum, eu am rabdare caci am experienta lui dimitrakis care a scapat complet de pamapers abia la 3 ani
Pe mine nu ma deranjeaza. Oirucm, mor de dragul la fundule'ele imbracte in pampers....

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni


Exact si parerea mea
Pana la anu' in vara nici nu voi scoate obiectul de la naftalina
La noi cu kk ar fi chiar usor ca stiu exact cand se pregateste sa faca dar nu vreau sa il stresez.
Nu vad rostul, sincer.
Chiar nu ma deranjeaza ca poarta pampers si ca ii va purta multa vreme de acum incolo

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lala_D

Citat:
citat din mesajul lui laura_dimitris

Citat:
citat din mesajul lui LaLa_20

Alina023...imi pare rau ca Ana e bolnavioara...pupam fetele sa treaca repede...
Elle felicitari pt iepurash!!!
Fetele voi cand va jucati cu bebei ii puneti pe olita?k noi asa facem...dar bibi cu se simte cu fundul pe olita se ridica in picioare si daca nu are de ce sa se sprijine se arunca pe burta...sau ia olita la lustruit cu limba...



Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea -->NOU!!!
Bibi se face mare!
UITE CINE VORBESTE!!!

In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!


Lala, eu am doua olitze frumoase ramase de la dimitrakis dar eu nu vreau sa o pun pe eleni la olita de acum.
O suspectez pe mama ca incearca ea in lipsa mea....
Am auzit-o odata pe eleni plangand si cand am intrat in camera se chinuia mititica sa scape din stransoarea mamii care o forta sa stea pe olitza...
I-am spus mamei sa nu mai incerce dar nu stiu daca a facut-o...
Parearea mea ca sunt bebei care stau pe olitza de acum iar altii nu. ISi cei care stau si fac ceva acolo, cred ca este doar coincidenta si nu pot fi invatati de la vasrta asta.
Poate gresesc si nu este asa!
Oricum, eu am rabdare caci am experienta lui dimitrakis care a scapat complet de pamapers abia la 3 ani
Pe mine nu ma deranjeaza. Oirucm, mor de dragul la fundule'ele imbracte in pampers....

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni


Exact si parerea mea
Pana la anu' in vara nici nu voi scoate obiectul de la naftalina
La noi cu kk ar fi chiar usor ca stiu exact cand se pregateste sa faca dar nu vreau sa il stresez.
Nu vad rostul, sincer.
Chiar nu ma deranjeaza ca poarta pampers si ca ii va purta multa vreme de acum incolo

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze




Subscriu la cele de mai sus. Sunt rare excceptii cei care fac inainte de 2 ani. Cu Marc incercam de 1 an si ceva si tot cu pampers e...asa ca Laura m-a linistit...3 ani zici

Roli mamica de Andrei(16 ianuarie 2008) si Marc(9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lala_D

Citat:
citat din mesajul lui laura_dimitris

Citat:
citat din mesajul lui LaLa_20

Alina023...imi pare rau ca Ana e bolnavioara...pupam fetele sa treaca repede...
Elle felicitari pt iepurash!!!
Fetele voi cand va jucati cu bebei ii puneti pe olita?k noi asa facem...dar bibi cu se simte cu fundul pe olita se ridica in picioare si daca nu are de ce sa se sprijine se arunca pe burta...sau ia olita la lustruit cu limba...



Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea -->NOU!!!
Bibi se face mare!
UITE CINE VORBESTE!!!

In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!


Lala, eu am doua olitze frumoase ramase de la dimitrakis dar eu nu vreau sa o pun pe eleni la olita de acum.
O suspectez pe mama ca incearca ea in lipsa mea....
Am auzit-o odata pe eleni plangand si cand am intrat in camera se chinuia mititica sa scape din stransoarea mamii care o forta sa stea pe olitza...
I-am spus mamei sa nu mai incerce dar nu stiu daca a facut-o...
Parearea mea ca sunt bebei care stau pe olitza de acum iar altii nu. ISi cei care stau si fac ceva acolo, cred ca este doar coincidenta si nu pot fi invatati de la vasrta asta.
Poate gresesc si nu este asa!
Oricum, eu am rabdare caci am experienta lui dimitrakis care a scapat complet de pamapers abia la 3 ani
Pe mine nu ma deranjeaza. Oirucm, mor de dragul la fundule'ele imbracte in pampers....

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni


Exact si parerea mea
Pana la anu' in vara nici nu voi scoate obiectul de la naftalina
La noi cu kk ar fi chiar usor ca stiu exact cand se pregateste sa faca dar nu vreau sa il stresez.
Nu vad rostul, sincer.
Chiar nu ma deranjeaza ca poarta pampers si ca ii va purta multa vreme de acum incolo

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze




Si eu tot atunci (prin iulie viitor) am zis ca incept adevaratul 'dresaj'; dar i-am pus-o (asa, imbracata) sa vad cum reactioneaza: si s-a dat jos de pe ea, s-a-ntors, a bagat mana in ea dupa care si-a pus-o in cap !

Presimt ca va fi o adevarat adistracti ecand va fi "plina"!

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Ingerasul nostru
Albume
Fetze de buburuza
SUNT VEDETA
CELEBRA LA 6 LUNI
www.onetruemedia.com/otm_site/share_skin?work_id=6878849&type=embed" target="_blank">Ipostaze de buburuza

Mergi la inceput