DRAME PATERNE

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

FETELOR sunteti grozave! ati pus punctul pe I!!! incepand cu "sifilisul"...de care ma tot intrebam si eu cum de nu s-a transmis??? din solidaritara cu TATA??? de nebunia "sifilitica"...care-mi aduce aminte de eminescu si "sifilisul" lui...
interesant articolul: http://www.seximus.ro/articole/sifilis.php
hmmm, ce sifilis "de treaba" a avut exa!!! nici un semn care s-o tradeze!!! nici un "contagiat" - sotz, fiica..., nici un medic care sa sesizeze...totusi...o nastere, un avort in luna mare...hmmm...partea "buna" e ca i-a afectat creierul si ca din stadiul asta n-o mai duce mult...asa ca nu inteleg actiunea...ca mai are putin si scapa lumea de ea, "pericolul"...

apoi, "vaduva neagra", transformata miraculos, brusc din "angela de pe virtutii"...
hainutele si jucariile in 3 exemplare...dormitoare neatinse, intacte ...avem pe forum o rubrica de "umanitare", care se poate folosi :)

presa, scandal , OTV, sute de episoade cu D.D., concurenta pt elodia..., 200000 de tatici in situatia asta!!!!! ....vai! e invazie de "vaduve negre"!!! (chiar a omorat pe vreunul din cei 3 ex-i? sau macar a fost gasita vinovata in instanta pt "atacul" asupra ex-ului???), rapiri, violente...avorturi anterioare, se subliniaza clar ca d-na nu avea nicio retinere, pt ca era medic!...numai la noi pe site sunt o gramada de mamici medici, unele care au luptat cu dintii pt sarcina lor!!! ai grija la afirmatii...
divorturi in aceeasi perioada, o a 2 a casatorie rapid, in 4 luni de la divort!!! ma intreb la cat timp a inceput relatia intre cei 2 noi parteneri??? eu una stiu, ca daca te frigi asa de tare, mai ales intr-o casatorie, mai ales cand tu tragi de o mana a copilului, mama de cealalta, sufli si-n iaurt!!! nu te duci la sfatul popular in 4 luni, in care cica au avut timp sa se si cunoasca ca si cuplu...si ma loveste revelatia!!! imediat au ramas si "insarcinati"!!! instant...sau erau deja??? nu-mi iese calculul...ca nu stiu ce inseamna "inceput de 2009"si cu sifilisul cum ramane??? se risca o noua contaminare...sau 2???
plus ca am remarcat si eu...ca MAMA a intentat divortul...hmmmm....
ce harababura!

si totusi, unde e MAMA sa ne zica si varianta ei???

le dau dreptate adinei si lui espiritu...ei au gasit echilibrul si maturitatea de care e nevoie in aceste situatii...
rufus, ma bucur ca esti fericit acum...cu toate ca ai avut si tu experiente urate...insa eu zic sa meditezi profund inainte sa ii sari in aparare..."Pot sa-ti spun doar ca nimic nu mai conteaza cand esti pe cale sa-ti pierzi, definitiv, copilul. Nici nu vreau sa ma gandesc ce as face eu, dar te asigur ca nu prea mi-ar pasa daca da bine sau nu la public."...e o afirmatie periculoasa...poate da idei...


mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)

Save the Earth /Is the only planet with chocolate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

si chestia cu OTV-ul....mie imi spune cam ce fel de om este...daca a apelat la un asemenea post tv....incapabil sa rezolve civilizat si discret problema custodiei copilului sau....belah...

Kari


DACA povestea lui este adevarata, iti spun eu ce fel de om este: unul disperat, care ar face orice. Asa as fi si eu, m-as duce la OTV, i-as pupa mana lui Becali daca m-ar ajuta cumva, iar lui V.Tudor i-as spala masina pe viata, numai sa am sansa sa-mi vad fetele. Intelegi?





eu nu as face nimik din ce spui tu Rufus, dar as face ORICE sa-mi vad sau iau copilul. cat despre OTV....fara comentarii....

nu contest ca poveste nu-i adevarata, la modul general, numai ca sunt prea negre zugravite toate care vin din partea fostei, iar viata lui mult prea pastelata, frumoasa, implinita...etc..

in veci n-as pupa mana lui Becali sau altuia ajuns acolo....nici o grija, nimanui de acolo de sus nu-i pasa de drama unui parinte care nu-si poate vedea copilul...


Happy, OTV e un post de televiziune romanesc, unde toti nemultumitii, certaretii, tupeistii, obraznicii, dubiosii , vin sa-si expuna rufele intime in fata natiunii....post gen coltul mahalalei...
asta e o exprimare frumoasa...ca aici nu pot altfel...



Kari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Haide Rufus ca este usor ca sa vezi din poveste ca Mama lui este posibil sa nu fi fost caftita! Are martori? Are ceva rupt, si-a facut certificat medico-legal? Chiar asa... a cazut in genunchi rugindu-se lui Dumnezeu ca sa ii dea putere sa indure bataia nurorii, dar dupa aia a si vazut ca in masina parcata mai era un barbat care conducea... Este posibil ca si mama lui sa aiba ochelari, Bogdan vad ca are... In timpul bataii (in zona capului) ochelarii i-ar fi cazut, mai ales ca era in genunchi, ascunzindu-si fata de pumnii care vedeau de sus... Asa, socata si fara ochelari... a putut sa se recompuna in viteza ca sa vada totul foarte clar, intr-o masina care a demarat rapid aproape omorind un alt vecin... haida-deh!

