DRAME PATERNE

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Happy_in_TO

Ce murdar joci!



Spunea una din fete (cred ca la topicul inchis) ca si ea ar face orice pentru copiii ei, inclusiv calea presei; nu stiu ce anume te-a revoltat din articolul pe care l-ai mentionat, dar eu nu vad, in nici un caz, o catastrofa. Poate o sa crezi ca e vorba de vreo alianta masculina, dar ma gandesc cum ai proceda tu in situatia lui. Pot sa-ti spun doar ca nimic nu mai conteaza cand esti pe cale sa-ti pierzi, definitiv, copilul. Nici nu vreau sa ma gandesc ce as face eu, dar te asigur ca nu prea mi-ar pasa daca da bine sau nu la public.

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui Happy_in_TO

Ce murdar joci!



Spunea una din fete (cred ca la topicul inchis) ca si ea ar face orice pentru copiii ei, inclusiv calea presei; nu stiu ce anume te-a revoltat din articolul pe care l-ai mentionat, dar eu nu vad, in nici un caz, o catastrofa. Poate o sa crezi ca e vorba de vreo alianta masculina, dar ma gandesc cum ai proceda tu in situatia lui. Pot sa-ti spun doar ca nimic nu mai conteaza cand esti pe cale sa-ti pierzi, definitiv, copilul. Nici nu vreau sa ma gandesc ce as face eu, dar te asigur ca nu prea mi-ar pasa daca da bine sau nu la public.

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde





Ai avea dreptate daca personajul ar fi intr-adevar privat de drepturi,neinteles si cinstit.

Ce am citit eu...este ca domnul Draghici a refuzat sa dea copilul INAPOI mamei,cadn aceasta a obtinut hotararea judecatoreasca definitiva.

Mama s-a vazut pusa in situatia de a-si lua copilul cu forta din casa mamei d-lui Draghici.

E de neinteles acum ca,mama reactioneaza prin evitare?

Daca fosta ta sotie ar fi recasatorita, cu o familie mai mult decat perfecta si ar refuza sa-ti dea copila inapoi invocand perfectiunea in care aceasta traieste,cum ai reactiona tu?

Daca fosta te-ar tara prin presa, ti-ar face public numele,te-ar face sifilitic si nebun,cum ai reactiona tu?

Ce drept are domnul Draghici sa spuna ca mama copilei este o mama rea,nebuna,bolnava,cu moravuri usoare?Ce drept are el sa decida SINGUR asupra copilului?

A facut-o in fel si chip prin presa.Aloo, ca-ti place ca nu, e mama copilului tau!
A incercat sa o cada din drepturile parintesti invocand sifilisul,bolile mintale si moravurile usoare.NU a reusit.Hopa..acum a devenit deja un principiu si ce face? Isi spala rufele in buplic,terfelind prin noroi mama copilului sau.

Razboi de gherila care se anunta de proportii.Ne ascundem in spatele unei asociatii ca sa ne vedem sacii in caruta.Miscarea e desteapta, evident.Doar ca de partea ´´opusa´´ sunt persoane care nu s-au nascut nici ele ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

"Daca prevederile nu vor fi respectate de catre mama copilului, membrii Aliantei propun ca ea sa decada din drepturi si sa i se retraga custodia comuna, urmand ca tatal sa ramana cu custodia unica."

Rufus, chiar nu vezi ce este joc murdar??

Eu am inteles din toate povestile scrise de el ca el a avut custodie temporara aproape un an iar dupa aceea i s-a acordat custodia mamei. In loc ca el sa ii dea copilul mamei dupa decizia judecatoreasca, o ia si impreuna cu mama pleaca in Arges (fosta nevasta a fost de acord cu asta?) si o lasa acolo, el intorcindu-se in Bucuresti.
Buunnn... Deci aici a incalcat el legea, nu??.... Deci eu nu stau cu copilul, dar nici tu, il las undeva departe cu mama mea! I-a spus fostei neveste unde este fetita ei in timpul sarbatorilor, a incurajat contactul mama-fiica in aceasta perioada?
Mama a venit cu o masina si si-a luat fetita, legal!
El a alergat la presa, la TV ca sa se plinga... De ce?... Ca mama si-a luat copilul fortat pentru ca in mod civilizat nu a fost in stare din cauza lui?

Si acum a format Alianta Tatilor. Nu ca sa ajute copilul sa se ajusteze mai bine la noua viata (pecare nu el a ales-o!) din punct de vedere emotional. Ci ca sa faca o portita (calul Troian?) in lege ca sa isi atinga scopul final: custodia unica acordata lui!

I rest my case!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

pe mine ma intriga ca acest Bogdan D nu poarta o discutie aici, nu vrea o dezbatere...pareri, despre cum ar fi bine, ce ar trebui sa nu se faca...
el vine si pune doar povesti de telenovele, improasca cu noroi in exa, etc...etc...dar nu e in stare de o dezbatere civilizata cu alti parinti !

si chestia cu OTV-ul....mie imi spune cam ce fel de om este...daca a apelat la un asemenea post tv....incapabil sa rezolve civilizat si discret problema custodiei copilului sau....belah...

Kari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ripley

Citat:
citat din mesajul lui ra_mata

Mai mult, mie mi-a fost suficient sa aflu ca domnul tata a apelat la Dan Diaconescu de la OTV pentru a pune pe tapet povestea vietii lui si a fetitei lui in 235 de episoade. Ce calitate de tata ii da lui dreptul de a face din fetita lui un personaj de telenovela la OTV?



Ceeeee? Nu stiam nimic de asta. De unde stii?