Stii ce... Ai scris ceva foarte curios in postarea ta... Stii cum va fi privita fetita in viitor de catre colegii de clasa, de catre cunoscuti??.... Cineee?... Alexandra?... care?... Fata lu' Draghici nebunu si Angela sifilitica!!!... Si nu ii spune ca nu este adevarata etichetarea asta atit de cunoscuta in Romania!

Si cine este de vina ca s-a ajuns aici??...

Mama nu cred ca este chiar atit de rea credinta cum o picteaza el... Chiar el in povestea lui scrie ca fetita i-a fost bolnava o perioada si mama (da, mama aia sifilitica si isterica, vaduva neagra!) a dus fetita la tatal ei, ea considerindu-se ca nefiind in stare sa faca fata situatiei singura... A luat copila bolnava (deci vulnerabila!) si a dus-o de bunavoie lui ca el sa aiba grija de ea, sa o protejeze... Acum spune tu ce fel de mama face asta?... Una sifilitica care gindeste ca ea a facut copilul, ea il omoara???...

Sau una care gindeste la binele copilului inainte de toate?

Eu ma reintorc la munca! deja de dimineata nu am facut nimic si am o gramada de terminat, sefa m-a vazut cu DC'ul larg deschis si scriind infocata.

Tragica poveste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Femeia nu are scuza pentru ca a apelat la forta sa-si ia copilul inapoi.Bine.

Dar tatal copilului are scuza ca a refuzat-o in ciuda hotararii judecatoresti?El are scuza ca face circul asta si o face in fel si chip pe femeie?


Ea a intentat divortul nu el, asa cum se lasa sa se inteleaga initial.Asta asa ca o paranteza.


Nu, nici unul nu are vreo scuza. Tocmai de aceea intuiesc ca povestea nu-i asa simpla precum o vezi tu. Tocmai de aceea eu discut de un principiu, pentru ca adevarul nu avem cum sa-l stim.

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde



E simpla povestea ca se reduce la un singur cuvant: jenant.
Pardon: parinte scandalizat-razbunator si parinte sifilitic-nebun de legat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Am intrat sa mai spun un singur lucru la topicul asta:

Aveti grija ce faceti. Amindoi parintii!

Legatura copil-parinte este una miraculoasa, copiii ne aleg inainte de a fi conceputi. Ei aleg sa se nasca in acea familie, printr-o lege a Universului.

In cazul neintelegerilor in familie ei actioneaza ca niste bureti si absorb ei insisi toata negativitatea din jurul lor. Fac asta din dragoste si din loialitate fata de parinti.
Din dragoste, intelegeti?... Iar noi ce le dam?...

Este foarte posibil ca un copil expus unui astfel de mediu sa se imbolnaveasca grav la un moment dat, sau ca viata sa ii fie afectata de boli mentale sau adictie la substante nocive. Aveti grija mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Happy_in_TO

Am intrat sa mai spun un singur lucru la topicul asta:

Aveti grija ce faceti. Amindoi parintii!

Legatura copil-parinte este una miraculoasa, copiii ne aleg inainte de a fi conceputi. Ei aleg sa se nasca in acea familie, printr-o lege a Universului.

In cazul neintelegerilor in familie ei actioneaza ca niste bureti si absorb ei insisi toata negativitatea din jurul lor. Fac asta din dragoste si din loialitate fata de parinti.
Din dragoste, intelegeti?... Iar noi ce le dam?...

Este foarte posibil ca un copil expus unui astfel de mediu sa se imbolnaveasca grav la un moment dat, sau ca viata sa ii fie afectata de boli mentale sau adictie la substante nocive. Aveti grija mare...



Te-as pupa pentru vorbele tale...dar ma cafteste Tora!

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

Rufus, tu pupa pe cine vrei si daca te bate sotia, fugi repede la TATA, te apara el!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Nuuuu. TATA se ocupa de copii...

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Daca actiunea domnului Draghici va fi un succes si se va vota custodia comuna(cu care eu eu sunt de acord,in limitele unei bune verificari prealabile) atunci si copiii domanei Helene,actuala sotie a d-lui Draghici vor fi ´´impartiti´´.Nu vor mai locui permanent cu noua familie Draghici ci si cu familia tatalui biologic.


Lasand la o parte povestile astea tesute cu ata alba,pline de ura si inversunare care se varsa pe capul bietului copil, romanii ar trebui sa invete sa-si respecte atat drepturile cat si indatoririle.Aviz doamna fosta Draghici aviz domnului Draghici.


Mai am o intrebare,la care poate catidicseste cineva sa-mi raspunda:

Daca sotul doamnei Helene, actuala Draghici ar fi initiat un astfel de fenomen mediatic in care si-ar fi acuzat nevasta de nebunie si alte cele,in care ar fi REFUZAT sa-i dea fetitele inapoi, ce parere ar fi avut domnul Draghici?

Poate fostul sot al doamnei Helene,intentioneaza sa se alature proiectului dvs d-le Draghici....pai,pana la urma ,sansele sunt de 50-50

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

Nu, Rufus, cum sa se ocupe TATA de copii?! Pai nu vezi ca nu prea conteaza copilul? Nu prea conteaza ce simte copilul, ce intelege din lupta asta....TATA se ocupa de tati.

Mergi la inceput