Ripley, mami de Ana(10.11.2005) si Iris(10.10.2007)


Uite-te la telenuvela de la pagina 4 al subiectului:

"Am luat legatura cu Dan Diaconescu, patronul OTV. A reactionat prompt, invitandu-ma pe loc in platou in transmisiune directa. Eram in drum spre autostrada Bucuresti – Pitesti. Am facut o escala in Piata Romana la sediul OTV. Am facut apel catre autoritati. Imi era teama ca fosta mea sotie o va scoate din tara pe Alexandra. Deja ma lamurisem ca amenintarile ei erau puse in practica. Ne avertizase ca o sa ne lichideze pe toti."

habar n-am ce este OTV ul asta, dar banuiesc ca este un post de televiziune... A ramas sa ii dati telefon si lui Jerry Springer si sa va ciufuliti si pe acolo spre binele copilului!

Daca nu ar fi un copil la mijloc toata poveste asta ar fi o comedie groteasca, dar personajul principal, copilul, o transforma intr-o tragedie! Mama Rambo, vaduva neagra, sifilitica si turbata care vrea sa ii lichideze iar el fuge degraba la Televiziune (m-a facut sa ma gindesc la Revolutie) ca sa inceapa Revolta Tatilor... Jenant!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Happy_in_TO

"Daca prevederile nu vor fi respectate de catre mama copilului, membrii Aliantei propun ca ea sa decada din drepturi si sa i se retraga custodia comuna, urmand ca tatal sa ramana cu custodia unica."

Rufus, chiar nu vezi ce este joc murdar??

Eu am inteles din toate povestile scrise de el ca el a avut custodie temporara aproape un an iar dupa aceea i s-a acordat custodia mamei. In loc ca el sa ii dea copilul mamei dupa decizia judecatoreasca, o ia si impreuna cu mama pleaca in Arges (fosta nevasta a fost de acord cu asta?) si o lasa acolo, el intorcindu-se in Bucuresti.
Buunnn... Deci aici a incalcat el legea, nu??.... Deci eu nu stau cu copilul, dar nici tu, il las undeva departe cu mama mea! I-a spus fostei neveste unde este fetita ei in timpul sarbatorilor, a incurajat contactul mama-fiica in aceasta perioada?
Mama a venit cu o masina si si-a luat fetita, legal!
El a alergat la presa, la TV ca sa se plinga... De ce?... Ca mama si-a luat copilul fortat pentru ca in mod civilizat nu a fost in stare din cauza lui?

Si acum a format Alianta Tatilor. Nu ca sa ajute copilul sa se ajusteze mai bine la noua viata (pecare nu el a ales-o!) din punct de vedere emotional. Ci ca sa faca o portita (calul Troian?) in lege ca sa isi atinga scopul final: custodia unica acordata lui!

I rest my case!




El a procedat ilegal ca nu a respectat hotararea judecatoreasca.
Ea a procedat ilegal, pentru ca (trecand peste eisodul cu cafteala mamei) nu-ti faci singura dreptate, ci apelezi la un executor. Este ca si cum la astia care le retrocedeaza casele, merg si ii iau de gat pe aia care nu vor sa iasa. Asta o fi, dar in Bandustan...
Pana acum vad doi oameni care au incalcat legea, fiecare din motivul sau. Chiar ma cam mir cum poti spune ca ea a procedat legal...Cat despre faptul ca fosta nevasta mi-ar incalca dreptul de a vedea copilul, nerespectand prevederile unei hotarari, nu vad nimic exagerat sa i se retraga custodia, este evidenta reaua credinta.
Trebuie sa recunosti ca legea e slaba si se judeca prea putin cu mintea, adica in favoarea copilului. In alte tari, ca tot aminteste lumea pe-aici, un judecator nu trebuie sa aleaga intre o sifilitica si un nebun, trimite frumos copilul in custodia statului si nu se leaga la cap. Altii, mai calificati, urmeaza sa decida daca vreunul din parinti merita copilul, sau poate nici unul.
Putem discuta pana maine, dar e inutil. Sunt prea multi "daca" si "poate" in postari; in plus, e vorba de un principiu, nu de cazul in sine, care poate fi, sau nu, adevarat.
Si zau, ca daca e adevarat, femeia aia nu are nici o scuza si nici cei care o sustin.

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

si chestia cu OTV-ul....mie imi spune cam ce fel de om este...daca a apelat la un asemenea post tv....incapabil sa rezolve civilizat si discret problema custodiei copilului sau....belah...

Kari


DACA povestea lui este adevarata, iti spun eu ce fel de om este: unul disperat, care ar face orice. Asa as fi si eu, m-as duce la OTV, i-as pupa mana lui Becali daca m-ar ajuta cumva, iar lui V.Tudor i-as spala masina pe viata, numai sa am sansa sa-mi vad fetele. Intelegi?

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Femeia nu are scuza pentru ca a apelat la forta sa-si ia copilul inapoi.Bine.

Dar tatal copilului are scuza ca a refuzat-o in ciuda hotararii judecatoresti?El are scuza ca face circul asta si o face in fel si chip pe femeie?


Ea a intentat divortul nu el, asa cum se lasa sa se inteleaga initial.Asta asa ca o paranteza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Rufus - absolut de acord cu tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Femeia nu are scuza pentru ca a apelat la forta sa-si ia copilul inapoi.Bine.

Dar tatal copilului are scuza ca a refuzat-o in ciuda hotararii judecatoresti?El are scuza ca face circul asta si o face in fel si chip pe femeie?


Ea a intentat divortul nu el, asa cum se lasa sa se inteleaga initial.Asta asa ca o paranteza.


Nu, nici unul nu are vreo scuza. Tocmai de aceea intuiesc ca povestea nu-i asa simpla precum o vezi tu. Tocmai de aceea eu discut de un principiu, pentru ca adevarul nu avem cum sa-l stim.

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

Mergi la inceput